karol.cadex karol.cadex komentáře u knih

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Což o to, technicky je to napsané skvěle, děj je velmi napínavý, vraha jsem do poslední strany neuhádla, ale postavy mi přišly trochu ploché a nikdo si moje srdce z nich bohužel nezískal. A je mi to opravdu líto, čekala jsem mnohem víc.

10.05.2019 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

U knih Aleny Mornštajnové mám vždy ten teplý domácí pocit, jako by všechny její příběhy vyprávěla moje babička. Tyhle příběhy jsou tak neuvěřitelně lidské, že v nich každý musí najít kus sebe. A já je všechny znám - jen s jinými lidmi v jiných městech. Nikdo by neměl zapomenout na historii a minulost. Už u Hany jsem psala, že jazyk autorky je nádherně čtivý, ale nikoli jednoduchý a laciný. Opět klobouk dolu za tuto knihu.

08.05.2019 5 z 5

Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu George Beahm

Krásná kniha do sbírky pro každého fanouška číslo jedna. Všechny informace jsou ověřené, žádné mystifikace, fotky a rozhovory skvěle zpracované a perličky ze života mě osobně tak potěšily, že jsem měla pocit, jako bych Kingovi byla blíž, jako bych ho osobně znala. Za mě super!

07.05.2019 5 z 5

Matčina volba Matčina volba Samantha King

Velmi slabá kniha :( Ubrečená hrdinka v depresích, co jen kňourá a skutek utek, manžel ze začátku floutek, postupem pokračování knihy psychopat, dialogy strojené, konec absolutně "nečekaný" haha. Ještě tohle někdy někdo srovná se Sofiinou volbou, tak se dobrovolně podřežu.

07.05.2019 2 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

No tak to pardón, ale toto je opravdu ohromně přeceňovaná kniha. Na tohle čtení jsem už vážně moc velká.

POZOR SPOILER - Kdyby tam ta její teta nelítala jako blázen, tak by se mi možná líbila popisová část - hledání kamarádek, rozmluvy s kocourem, finanční tíseň a celkově atmosféra domu. Jenže babka se musela schovávat za komínem a pořád jí vypínat ty pojistky!!!

28.04.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nemám ráda mediální masáž a už vůbec nevyhledávám české autory, Hanu jsem měla připravenou jen jako oddych a zkrácení času v nemocnici. Vůbec nic jsem od ní nečekala a ejhle! Ač jsem jí dočetla v únoru, prakticky pořád na příběh myslím. Komentář píšu o dva měsíce déle, kdy se ve mně pocity stihly usadit. Jazyk spisovatelky je neuvěřitelně lehký, ale ne jednoducchý a povrchní, žádná Třeštíková. Kniha se čte svižně a z Haniny části jsem cítila na hrudníku obrovský balvan, ale nedokázala jsem se odtrhnout. Kniha není jen vyprávěním o holokaustu, je plná psychologie postav a dobových reálií. Není to román v pravém slova smyslu.

28.04.2019 5 z 5

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

Z téhle knihy jsem tak vzrušená! Přečtena ani ne za den, totálně mě pohltila. Perfektní hra s psychologií obou holek, jen mi bylo trošku líto, že expřítel ani manžel neměli víc prostoru, ale to už by bylo možná překombinované. Každopádně jsem aktuálně dost přesycená moderními krimi a thrillery a tohle byla opravdu super změna.

26.04.2019 5 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Víc než krimi nebo thriller je to rozhodně young adult literatura. Ale velice dobrá! Já jsem z knihy nadšená. Už jen díky tomu, že autorka skvěle ukazuje, že soudit umí každý. Jak lidi, tak v tomto případě a v těchto komentářích i knihy :) Nehledě na věk a myšlenkové pochody hlavní hrdinky - kdo z nás nebyl zamilovaný do totálního magora, ať hodí kamenem. Autorka byla právnička a já se spolu s ní velmi vyžívala v hlavní řeči advokáta Miji, i jednostranné státní zástupkyně.

26.04.2019 5 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

A já se na ní tak těšila! Karika je dle mého Pan spisovatel, ale toto? Hlavní hrdina je ukňouraný ňouma, vůbec vlastně ani nevím, o co tam šlo. Do čtení jsem se musela nutit a v knihovničce mi zůstane jen proto, že doplňuje zbytek sbírky. Jsem pěkně smutná!

20.04.2019 1 z 5