Karinka2012 Karinka2012 komentáře u knih

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Nádherná kniha, krásně ilustrovaná s úžasným příběhem. Miluji knihy, a proto dívce děkuji, že zachránila i můj svět. Díky! Děkuji i panu autorovi za krásné čtení. Knihu jsem četla 2krát.

Kámoškami napořád! Kámoškami napořád! Katja Frixe

Krásná kniha, moc se mi líbila. Byla napínavá, čtivá, krásný příběh o kamarádství dvou dívek...

15.07.2019 5 z 5

Vilda a pidipískové Vilda a pidipískové Roald Dahl

"Kdo nevěří na zázraky, žádné neuvidí!"
Další krásná knížka od Roalda Dahla. Mám autora ráda a ani tentokrát mne nezklamal.
Milý příběh, chvílemi napínavý, ale hlavně o přátelství.

16.05.2020 5 z 5

Lumpíček a Rošťanda Lumpíček a Rošťanda Zuzana Pospíšilová

Velmi vtipná knížka, nádherně ilustrovaná! Zaujala mne hned od první stránky. Veselé příběhy dvou kamarádů, kteří věci myslí dobře, ale je z toho vždy nějaká lumpárna.

30.04.2019 5 z 5

Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě Miloš Kratochvíl

Je to krásná kniha o slušném chování. Krásné příběhy pro děti, které vypráví plyšový pejsek. V jeho pohádkách je vždy nějaké ponaučení. Knížka se velice dobře čte. Doporučuji.

Divadélko se zvířátky na louce Divadélko se zvířátky na louce Romana Suchá

Dcera četla sama. Jednoduchý text se spoustou krásných obrázků. Knížka se jí moc líbila, neustále s námi rozebírala vlastnosti postav z jednotl. příběhů. Příběhy jsou poučné. Máme všechna "Divadélka" od Romany Suché. Knihy přečte dítě vždy za chvíli. A v našem případě se ke knihám opakovaně vrací.

16.03.2018 5 z 5

Dráček Drápek a Království ohně Dráček Drápek a Království ohně Barbora Kvasnovská

Je to moc hezká knížka, kterou nám četla paní učitelka ve školce a já jí chtěla mít doma a sama číst. Krásné dobrodružné příběhy o dráčkovi, s jedním zlatým drápem. Škoda, že autorka nenapsala více knih. Doporučuji

16.03.2018 5 z 5

Vačice, která se nesmála Vačice, která se nesmála Frank Tashlin

Pěkný příběh, ale krátký, proto ubírám hvězdičku.

17.04.2020 4 z 5

Dášenka a Pumprlík Dášenka a Pumprlík Zdeněk Karel Slabý

Nedočteno, odloženo, nebavilo.

23.01.2020 2 z 5

Velké čištění zubů v ZOO Velké čištění zubů v ZOO Sophie Schoenwald

Nádherné ilustrace, ale příběh mě nezaujal. Jedná se spíše o obrázkovou knížku.

12.12.2019 3 z 5

Srdíčko - Srdíčko v nebezpečí Srdíčko - Srdíčko v nebezpečí Usch Luhn

Kniha je napínavá, přátelská a dobrodružná. Vypráví o koníkovi jménem Srdíčko a holčičce Aničce. Příběh mne zaujal, že jsem se od něj nemohla odtrhnout.

17.07.2019 5 z 5

Rosa a kouzelný sen Rosa a kouzelný sen Darcey Bussell

Kniha se mi moc líbila. Zrovna nejsem na balet, ale i tak mne zaujala. Mám skoro všechny díly. Ty, které jsem zatím přečetla, se mi moc líbily.

01.07.2019 5 z 5

Kniha vypráví o tom, jak holčička jménem Justýna se neustále nudila. Jednoho dne se maminka rozhodne dojít do lékárny a zeptat se na léky proti nudě. Maminka však dostane něco neobvykle zvláštního. Více se dozvíte v knize. Doporučuji. Krásný milý pohádkový příběh se šťastným koncem.

01.05.2019 5 z 5

Verča a prasorožec –⁠ Jednorožcem může být každý Verča a prasorožec –⁠ Jednorožcem může být každý Anna Böhm

Úžasná, vtipná knížka. Je to boží příběh o rodině, kde každý má svou vlastní pohádkovou bytost. Jenom Verča nemá nikoho. Ke svým 10. narozeninám dostane, konečně, také svou vytouženou pohádkovou bytost. Ale pozor! Verča totiž nedostala pohádkovou bytost, kterou si odmalička přála. Má totiž zvláštní pohádkovou bytost a to je .... popsáno v knížce. Verča je zklamaná, ale nakonec si uvědomí, že její pohádková bytost je legrační a zábavná. Je to nejlepší přítel, jakého mohla dostat. Najednou zjistila, že je lepší i než vysněný jednorožec ....

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Kniha vypráví o tom, jak žila jedna chudá rodina a jejich syn měl veliké štěstí. Více se dozvíte v knize - doporučuji všem přečíst tento krásný, napínavý příběh.

Pomoc malému hříbátku Pomoc malému hříbátku Ina Brandt

Je to úžasná kniha. Čtu ráda tuto sérii knih. Vypráví o hříbátku které nevidí a kamarádi se mu snaží pomoci ....

13.04.2019 3 z 5

Vilma běží o život Vilma běží o život Naďa Pažoutová

Krásná dětská knížka. Moc se mi líbila. Děj mě hned zaujal a rychle jsem ji přečetla. Krásné přátelství Vilmy a chlapce jménem Kauuva, který jí několikrát zachránil život.

17.04.2020 5 z 5

Dědečku, vyprávěj o světě Dědečku, vyprávěj o světě Ladislav Špaček

Souhlasím s předešlým hodnocením. Četla jsem všechny knihy od autora, Dědečku vyprávěj..., a tato je nejlepší. Jediné mínus jsou ilustrace. Předešlé knihy jsou ilustrovány rozhodně lépe.

05.04.2020 5 z 5

O holčičce z jiného světa O holčičce z jiného světa Aharon Appelfeld

Hezká knížka, moc se mi líbila. Příběh o dvou chlapcích, kteří se ukrývají v lese. Nastala totiž II. světová válka......

24.03.2020 5 z 5

Krásná ilustrovaná knížka, napínavá!

27.01.2020 5 z 5