Karin94 Karin94 komentáře u knih

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Ďalšia časť zo série romantické úteky a teda opäť za mňa slabá a priemerná.

V tejto knihe mi niečo extrémne chýbalo. Nejaké tie emócie, viacej romantiky. Takto to bol iba natiahnutý dej a vlastne o ničom.

Ani postavy mi úplne nesadli.
Hannah, ktorá nemala vôbec rada romantiku a prekvapenia (čo je síce divné, keď je ženského pohlavia, ale ok beriem, nie všetky ženy sú rovnaké.) Avšak najviac ma iritovala, ako sa neustále nevedela rozhodnúť, čo vlastne chce.
Connora by som opísala v jednej vete. Chodí pyšne ako páv. Proste som niekto, a budem sa tým chváliť. Nemám rada takýto typ chlapov. Dokonca aj jeho povaha bola taká rozporuplná niekedy vedel fakt ublížiť, inokedy bol ako med.

Jedine čo ma tam čiastočne potešilo, boli tie napínavé scénky, ktoré neboli v predchádzajúcich častiach. No aj to si nakoniec autorka pokazila, pretože už som bola pomaly na konci knihy očakávajúc, kedy sa to celé dofrasa rozuzlí, lebo už som mala miestami obavy, že na to zabudla, a ona to nakoniec vypľuje na doslova jednej strane.

Ani to Írsko nebolo bohvie jak opísané, takže tentoraz som sa nevedela s hlavnou postavou preniesť do deja a prežívať to s ňou.

Ale aspoň sa táto časť týkala viacmenej normálnych jedál a nie samých koláčikov, pri ktorých som mávala po celú dobu oslintanú čítačku ako sa mi zbiehali sliny. Takže za toto bod autorke.

Knihu môžem považovať za oddychovku, ktorá ani neurazí, ale ani nenadchne.

25.03.2023 3 z 5

Twisted Games: Kráľovská hra Twisted Games: Kráľovská hra Ana Huang

Neboli sme rozprávka. Boli sme zakázaný milostný list, zastrčený vzadu v zásuvke, ktorý sa mohol vytiahnuť len v temnote noci. Boli sme kapitolou blaženosti pred tým, ako všetko prasklo a rozpadlo sa na popol. Boli sme príbeh, ktorý sa mal navždy skončiť.

Rhys Larsen, bývalý námorník a terajší arogantný bodyguard princeznej z Eldorry.
Má len dve pravidla:
1. Chrániť svojich klientov za každú cenu.
2. Nikdy sa citovo neviazať.
Doteraz nemal nikdy problém ich dodržať. Až kým nespoznal Bridget von Ascheberg.
Princezná Bridget z Eldorry sníva o slobodnom živote a najmä o slobode smieť sa zamilovať ako každá iná žena. Keď jej brat abadikuje, musí sa vzdať všetkého, po čom tak veľmi túži a zasadnúť na trón. Aby toho nebolo málo, kráľovské pravidlá hovoria, že sa musí vydať iba za niekoho, kto je vyššieho postavenia. Avšak aj princezné majú právo na lásku. Keď ich srdce zatúži po niekom bez šľachtického titulu, znamenalo by to pohromu nielen pre samotné kráľovstvo, ale aj pre nich dvoch.

Bridget a Rhysa, ktorí sú nám známi už z prvej časti som si veľmi obľúbila. No pri nej mi bolo ľúto, že kvôli svojej dobrote zostávali jej sny a túžby na poslednom mieste, lebo sa v prvom rade snažila, aby bol spokojný každý okolo nej.
Rhys bol jedno veľké och!! Nevzdával sa a bojoval až do samého konca aj keby sa mal stretnúť so samotným diablom! Zo začiatku mi nebol až tak sympatický, ale totálne si ma získal a teraz by som si nevedela vybrať medzi ním a Alexom (postava z prvej časti)

Zakázaná láska
Princezná & Bodyguard

Kniha bola rozdelená na prvú časť, kde sme mohli vidieť slow burn linku a druhú časť, kde to začalo naberať na napätosti, nechýbali ani vzrušujúce a hot scénky a samozrejme neočakávané prekvapenia a zvraty, s ktorými som vôbec nerátala.

Je však pravdou, že túto časť mohla autorka napísať trochu kratšiu a tých sexuálnych scénok dať menej, ale aj napriek tomu jej odpúšťam a páčilo sa mi to

Už teraz sa neviem dočkať tretej časti.

Ďakujem vydavateľstvu Pandora, že som mohla byť s vami v spolupráci a že som si ju mohla prečítať v predstihu.

24.03.2023

Škatuľka spomienok Škatuľka spomienok Kathryn Hughes

“Nemôžeme si vybrať, ktoré časti spomienok si ponecháme a ktoré zahodíme. Život každého človeka je rad porážok, víťazstiev, žiaľu a radosti. Musíme prijať všetko.”

Ide o fiktívny príbeh, no odohráva sa na pozadí skutočných udalostí. Príbeh ma svojou vtipnosťou a štylizáciou písania vtiahol do deja okamžite.

V knihe sa prelínajú kapitoly z prítomnosti a minulosti. Hlavnými postavavami sú Jenny a Candice. Jenny, ktorá oslavuje sté narodeniny, sa rozhodne vyrozprávať svoj príbeh svojej opatrovateľke Candice, a tak jej pomaly odkrýva škatuľku spomienok. Okrem iného si chcela Jenny splniť ešte jeden sen, tak sa rozhodne ísť na cestu za minulosťou do Talianska, kde ju Candice sprevádza.

Jenny ako hlavná hrdinka bola neskutočne zlatá, milá stará dáma so sarkastickým zmyslom pre humor a stále plná života.
Candice bola úžasná postava. Aj keď detstvo nemala šťastné, vyrástla z nej láskavá a priateľská žena s veľmi dobrým srdcom, ktorá bola ale žiaľ veľká naivka.
Beau bol priateľ Candice, ktorý bol neskutočne arogantný, vypočítavý manipulátor. Nechápem, ako s ním Candice mohla chodiť a vo všetkom si ho zastávať.

Toto bol krásny príbeh plný vernosti a smútku, kde nájdete aj plno zvratov a zaujímavé rozuzlenia. Dej sa odohrával nielen v súčasnosti, ale aj počas 2. svetovej vojny. Odporúčam.

31.07.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Opäť další skvelý “susedský” thriller, ktorý sa mne osobne veľmi páčil ako ho autorka napísala. Možno to nebol úplný strop, pretože kniha Za zavřenými dveřmi bola od nej oveľa lepšia, ale nebola zlá. Celkovo si tak uvedomujem, že zbožňujem tieto triller knihy typu “susedské prípady”, kde nájdeme aj prvky z detektívky a dosť veľa napätia za čo som veľmi vďačná.

Páči sa mi ako mal dej v knihe prekombinovanú zápletku až do samého konca. Úprimne ja som z konca naozaj prekvapená, pretože takto som to nečakala. Podozrivý tam je naozaj každý. Snáď od začiatku som mala vytipovaného jedného človeka, a na pár posledných stranách ma teda autorka riadne ošalila, ale na druhej strane to bolo naozaj výborne spracované a ja nemám čo vytknúť.

Ďakujem za možnosť prečítania a už teraz sa teším na další autorkin výtvor. Dúfam, že bude čoskoro.

19.05.2022 4 z 5

Hlad Hlad Jozef Karika

Kniha Hlad sa mne osobne páčila oveľa viac. Tu to boli časti rozdelené na viac kapitol, ktoré boli úplne o niečom inom, ale predsa spolu súviseli. Napätie a nechutnosť ani v tejto knihe nechýbali.

Prvá kapitola začína fakt pútavo, kde čítame o ženatom mužovi, ktorý žije v pokojnej rodine. Raz objaví fotografiu z roku 1914, z miesta kde sa stal brutálny zločin. Prekvapivé je, že na fotke je záhadna postava s neprimerane dlhými prstami... Kto to len môže byť?

Opäť tak ako aj pri Smäde, opäť tu boli opísané nejaké témy, ktoré mne jednoducho nesadli a boli chaoticko písané, ale tých noviel tam je oveľa viac, a veľmi zaujímavých, takže vás to bude poháňať čítať. Sú brutálne, krvavé a napäté. Takže ak niekto píše, že Jozef Karika je slovenský Stephen King, nehádam sa. Môže byť, pretože ten strach a to napätie v Karikových knihách, je na nezaplatenie a aj keď táto dvojkniha mne moc nesadla v tych témach a čakala som niečo iné, aj tak budem pokračovať v jeho knihách, pretože píše fakt úžasne - viem to podľa knihy Trhlina, a viem to aj podľa tejto dvojknihy.
Okrem toho, aj keď obe knihy boli písané tak ako boli (čo samozrejme nie je chyba autora), tak musím povedať, pretože to vidím už len z opisu oboch kníh, že Jozef Karika je veľmi inteligentný muž a vie, o čom píše.

Za mňa určite odporúčam, pretože táto časť bola oveľa lepšia a okrem toho je to taky tip knihy, kde sa veľmi veľa toho naučíte, pretože to nie sú iba poviedky a novely, ale sú tam spomenuté veľa veľa iných tém "reálnych", pre ktoré sa to určite oplatí prečítať. Len to nie je taká normálna kniha, akú ste možno očakávali.

20.11.2021 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pri tejto knihe ma napadne toľko slov, že by som vám vedela písať o tomto až do večera. Ale žiaľ nemôžem, pretože ak by som začala, nemuseli by ste ani čítať, keďže tomu nechápem od začiatku do konca. Napíšem pár stručných slov.
Kniha sa týka Igora, ktorý ževraj prišiel sám za samotným Karikom, a opísal mu príbeh, ktorý “vraj” zažil na vlastnej koži, a ktorý nájdete v tejto knihe.
Ja vám poviem iba jedno. Neverím ani pol slova z tohto príbehu. Všetko mi príde nereálne a nezmyselné.
Samotný príbeh je vlastne o Tribečskom pohorí v ktorom vraj záhadne miznú ľudia.
Ok. Beriem, je to pohorie, človek keď tam parádne zablúdi môže sa stratiť, umrie smädom a pod. ale v tej knihe, boli take kraviny opísané, že jednoducho ja som sa musela na tom vyslovene smiať.
A koniec, to bolo za mňa najväčšie sklamanie. Dúfam, že autor si toto iba vymyslel, a nepovedal mu to samotný Igor, pretože ak áno, tak chce iba dobre oklamať čitateľov s tým jeho prefetovaným mozgom. Akože ten koniec? Toto nie! Ešte tí zmiznutí ľudia sú viac reálnejší než samotný koniec knihy.
Celý ten príbeh a samotný Tribeč mi príde taký, pre mňa normálny. Áno, poviem to tak ako to cítim. Prečo nie? Z toho čo povedal Igor autorovi, mi príde Tribeč ako jedno velikanské pohorie, a pokiaľ nechodíte po vyznačených chodníčkoch, je samozrejmé, že sa tam môžte stratiť a potom žiaľ, môžte aj umrieť.
Ale otázka je, kde su tí ľudía z minulosti a všeobecne? Prečo sa ani jeden z nich nenašiel? Môj názor je taký, že asi popadali do nejakých šácht a podobne, a nie veriť preboha tým báchorkam čo povedal “nejaký” Igor. Igor navyše aj sem tam fetuje, takže to je ďalšia vec, prečo sa mi tomu nechce veriť.
A ešte čo by som dodala je to, že samotné pohorie Tribeča je asi jedno z Pohoria kde asi najviac na Slovensku miznú ľudia, a preto to chcú vlastne celé hodiť na Tribeč.
Nič pod tým samozrejme nie je. Ale kto tam samozrejme nepôjde, neuvidí na vlastné oči, asi ťažko tomu uverí. Aj keď zopár ľudí sa našlo ktorí povedali, že "pane bože, do Tribeča nikdy nepôjdem" ok, beriem. Nechcem byť hrdinka, aj ja mám po tejto knihe trocha rešpekt a zmiešané pocity, ale určite nie som za názor, že by som tam nikdy nešla.
Po ďalšie, kniha mi ako horor teda vôbec neprišla. Áno začiatok a stred knihy bol dosť napínavý teda pre mňa až hrôzostrašný až som čítačku musela otáčať na druhú stranu ale, keď sa na to takto spätne pozerám, nebolo to fakt nič. Robila som iba z komára somára. A z konca o ktorom ľudia hovoria, že by mal byť najhorší z celej knihy, tak ten sem prelúskala bez nejakého otáčania knihy a úplna pohoda.
Jednoducho, netreba veriť všetkému pri ktorom je napísané "horor", bolo to aj pri tejto knihe tak, a bolo to tak u mňa pri XY kníh (takisto je to aj pri filmoch)
No a na záver ešte dodám, aby som vám neprišla taká že na knihu len kýdám. Absolútne nie, ak by sme brali knihu len ako "fikciu", tak by bola bezchybná!!!! Slovenský spisovateľ Jozef Karika to napísal fakt excelentne a bravúrne, čo je podľa mňa pri takom slovenskom a zahraničnom spisovatelovi riadny rozdieľ, keď si prečítate takú aj takú. Ale pri Karikovi som ten pocit nemala, tam by som pri tom písaní nevedela zistiť, či je to slovenský spisovateľ (keď neberieme do úvahy, že tam boli slovenské mená) takže fakt klobúk dole
Igor a spol. tí ľudia boli čistí blbci. Ak v Tribeči boli tak, ako je aj písané v knihe, tak no coment vážne! Ani jeden nebol pre mňa sympatický a Igor? Prefetovaný magor, čo sa rozhodne prísť za Karikom, a vyrozpráva mu "akože" pravdivý príbeh. No verili by ste mu vy?

10.07.2021 4 z 5

Tajomstvá živých Tajomstvá živých Carol Wyer

Tak toto bola jedna úžasná detektívka plná tajomstiev a totálnych zvratov.
Kniha od autorky bola moja prvá, ale vôbec ma nesklamala. Je pravda, že po stranu 70 to bolo nie úplne najnudnejšie, ale ani také wow, čo by vás hrnulo do stáleho čítania, ale potom to bola úplná jazda a kniha sa obrátila o 180 stupňov. Kniha sa čítala sama, aj keď má 440 strán, čitateľa ktorého by to zaujalo, by to mal zhltnuté za 2 dni. Boli tam kopec tajomstiev, zvraty a veľmi veľa zápletiek. Napísala by som, že to bolo aj napínavé, ale nebolo to napínavé spôsobom, ako keď niekto číta nejaký thriller alebo horor a pomaly sa až bojí. Napínavosť tu bola v inom zmysle slova a to skôr taká, že vás to úplne poháňa do čítania, pretože kapitoly sú ukončené vždy tak, že proste musíte pokračovať, inak vás to nenechá na pokoji. Kapitoly boli krátke, čo bolo tiež celkom fajn.
Čo ma na tej knihe trošku zamrzelo bolo, že dosť skoro sa dozviete kto za všetkým je. Autorka to napísala dosť predvídateľne. A ako to mám ja v knihách rada, najmä v thrilleroch zbožňujem, keď autor napína až do samého konca a koniec je úplne iný, než aký predpokladáte, ale toto tu už opakujem niekoľkokrát a samozrejme som si vedomá toho, že toto nebol thriller ale detektívka takže to z tohto hľadiska beriem. Každopádne bohužiaľ tu sa to dozviete skôr, ale aj tak kniha bola každopádne úžasné napísaná. Ďalšia vec ktorú moc v knihe nemusím bolo, že to bolo tak písané, že keď vyšetrovateľka Robyn Carterova vyšetrovala niečo z prípadu, tak vždy o kapitolu pred ste vedeli už odpoveď. Ale tak toto bolo také, že to absolútne nevadí. Nemôže každý spisovateľ podľa mňa písať rovnako. Ale celkovo z knihy som fakt prekvapivo unesená a rada, že som si konečne po dlhej dobe vzala detektívku ktorá nebola síce krátka, ale bola fakt vynikajúca a vynikajúco napísaná.
Určite všetkým odporúčam :)

10.07.2021 5 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Penelope Douglas

„To, čo cítiš k nemu alebo ku komukoľvek inému, nie je to, čo potrebuješ. Toto, čo práve teraz cítiš, je to najlepšie, čo sa ti môže stať, pretože keď sa všetky kúsky tvojho srdca začnú opäť spájať, a to sa stane, budú silnejšie. Bude oveľa ťažšie, aby ho niekto prebodol.

Kniha o vzťahu dvoch ľudí s dosť veľkým vekovým rozdielom, kde to bolo na pohľad síce viditeľné, ale našťastie nie citeľné.

Pike je tridsaťosemročný osamelý muž s dobrým srdcom, ktorý nemá šťastie v láske. Sršala z neho nielen obrovská charizma, ale bol aj veľmi sympatický. Okrem bývania a stálej práce má 19 ročného syna Colea.

Cole je frajerom 19 ročnej Jordan, ktorý mi zo začiatku nebol absolútne po chuti. Myslel iba na seba, na svoje priority a bez okolkov sa dokázal vykašľať na ostatných.

Jordan bola jeho obrovským protikladom. Na to, že mala tiež 19 rokov, bola na svoj vek vyspelá, uvažovala a jednala s rozumom, vedela čo chce a bojovala za to.

Kniha ma veľmi bavila, rozjazd príbehu bol pozvoľný, čo mi samozrejme sadlo. Ku koncu tam už bolo dosť sexuálnych scén, no zároveň to bolo aj dojímavé čítanie a trochu neskôr nechýbal ani humor. Ale čo sa mi páčilo najviac bolo, ako dobre autorka vykreslila postavy - teraz mám na mysli hlavne Pikea - keby mal aj sedemdesiat rokov, absolútne by vás ten ich vekový rozdiel nezaskočil. No a vďaka Jordaninej rozumnej povahe mi to vôbec nepripadalo tak, že je medzi nimi devätnásť ročný rozdiel.

Koniec koncov v dnešnej dobe to nie je nič nezvyčajné, práveže tie vekové rozdiely bývajú oveľa väčšie. A pokiaľ sa majú dvaja aj napriek tomu radi, netreba ich odsudozvať, stačí sa len pekne usmiať a ísť ďalej.

30.12.2023 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

„Naučila jsem se, že když se člověk opravdu snaží, může normálnost předstírat. Aspoň do jisté míry.

Kniha, ktorá vás presvedčí o tom, že nič nemusí byť také, ako sa na prvý pohľad zdá.

Kniha sa rozdeľuje na dve časti. Čítala sa mi ľahko a dobre, ale len po druhú časť. Vtedy bastalo obrovské bum, a to nielen kvôli tomu, že som sa strácala v deji, ale aj príbeh sa otočil o 180 stupňov.
Kým prvá časť sa mi čítala ľahko a svižne, druhá bola dosť chaotická, pri čítaní bolo treba dávať veľký pozor, aby to človek vôbec pochopil. Mám pocit, že s blížiacim sa koncom knihy autorka akoby ešte viac zatlačila na pílu, lebo to bolo už dosť prekombinované a za mňa viacero vecí ostalo nevysvetlených. Pri niektorých pasážach mi zas chýbal väčší opis danej situácie, čiže takto si čitateľ mohol iba dozmýšľať.

Žiaľ, ako som prvú časť čítala s radosťou a so zatajeným dychom, tak ma to v druhej časti aj trochu sklamalo. Od knihy som očakávala predsa len niečo iné.

Kto chce nech to vyskúša. Nejde o klasický psychothriller - v tomto prípade je to skôr psychodetektívka. Veľa z vás môže kniha prekvapiť.

21.12.2023 3 z 5

Polnočná knižnica Polnočná knižnica Matt Haig

Medzi životom a smrťou sa nachádza knižnica. povedala. A police v nej siahajú donekonečna. Každá kniha núka šancu skúsiť si iný život, ktorý si mohla žiť. A vidieť, aké by to bolo, keby si sa rozhodla inak Urobila by si niečo inak, keby si mala šancu odčiniť, čo ľutuješ?

Opýtali ste sa aspoň raz v živote samých seba, čo by bolo keby? Ja áno a verím, že aj vy. Tento príbeh je o hlavnej hrdinke, ktorej sa už viac nechce žiť. Ocitne sa na mieste, ktoré sa nazýva polnočná knižnica, ktorá ponúka niečo nezvyčajné: možnosť skúsiť si žiť životy, v ktorých sa rozhodla inak, než v jej momentálnom živote a vidieť, ako by sa jej život vyvinul a či má čo ľutovať.

Aj keď ma kniha nenadchla a urobila mi takú menšiu čítaciu krízu, námet bol zaujímavý, s krásnymi myšlienkami a pozastavením sa nad celým príbehom. A obzvlášť keď to písal muž.

Mne tam chýbal nejaký dej, ktorý by ma poháňal vpred a sem tam som mala pocit, že sa tam príliš mudruje.
Ale určite ju odporúčam ďalej, pretože to, že nesadla mne, neznamená, že nemôže sadnúť vám.

Báť sa lásky znamená báť sa života. A kto sa bojí života, je už z troch štvrtín mŕtvy.

16.05.2023 3 z 5

Pomocníčka Pomocníčka Freida McFadden

Perfektný a čtivý príbeh, kde vám budú len tak miznúť stránky pod rukami.

Hlavná hrdinka Millie robí všetko pre to, aby si dokázala nájsť prácu aj napriek svojej tajomnej minulosti. Nakoniec sa zamestná u bohatej rodiny Winchesterovcov, kde im každý deň upratuje dom, chodí po dcéru do školy a varí pre nich, zatiaľ čo ona jedáva sama v maličkej izbe v podkroví Zistí ale, že dvere do podkrovia sa dajú zamknúť iba zvonku. Napriek tomu sa upokojuje, pretože rodina Winchesterovcov nevie, kto Millie v skutočnosti je.

V prvom rade musím pochváliť neuveriteľne vynikajúci štýl písania, ktorý bol nielen ľahký a pútavý, ale si miestami nad knihou aj oddýchnete, keďže si nemusíte nijak zvlášť namáhať hlavu.

Kniha sa rozdeľuje na 3 zaujímavé časti, kde sa v prvej časti zoznamujeme s postavami a zisťujeme, že jedna z nich nám nie je vôbec po chuti. Druhá časť nám pomaly vysvetľuje situácie z prvej časti, no aj tak netušíme, ako to celé bude. Tretia časť už ide síce do finále, ale čakajte ešte dosť prekvapivé scénky. No a epilóg ma odrovnal úplne, keďže aj napriek uzavretému koncu je napísaný tak, že by autorka mohla (ale aj nemusela) pokračovať na sériu.

Aj s koncom sa autorka mohla trochu viac pohrať, ale milujem takýto typ kníh a už len za ten úžasný štýl písania by som neubrala na hviezdičkách. Popravde mi je až ľúto, že to nemalo aspoň o 100 strán viac. Takže aj napriek maličkým nedostatkom si kniha určite zaslúži päť hviezdičiek.
Odporúčam

01.05.2023 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Sú traja, ale každý sám. Júlia, Viktor a Patrik sa zobudia na neznámom mieste a nič si nepamätajú. Jediné čo vedia je, že je niečo veľmi zle, ale čo? Netušia kde sú, čo sa stalo a prečo je všetko tak neznáme, no zároveň povedomé.

Veľmi zaujímavé a hlavne záhadné čítanie, kde nemáte potuchy, čo za tým všetkým môže byť. Úžasne vymyslený, neobyčajný, prepletený a prepracovaný námet, kde všetko dáva zmysel a sedí to, ako sa hovorí, "ako riť na šerbel". Už len za ten námet si autorka zaslúži obrovský bod.

Bohužiaľ ale musím knihe ubrať jednu hviezdičku, pretože s týmto sa stretávam v knihách dosť často a bolo to aj tu, že kniha začína fakt pútavo, no potom si to autor pokašle tým, že tá zaujímavá časť je až taká dlhá, že to začne byť neskôr vyslovene nudné. K tomu ešte autorka aj dosť často opisovala spomienky hlavných postáv - čo bolo podľa mňa tiež zbytočné, keďže to nijak nesúviselo s dejom.
Taktiež sa hlavné postavy často zaoberali v mysli niečím, o čom čitateľ veľakrát nevie, či sa jedná o spomienku, predstavu alebo sa to deje naozaj. Jednoducho sa autorka mohla viac venovať deju.

Inak ku koncu som si všimla, že autorka rada píše otvorené konce. Pri tejto síce otvorený koniec nie je, ale kľudne by sa dalo pokračovať ďalšou časťou. Takže aj pri tejto knihe budem dúfať, že to tak bude.

Odporúčam tým, ktorí majú radi mysteriózne thrillery. Pri tejto musíte obzvlášť zapnúť mozgové závity.

15.04.2023 4 z 5

Spomienky na neho Spomienky na neho Colleen Hoover

"Niektoré veci sa dajú odpustiť, ale niektoré činy sú také bolestivé, že spomienka na ne môže človeka zdrviť aj o desať rokov."

Kenna sa vracia do mesta z väzenia, kde si odpykávala trest za tragicky omyl. Veľmi dúfa, že sa stretne so svojou päťročnou dcérou, ktorú nikdy ani len nezahliadla. Ukáže sa však, že mosty, ktoré sa Kenne tou osudovou chybou podarilo spáliť, nie je možné opäť vystavať. Jediný človek, ktorý pred ňou úplne nezatvoril dvere, je Ledger Ward, a veľmi dôležitý článok v živote malej Diem.
Podarí sa Kenne zbaviť tieňov minulosti a dosiahnuť o odpustenie?

Vždy, keď dočítam nejakú knihu od Colleen si poviem, že to bola jedna obrovská emocionálna nálož. Potom vydá ďalšiu, ktorá je taktiež dokonalá, a potom mám v sebe taký chaos, kedy neviem, ktorú knihu považovať za najlepšiu, keďže sú všetky perfektné a vy doslova revete ako také korytnačky.

Kniha mi neskutočne trhala srdce a obzvlášť keď viem, že sama som matkou. Aj keď to bola fikcia, bolel ma tento príbeh tak veľmi, že mi ani trochu nepomohol pocit, že čítam vymyslený príbeh.
Stále sa divím tomu, ako autorka dokáže napísať knihy, ktoré sú nielen pútavé, výborne písané, či s krásnymi myšlienkami, ale vždy majú v deji takú prekvapivú inakosť, ktorú nenájdete v každej knihe. Okrem toho vie autorka poriadne zasiahnuť čitateľovi srdce na tom najcitlivejšom mieste a to je aj ten hlavný dôvod, prečo túto spisovateľku milujem.

Kenna bola veľmi silná a sympatická postava a aj napriek svojim démonom z minulosti si bola vedomá určitých vecí, no aj tak sa nevzdávala a snažila sa bojovať do konca.
Ledgera neviem, či zbožňujem, alebo ho nenávidím, hoci nakoniec ked si uvedomím, čo všetko vedel, a ako sa k tomu všetkému postavil, by som pravdepodobne takisto reagovala aj ja.

„Bez ohľadu na to, ako celistvo sa naši blízki javia navonok, netušíme, z koľkých rozbitých kúskov sa skladajú vo vnútri."

Príbeh odporúčam napriek tomu, že bol tak veľmi smutný, hrozný, krutý, krásny, srdcervúci…
Je o odpúšťaní, nádeji, o druhej šanci druhým, ale hlavne nesúdiť ľudí, pokiaľ nepoznáme celý ich príbeh.

15.12.2022 5 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Ďalšia milá romantická, zo začiatku „hate to love“ kniha, kde vidíme vyvíjať sa začínajúci sa vzťah. Takéto knihy mám rada, pokiaľ nie sú prehnané a nečítam ich každý deň.
Za mňa druhá kniha od autorky, a aj keď príbeh Archera sa mi zdal lepší, tak ani tu ma nesklamala. Pekne vymyslený a vypracovaný príbeh, ktorý okrem znova úžasného štýlu písania bol aj neskutočne čtivý, pútavý a vtipný.
Kniha o dvoch hlavných hrdinoch, ktorí majú veľa spoločného a každý z nich si nesie nepríjemnú minulosť a tajomstvá so sebou. Obaja potrebujú pomôcť, a aj napriek nenávisti medzi sebou skočia do manželstva, kde následne uvidíme medzi nimi chemickú príťažlivosť, vďaka čomu to bolo dokonalé.

Príbeh o šialenej, ale úžasnej Kire, a o arogantnom a drzom Graysonovi, ktorý bol naozaj tvrdý oriešok. Raz som ho mala chuť praštiť lopatou po hlave, inokedy som ho zbožňovala.
Prostredie vinice, kde sa to odohrávalo, sa mi veľmi páčilo. Dalo to deju taký správny šmrnc a vďaka tomu to nebola len presladená romantika. A čo nesmiem zabudnúť čo autorka zakomponovala do deja bolo, ako sa hlavné postavy prezývali „čarodejnica a drak„, ako po sebe hádzali marhule alebo ako sa vždy dohodli, že "sa stretnú uprostred". Pre niekoho detinskosť, mne sa to naopak veľmi páčilo, vďaka čomu mi vytvorila úsmev na tvári.
Ku koncu si myslíte, že už sa to nemá ako pokaziť, ale opak je pravdou. Tak neuveriteľne sa to celé otočilo a na povrch vyplávalo niekoľko zaujímavých tajomstiev, že aj ja som bola veľmi prekvapená. Kniha sa mi veľmi páčila a ja ju odporúčam ďalej.

25.07.2022 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Kniha možno vyzerá ako nejaká detektívka poprípade obyčajný napínavý triller, ale ako som to začala čítať, obávala som sa, či za tým nebude niečo iné, niečo, čo asi nie je pre čitateľov, ktorí sa boja hororov. Aj keď pri tejto knihe nie je napísané v žánri, že by to mal byť horor, aj keď to tam mali napísať (aspoň nejaké prvky hororu.) Ja sama sa takýmto knihám vyhýbam, ale keďže to nebol až taký extrém, tak som to dočítala. Ale poviem vám, bolo to pre mňa miestami dosť nepríjemné čítať.

Kniha je rozdelená na dve kapitoly z roku 1950, kde čítame vlastne o štyroch kamarátkach, ktoré sú v internátnej škole v Idlewilde, o ktorej sa hovorí, že tam straší. V týchto kapitolách sa dozvedáme o každom dievčati a ich živote zvlášť a celkovo ako to prežívajú v takej strašidelnej škole.
Ďalšia kapitola je zo súčastnosti z roku 2014, kde čítame o Fione novinárke, ktorá sa rozhodne napísať článok o rekonštrukcii celej školy Idlewild, pretože je celá záhadná, strašidelná a ľudia sa jej vyhýbajú ako len môžu. Lenže až pri týchto kapitolách sa podozvedáme rôzne tajomstvá, ktoré vyplávajú na povrch, akú súvislosť to bude mať z dievčatami a oveľa viac, než si myslíte...

Táto kniha je presne ten tip, pri ktorej vyslovene hlcete stránku za stránkou od začiatku až do konca, máte mráz na chrbte skoro stále, a o napätí ani nehovorím. Okrem toho výborný a ľahký štýl písania. Ak môžem prezradiť pre milovníkov histórie, tak v knihe je spomenutá aj 2. svetová vojna, kde u mňa autorka ešte viac zabodovala.

Už veľmi dlho mi nedala kniha to, čo mi dala táto, okrem toho v knihe sa rieši oveľa viac prípadov, ako by ste čakali, alebo ako je napísané v anotacii. A keď si myslíte, že to bude takto, tak si počkajte na tie správne zvraty v knihe, ktoré vás dostanú do kolien. Síce zo začiatku som sa síce nevedela vysomáriť z toho, kde sa vlastne nachádzam, lebo tam neboli ani medzere a autorka hlavnú hrdinku premiestnila na iné miesto v jednej vete, ale toto je nič. Každopádne milujem takéto knihy, a autorka ma veľmi milo prekvapila. Ale odporúčam všetkým čitateľom, milujúci takýto žáner - tým "posratejším" asi nie.

12.03.2022 5 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Som rada, že som mala možnosť vyskúšať niečo nové od autorky, ktorú som doteraz vôbec nepoznala a som veľmi milo prekvapená.

Teraz keď tak nad tým uvažujem, asi budem musieť úplne vyradiť knihy z prostredia mafie, lebo úplne mi to kazilo celú úžasnú knihu ako bola písaná. Začiatok knihy bol super. Veľmi dlho som sa takto nenasmiala na knihe. Polka knihy mi prišla dosť nudná a dosť často sa opakovali tie isté opisy, no keď som sa blížila ku koncu tak opäť prišli návaly rehotu a koniec, ten bol za mňa na infarkt.
Erotické scénky, dokonca aj nadávky boli podľa mňa úplne na tom správnom mieste kde aj mali byť. Štýl písania a vtipnosť sto bodov.

Nero a Elisa, bože jak ja som ich žrala! Oni boli tak "debilne rozkošní", ale proste nedá sa ich nemilovať! Autorka ich dialógy napísala excelentne a už len kvôli im dvom sa to oplatí prečítať. Ale varujem vás!, predtým než to začnete čítať, choďte sa prosím vyčúrať.

Úprimne som rozmýšľala, že dám menej tých hviezdičiek vďaka tej mafií a tej nudnej polke knihy, ale s koncom a všeobecne ako to bolo písané ma autorka dostala a jednoducho musím dať tých hviezdičiek štyri, inak by som sa cítila previnilo.
Len tak ďalej, Miška. Napíš veľa takýchto vtipných kníh, držím ti palce.

06.03.2022 4 z 5

Marta spí Marta spí Romy Hausmann

Z knihy som zo začiatku mala zmiešané pocity, pretože sa mi to tam celé motalo, až kým som neprešla do polky knihy, tam som zistila, že som vlastne začiatku celkom chápala, ale až v polke knihy mi to prišlo chaotické. Nevedela som kto, s kým, prečo, začo :D Kapitoly boli písané rôzne a to, o hlavnej hrdinke Nadje, ďalšie kapitoly boli o listoch (inak kapitoly o dopisoch za mňa boli dosť smutné, niekedy mi skoro až slza vyhŕkla), ktoré mali nejaké očíslovanie a kapitoly z roku 2014 - 2015 atď. Toto mi robilo neskutočný chaos a hlavne aj to, že keď som bola zatiaľ len na nejakej 30 strane, už tam bolo spomenutých hádam 5 postáv. Neviem prečo to niektorí autori takto píšu, potom ma ten čitateľ z toho v hlave neskutočný neporiadok.

Neskôr pri čítaní, keď som sa dostávala do takých pasáži, že som si veľakrát povedala, že a tento bude určite vrahom alebo táto bude vrahyňa a pod., tak vám môžem zaručiť, že sa veľmi mýlite. Autorka to poňala a napísala tak zaujímavo a prekvapujúco, že budete na vážkach až do skoro úplného konca. Nehovorím, že vám nebude úplne všetko jasné, ale niektoré veci sa dozviete až úplne na konci.

Čo sa mi najviac páčilo na tejto knihe bolo to, že autorka mala stále o čom písať, ani jedna kapitola nebola "zbytočná" pri ktorej by ste si povedali, že keby to tam nebolo, nič by nestalo. Nie. Vždy mala o čom písať a každá kapitola bola niečim zaujímavá. Aj keď si myslím, že budete na konci mať z toho poriadny šalát v hlave ako ja, že som sa nevedela z toho vysomáriť :D
Čo ma ešte trocha iritovalo bolo, že to bolo písané z tretej osoby.

Takže celkové zhrnutie je také, že za mňa určite odporúčam, aj keď to nebola vyslovene najlepšia kniha, ktorú som čítala, ale určite nie je na zahodenie.

20.08.2021 3 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Nechápem prečo táto kniha mala tak skvelé ohlasy a ľudia z nej až odpadávali a mali z nej zimomriavky. Na mňa tá kniha vôbec takto nepôsobila. Áno je pravda, že Janie by som za dieťa určite nechcela. Bol to diabol v ľudskom tele, ale autorka ma veľmi ale veľmi sklamala. Toľko nezodpovedaných otázok tam bolo, že som nechápala. Dúfam, že autorka napíše k tomu aj druhý diel, pretože ak nie, tak budem viac sklamaná než už som. Pre mňa to bol taký suchší psychotriller. Škoda, mala som veľké očakávania od tejto knihy vďaka dosť veľa recenzí od ľudí. Ale samozrejme nemôžem povedať, že by som knihu neodporúčala. Určite nech si ju ľudia prečítajú, a aspoň zistia čo za satana bola tá Janie.

10.07.2021 3 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

No a dostali sme sa do úplného finále tejto knižnej série! Ak by som mala napísať ktorá z nich bola fakt tá naj naj naj, povedala by som že táto. Tu ste mohli vidieť fakt, že úplne všetko čo v takej knihe môžte vidieť a poprípade niektorí aj hľadať. Bolo tam napätie, romantika, erotika, smútok a dokonca by som povedala, že tam bolo niečo aj z krimi. Za mňa jednoducho TOP táto časť! A obzvlášť v tejto knihe pri Baneovi sa mi páčilo to, že sa nechoval až tak bezočivo a perverzne ako v predchádzajúcich častiach HotHoles. Na Baneovi bolo fakt vidieť, že Jesse ma naozaj veľmi rád už skoro od samého začiatku knihy a povedala by som, že túto poslednú časť napísala autorka asi najromantickejšiu podľa mňa. Neviem ako to vidia ostatní, ale mne to tak príde :) Takže odporúčam fakt všetkým, ktorí majú radi erotiku - romantiku v knihách, lebo táto séria je práve o tom. Fakt bravúrne napísane :)

10.07.2021 4 z 5

Príď sa so mnou rozlúčiť Príď sa so mnou rozlúčiť Cynthia Hand

Priznám sa, že od knihy som neočakávala až takýto extrém, aký mi vlastne dala. Myslela som si, že to bude len nejaká obyčajná smutná kniha, kde hlavnej hrdinke Lexie, umrie brat a bude to celé posadené na taký ten štýl, aby sme vedeli, ako sa Lexie s tým usporadúva. ALE, je to aj o tom, ale je to vlastne posadené skôr o téme sebevražda, a je to tam celé tak dobre napísané a vysvetlené a aj tie myšlienkové pochody - proste, musíte si to prečítať.
Táto kniha bola fakt bomba! Páčilo sa mi, ako autorka poňala celý ten dej od začiatku až do konca. Stále sa tam niečo dialo, vôbec som sa nenudila a určite za čo som najviac prekvapená a rada je to, že to bol vlastne young adult žáner s prvkami thrilleru alebo hororu (podľa toho, kto ako je pokakaný) a do toho trochu pomiešaná romantika. Akože za mňa tip top táto kniha. Kapitoly boli krátke, čo je u mňa ďalšie plus.
Jediné také malé mínus ku knihe by som dala ani nie za dej knihy, ale skôr za hlavnú hrdinku Lexie ako sa celý čas správala. Vôbec sa mi nepáčilo ako sa správala, a aký postoj mala ku všetkému a všetkým. Prišla mi až moc taká, že má proste všetko u riti ešte pekne povedané. Za celý čas neplakala, čo ma dosť prekvapilo na to, aká si bola s bratom Tylerom blízka. Ku kamarátom bola tiež taká miestami až odporná. Ostatné postavy boli za mňa celkom sympatické len tá Lexie mi tak trochu nesadla no.
Celkom ma zarazilo nakoniec to, že to vlastne písala autorka z vlastnej skúsenosti. Tiež jej umrel brat ako 17 ročný. (Príbeh je samozrejme len fikcia,) čiže to autorka v tomto smere vedela veľmi dobre napísať, aj ohľadne sebevraždy. Téma sebevražda je v spoločnosti veľké TABU. Sú odcuzení a okolie sa presvedčuje, že nemal/a dôvod. Nejde o to ich ospravedlňovať pretože si myslím, že každí sebevrah keď to chce, tak to urobí, a je úplne jedno, či mu to niekto odhovorí.
Takže na koniec by som iba dodala to, čo je napísané aj v knihe, že „smrť je všade okolo nás. Len si ju nevšímame, pokiaľ nemusíme." Toto je veľká pravda, a vždy sa s milovaným človekom rozlúčte, nikdy neviete, kedy ho uvidíte naposledy.

10.07.2021 5 z 5