karimatka1 karimatka1 komentáře u knih

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

přečetla jsem další detektivku a chystám se pokračovat

14.04.2018 4 z 5

Kniha o biči Kniha o biči Vladimír Páral

Knížku jsem četla proto, že pan Páral psal kdysi o Ústí nad Labem, kde jsem studovala. Tehdy jsem jeho knihy měla ráda. Dnes žijeme ve stejném městě, takže jsem si ho vybrala do výzvy. Ale měla jsem raději sáhnout po některé starší knížce, tahle se mi zdá hodně slabá. Naštěstí se dobře četla, takže těch 152 stránek jsem měla brzy za sebou.

01.03.2018 2 z 5

Touha Touha Amanda Quick (p)

Obvykle takovéhle knihy nečtu, ale když už jsem knížku vyhrála, tak jsem se do ní pustila. A zjistila jsem, že čas od času je docela prima změnit žánr a přečíst si takovouto romantickou oddychovku. Ale slovo baže mi tam také moc nesedělo. Jak je to v originále?

27.02.2018 3 z 5

Bajky Bajky Ivan Andrejevič Krylov

Tuhle knížku mám doma už hooodně let, ale nikdy jsem ji nečetla. Bajky běžně nečtu. Ale musím říci, že tahle útlá a dávno napsaná knížka v sobe skrývá obrovské pravdy i pro dnešní dobu. Nedala se číst kvůli ději a nedala se "zhltnout na posezení", ale nutila k zamyšlení.

23.01.2018 4 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Znám lepší knihy od této autorky. Původně jsem si ji půjčila, že v ní vystupuje Vera, ale nakonec jsem ji zařadila mez knihy vydané poprvé před rokem 1950.

21.01.2018 3 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Knihu jsem si vybrala, protože v ní vystupuje babička Věra (jedna z postav se jmenuje jako já). Docela výstižně charakterizuje období před rokem 1989 a vůbec se nedivím, že ti, kteří ji měli jako povinnou četbu, ji s chutí přečetli. V knihovně mi také jedna gymnazistka řekla:" Tu si půjčte, je pěkná". Takže i já si ji s chutí přečetla, byť jsem asi viděla souvislosti trochu jinak, než ta gymnazistka, ta léta jsem také prožila.

17.01.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak jsem čekala, že se budu smát nahlas, ale nějak na to nedošlo. Ale jinak vtipně napsaná nenáročná knížka

10.01.2018 4 z 5

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Asi proto, že se mi do ruky dostal dřív 2. díl, věděla jsem, o koho jde a vlastně jsem jen čekala na vysvětlení, k čemu před staletími došlo. O to víc se mi asi líbil ten 2. díl, protože jsem nevěděla, kdo je kdo.

19.11.2017 3 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

kniha byla zfilmována a je to moje 1. kniha z Výzvy 2016

16.08.2017 4 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

V dětství jsem verneovky četla jedním dechem, ale teď jsem měla strach, že mě to nebude bavit. Třeba Děti kapitána Granta jsem před několika lety sice znovu přečetla, ale už to nebylo ono. Ale tahle kniha mě opět pohltila, zvládla jsem ji "zhltnout" jak za starých časů za 3 dny a vůbec mi nepřišla příliš popisná.
A byla to 20. kniha do výzvy.

16.08.2017 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Jemný humor z nelehké doby

13.08.2017 4 z 5

Tchán Kondelík a zeť Vejvara Tchán Kondelík a zeť Vejvara Ignát Herrmann

Chtěla jsem knihu, která bude opravdu starší než já a povedlo se. Ten můj výtisk pochází od nakladatele a knihkupce F. Topiče z roku 1921.

31.07.2017 4 z 5

Do panského stavu - svazek první Do panského stavu - svazek první Marie Popelková

Váhala jsem, jestli ji zařadit do knih, jejichž děj se odehrává v Praze nebo kniha starší než já. Byla to oblíbená kniha mé maminky v dětství, když byla nově vydaná, tak jsme ji jí koupili. Oddychovka na léto.

20.07.2017 4 z 5

Poháry touhy Poháry touhy Markéta Harasimová

Byla jsem v knihovně na besedě s autorkou, která mě svým vyprávěním zaujala. Přinesla na ukázku všechny své knihy, ale já měla zájem o tu poslední, která vyšla letos. Kolegyni mě předstihla a koupila si ji, ale půjčila mi ji.
Četla se dobře, byla v ní erotika, krimi zápletka i trocha nadpřirozena, ale byl to příběh, kterému se dalo věřit.
Půjčila jsem si ještě jednu knihu, tak uvidíme

23.04.2017 4 z 5

Růže a slzy Růže a slzy Markéta Harasimová

Moc smutný příběh, přečetla jsem ho jedním dechem. Byla to druhá autorčina kniha, kterou během několika dní a i když v Pohárech touhy bylo dost drsných věcí, tohle bylo na mne až dost.

23.04.2017 4 z 5