karimatka1 karimatka1 komentáře u knih

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Jako všechny jeho knihy, čtivá, napínavá

07.01.2019 5 z 5

Případ domovníkovy kočky Případ domovníkovy kočky Erle Stanley Gardner

Je to letos již druhá Gardnerovka, kterou jsem přečetla. A kdybych měla víc času pustím se do další. Dají se číst pořád

02.01.2019 5 z 5

Případ kožíšku prožraného moly Případ kožíšku prožraného moly Erle Stanley Gardner

Původně jsem se chtěla pustit do knížky od autora více než 20 knih, ale to můžu přečíst Gardnera kdykoliv a cokoliv. Takže můj komentář je teprve čtvrtý.
Řekla bych, že to nebyla úplně typická Gardnerovka, ale stejně došlo k vyřešení v soudní síni. Detektivky můžu číst několikrát, protože většinou zapomenu, o co šlo, tuhle jsem si vůbec nepamatovala a asi ji po čase také zapomenu. Ale četla se dobře, jedno odpoledne.

01.01.2019 4 z 5

Kniha o biči Kniha o biči Vladimír Páral

Knížku jsem četla proto, že pan Páral psal kdysi o Ústí nad Labem, kde jsem studovala. Tehdy jsem jeho knihy měla ráda. Dnes žijeme ve stejném městě, takže jsem si ho vybrala do výzvy. Ale měla jsem raději sáhnout po některé starší knížce, tahle se mi zdá hodně slabá. Naštěstí se dobře četla, takže těch 152 stránek jsem měla brzy za sebou.

01.03.2018 2 z 5

Tchán Kondelík a zeť Vejvara Tchán Kondelík a zeť Vejvara Ignát Herrmann

Chtěla jsem knihu, která bude opravdu starší než já a povedlo se. Ten můj výtisk pochází od nakladatele a knihkupce F. Topiče z roku 1921.

31.07.2017 4 z 5

Poháry touhy Poháry touhy Markéta Harasimová

Byla jsem v knihovně na besedě s autorkou, která mě svým vyprávěním zaujala. Přinesla na ukázku všechny své knihy, ale já měla zájem o tu poslední, která vyšla letos. Kolegyni mě předstihla a koupila si ji, ale půjčila mi ji.
Četla se dobře, byla v ní erotika, krimi zápletka i trocha nadpřirozena, ale byl to příběh, kterému se dalo věřit.
Půjčila jsem si ještě jednu knihu, tak uvidíme

23.04.2017 4 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak typický pěkný Vondruška

31.03.2021 4 z 5

Cesta zrady Cesta zrady Laura Joh Rowland

Knížku jsem vyhrála a postavila ji do knihovny. Pořád jsem si říkala, že ji musím rychle přečíst, abych se na ni nemusela dívat. Podle toho jsem ji také zařadila do Výzvy. Ale byla to kniha zajímavá, mentalita Japonců v 17. století mě dost překvapila

27.03.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Na další pokračování autorčiných detektivek jsem se těšila, líbila se mi, ale Ve službách zla byla lepší.

26.02.2020 4 z 5

Sfinga Sfinga Robin Cook

Ke knížce jsem se vrátila, protože právě probíráme dějiny Egypta. Kdyby byla zápletka pravdivá, bylo by to docela zajímavé

01.02.2020 4 z 5

Železná koruna Železná koruna Václav Kaplický

Tuhle knížku jsem si vybrala, protože jsem bydlela kousek od Stelzigovy kovárny a Frýdlantsko je kraj mého mládí. Měla jsem obavy, jestli zvládnu tak obsáhlou knížku přečíst, zvlášť když jsem ji neustále odsouvala. Ale začetla jsem se a líbila se mi stejně, jako kdysi před dávnými lety, kdy jsem ji četla poprvé. Na cestování jsem si brala knihy jiné, takže se mi dnes podařilo splnit výzvu 2019. Hurá.

28.12.2019 4 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Tradičně prima čtení

22.02.2019 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Moje 6. kniha o hříšných lidech Království českého (a 7. Vondruškova), určitě ne poslední.

19.04.2018 4 z 5

Touha Touha Amanda Quick (p)

Obvykle takovéhle knihy nečtu, ale když už jsem knížku vyhrála, tak jsem se do ní pustila. A zjistila jsem, že čas od času je docela prima změnit žánr a přečíst si takovouto romantickou oddychovku. Ale slovo baže mi tam také moc nesedělo. Jak je to v originále?

27.02.2018 3 z 5

Bajky Bajky Ivan Andrejevič Krylov

Tuhle knížku mám doma už hooodně let, ale nikdy jsem ji nečetla. Bajky běžně nečtu. Ale musím říci, že tahle útlá a dávno napsaná knížka v sobe skrývá obrovské pravdy i pro dnešní dobu. Nedala se číst kvůli ději a nedala se "zhltnout na posezení", ale nutila k zamyšlení.

23.01.2018 4 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Znám lepší knihy od této autorky. Původně jsem si ji půjčila, že v ní vystupuje Vera, ale nakonec jsem ji zařadila mez knihy vydané poprvé před rokem 1950.

21.01.2018 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak jsem čekala, že se budu smát nahlas, ale nějak na to nedošlo. Ale jinak vtipně napsaná nenáročná knížka

10.01.2018 4 z 5

Do panského stavu - svazek první Do panského stavu - svazek první Marie Popelková

Váhala jsem, jestli ji zařadit do knih, jejichž děj se odehrává v Praze nebo kniha starší než já. Byla to oblíbená kniha mé maminky v dětství, když byla nově vydaná, tak jsme ji jí koupili. Oddychovka na léto.

20.07.2017 4 z 5

Bára Špotáková - Autorizovaná zpověď vítězky OH Peking 2008 Bára Špotáková - Autorizovaná zpověď vítězky OH Peking 2008 Petr Čermák

Bylo zajímavé, dozvědět se zajímavé informace o Bářině cestě k olympijskému zlatu a světovému rekordu. Ale forma nebyla zvolena nejlépe, spousta věcí se opakovala, pouze některé pasáže mě "chytily".

23.02.2021 2 z 5

Knihu jsem si koupila hned po vyjití, ale nějak se mi do ní nechtělo. Teď se hodila, ilustrací tam je víc než dost. Některé jsou opravdu nádherné. Také mě mrzelo, že tam byly zajímavé upravené nebo nepoužité texty, ale jen angličtině. Osmileté děti asi ještě nečtou knihy v originále.

15.01.2021 3 z 5