karel.kral karel.kral komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jestli toto je nejlepší kniha Jojo Moyes, tak díky! Dalo se to číst, ale je to vyloženě červená knihovna.

23.07.2019 3 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Bavilo mě to tak do půlky a pak už to bylo velice monotónní. Konec jsem vyloženě protrpěl a popřeskakoval.

04.11.2018 2 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Tahle kniha mě fakt bavila.

03.04.2018 5 z 5

Smrt zrozená v Praze Smrt zrozená v Praze Miroslav Žamboch

Tahle knížka byla velmi slabá. Měl jsem pocit, jako by ani neměla žádný dej. Vůbec nevím, zda se pouštět do dalšího, dílu.

04.05.2024 2 z 5

Tatínkova sláva Tatínkova sláva Marcel Pagnol

Krásná kniha, poetická, úplně mě vrátila do dětství. Moc se mi líbil popis přírody Provence, krásný vztah s kamarádem. Doporučuji též film, je to krásné dokreslení knihy.

30.07.2023 5 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Tahle kniha mě teda nebavila, stěží jsem ji dočetl. Prvních asi 50 stránek bylo fajn, ale celý příběh působí dost vykonstruovaně a neuvěřitelně. Napětí žádné. Postavy si melou pořád jenom to svoje stejné, nikam se to nevyvíjí. Dočetl jsem, ale na konci jsem už vyloženě přeskakoval. Konec mě otrávil. Vymyšlený, nevěrohodný.

30.05.2023 1 z 5

Příběhy vašeho života Příběhy vašeho života Ted Chiang

Každá povídka má opravdu výborný, neotřelý nápad. Ale provedení kulhá. Knížka není moc čtivá, místy jsem se musel překonávat, abych ji dočetl.

15.01.2023 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Přečetl jsem celou sérii, se smíšenými pocity. Byla to taková vesmírná pohádka, technické detaily jsou dost nevěrohodné, psychologie postav byla na úrovni třináctileté dívky. Přesto mě to místy bavilo - a dost často nebavilo.

Winter Winter Marissa Meyer

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Mě se to moc líbilo, mám rád svět robotů. Ale co ten konec? Ten úplně chybí. Doufám, že se to vysvětlí v dalších dílech.

03.06.2022 3 z 5

Schůzka v Paříži Schůzka v Paříži Harlan Coben

Líbilo se mi to, čtivé, ale trochu moc jednoduché. Uvítal bych trochu více psychologie postav.

09.07.2021 3 z 5

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

Jedna z lepších Žambochových knih. Akční příběh z post apokalyptického světa, kde je všechno jedovaté... A v něm samozřejmě hrdina, který se zamiluje.

03.04.2018 4 z 5

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Mě se kniha líbila. Dobrý pohled do světa modelingu, filmu. Pro Coelha netypická kniha.

17.01.2018 5 z 5

Čest královny Čest královny David Weber

Četl jsem hned po Stanici Bazilišek a opět skvělé scifi. V této knize okořeněno národy s bigotním postojem k ženám.
Tuším, že asi časem budou knížky podobná jedna druhé ale zatím mě to pořád moc baví.

24.05.2024 5 z 5

Roboti nemají ocas Roboti nemají ocas Henry Kuttner

První povídky mi přišly moc vtipné, ale další byly jen opakováním toho stejného. Dlouhé líčení stavů vynálezce a na vtipný nápad moc nezbylo. Dočetl jsem s přemáháním.

11.01.2024 3 z 5

Láska v New Yorku Láska v New Yorku Iva Pekárková

Povídky mě moc bavily, krátké, vtipné, o lásce, koncích, smrti.

01.08.2023 4 z 5

Řekni pravdu Řekni pravdu George P. Pelecanos

Nedočetl jsem. První kapitola s akcí byla skvělá, ale pak jsem se úplně ztratil v množství postav a dějů, zdánlivě nesouvisejících. Asi ve třetině knihy jsem to vzdal.

26.12.2022 1 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Cinder Cinder Marissa Meyer

Chvilemi mě to bavilo, chvilemi to byla pěkná slátanina pro třináctky. Autorka zjevně moc technickým věcem nerozumí, ale jako pohádka se to dalo přežít.

31.05.2022 2 z 5