Karcoolka2210 Online Karcoolka2210 komentáře u knih

Vianočné prasiatko Vianočné prasiatko J. K. Rowling (p)

Veľmi vydarené dielo nie len pre deti z pera pani Rowling.

29.01.2023 4 z 5

Posledný medveď Posledný medveď Hannah Gold

Prvé, čo ma na tejto knihe zaujalo, bola krásna obálka, ilutrácie nesklamali ani v knihe. Príbeh o April a jej ceste do Arktídy bol jedno veľké dobrodružstvo, miestami krásne, miestami nebezpečné a miestami veľmi naivné a nezodpovedné. Ale myslím, že táto kniha by mohla vzbudiť záujem detí a mládeže o problematiku topenia ľadovcov a následných dôsledkov pre nás ľudí i samotné ľadové medvede.

14.01.2023 3 z 5

Čárymáryfučpunč Čárymáryfučpunč Michael Ende

Zaujímavý námet na príbeh, ale miestami taký kostrbatý. Čítala som ho predškolákom, ktorým sa to celkom páčilo, ale častokrát som musela niektoré slová vynechávať a preformulovávala som vety, lebo neboli vhodné pre deti (podľa mňa nevhodné ani pre staršie deti). Ak by to bolo na mne, tak túto knihu nedokončím. Ale ilustrácie sú dobré.

09.01.2023 3 z 5

Srnka Srnka František Kozmon

Kniha sa čítala celkom dobre, prípad zaujímavý, aj keď teda od polky knihy som tušila kto je vrah a nemýlila som sa, takže trochu sklamanie. Konverzácie medzi postavami mi prišli niekedy úplne smiešne a nereálne. Toto bola pre mňa prvá kniha od tohto autora ( v rámci jednej výzvy sa ku mne dostala), napriek tomu, že som začínala s poslednou knihou v sérii, bolo to zrozumiteľné a čitateľ si dokáže domyslieť niektoré veci z predchádzajúcich kníh. Mňa autor nepresvedčil, aby som siahla aj po jeho predchádzajúcich knihách, za mňa je to taký priemer v krimi žánri.

08.01.2023 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Rowlingová jednoducho vie ako písať, či je to fantasy pre deti alebo krimi pre dospelých. Ani 5.pokračovanie Cormorana Strikea nesklamalo, práve naopak, napriek ťažkej téme to bolo super čítanie. AJ

31.12.2022 5 z 5

Vianočná koleda Vianočná koleda Annette Amrhein

Veľmi pekný príbeh o priateľstve.

29.12.2022 4 z 5

Vlk menom Tulák Vlk menom Tulák Rosanne Parry

Krásny príbeh zo života jedného vlka, doplnený nádhernými ilustráciami ako aj faktami o živote vlkov.

26.12.2022 4 z 5

Pozlacené Pozlacené Namina Forna

Sú knihy YA, ktoré sú fantastické a je jedno v akom veku ich čítate. Pri tejto knihe to podľa mňa neplatí. Príbeh ako taký nebol zlý, ale postavy nástročných ma tu štvali viac ako obyčajne. Myslím, že pokračovanie si s kľudom nechám ujsť. AJ-audiobook.

19.12.2022 3 z 5

Kde raky spievajú Kde raky spievajú Delia Owens

Autorka ma vtiahla do života Kaye a užívala som čítanie tohto veľmi podareného príbehu.

11.12.2022 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Po sklamaní z Artemisu prišlo nadšenie so Spasitela. Je pravda, že v knihe bolo veľa vedy a vecí, ktorým som až tak nerozumela, ale celkovo bolo toto vesmírne dobrodružstvo super, plné nečakaných prekvapení, zvratov a odvážných rozhodnutí.

03.12.2022 5 z 5

Oheň a krv Oheň a krv George R. R. Martin

Návrat do Westeros bol pre mňa vynikajúci. Čítajúc časť historickej kroniky rodu Targaryen bolo, som si hovorila, že toto je vymyslený rod a svet? George je v svojom remesle naozaj skvelý a ja som si túto knihu užívala. AJ

30.11.2022 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Ťažko povedať, čo som čakala od tejto knihy, určite nie to čoho sa mi dostalo. King ma vtiahol do tohto podivného, ale vynikajúceho príbehu, ktorého dosť dôležitou súčasťou je smútok nad stratou milovaného človeka a ako sa s tým vysporadúvame. Postupné dávkovanie tajomna a hororu vyvrcholilo do skvelého, aj keď smutného konca. Koľkorát som sa pristihla, že si nahlas hovorím- nerob to, nerob to prosím, ... No, kniha vo mne vyvolávala mnohé emócie a ja som si ju dávkovala postupne, pomaly, ale stálo to za to. Moja tretia kniha od Kinga a určite siahnem aj po ďalších a túto možem len a len odporúčať. AJ

30.11.2022 5 z 5

Marcy a hádanka od sfingy Marcy a hádanka od sfingy Joe Todd-Stanton

Aj táto kniha bola super. Krásne kresby, príbeh aj o prekonávani strachu aj starovekom Egypte. Mne sa teda táto séria páči :)

10.11.2022 4 z 5

Artur a zlaté lano Artur a zlaté lano Joe Todd-Stanton

Mne sa táto kniha veľmi páčila. Taký mix komixu a knihy a pekný, jednoduchý úvod do nórskej mytológie. Ilustrácie nádherné. Deťom v škôlke (5-6 rokov) sa kniha tiež veľmi páčila.

10.11.2022 4 z 5

Keď detstvo bolí Keď detstvo bolí Lindsay Gibson

Išla som do tejto knihy, že sa ako učiteľka v MŠ obohatím a dozviem sa viac o rôznych typoch rodičov a ako môžu ovlyvňovať svoje deti. Kniha mi však dala a odhalila oveľa viac. Našla som v nej seba, svojich rodičov, starých rodičov, súrodencov (ktorí sú už rodičia) a odporúčam prečítať všetkým, ktorí sú ochotní si priznať svoje zlyhania v inektorých oblastiach a chcú naozaj zmeniť niektoré veci vo svojich vzťahoch a neprenášať negatívne veci z generácie na generáciu. Nikdy nie je neskoro pomenovať problémy a snažiť sa ich riešiť.

15.10.2022 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Musím sa priznať, že Artemis ma až tak nenadchla ako Marťan. Bolo to fajn dobrodružstvo vo vesmíre, čo mám rada, ale príbeh Jazz pre mňa nebol až taký vzrušujúci a napínavý ako príbeh Marka Watneyho. Som zvedavá na Spasiteľa, na ktorého sa onedlho chystám. ČJ-audiokniha

06.10.2022 3 z 5

Umenie byť učiteľom Umenie byť učiteľom Peter Bero

Motivačná kniha pre učiteľov obsahuje niekoľko zaujímavých a povzbudivých myšlienok.

30.09.2022 3 z 5

Rozprávky z červenej ponožky Rozprávky z červenej ponožky Jaroslava Blažková

Veľmi podarené rozprávky z ponožky. Originálne, zábavné aj poučné, ilustrácie sú tiež fajn a spätná väzba od detí (5-6 rokov) bola pozitívna. Po skončení ju chceli čítať od začiatku :) Odporúčam.

19.09.2022 5 z 5

Kubko ide do škôlky Kubko ide do škôlky Christian Tielmann

Podobne ako pri Terke, aj knihy o Kubkovi môžu pomôcť deťom aj rodičom správne navigovať a spracovávať určité nové situácie.

05.09.2022 3 z 5

Majster a Margaréta Majster a Margaréta Michail Bulgakov

Čo toto bolo za knihu? :D Bláznivá, ale určite stojí za prečítanie.

04.09.2022 5 z 5