Čárymáryfučpunč přehled

Čárymáryfučpunč
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415156/carymaryfucpuncdCLWmv-ADl-.jpg 4 87 87

Je Silvester, päť hodín popoludní, ale vo vile Zlý sen sa nikto nechystá na oslavy. Čarodejnícky radca Belzebub Luhárovič a jeho teta Tyrania Upírová, špecialistka na financie, majú problémy. Rok sa končí, a keď do polnoci nesplnia plán zlých skutkov, ktorými sa zaviazali svojmu pekelnému zamestnávateľovi, odvolá ich z funkcií. Existuje jediná záchrana, uvariť a vypiť zázračný elixír, čiže najstaršiu čaromoc celého vesmíru, ktorý plní vyslovené priania. No platí to len v noci na Silvestra, lebo vtedy majú všetky želania celkom zvláštny účinok. Maestro a madam striga sa teda v laboratóriu dajú do roboty. Tajnú alchymistickú procedúru však pozorne sledujú aj dvaja superšpióni, ktorých vyslala Najvyššia rada zvierat: lenivý kocúr a zároveň komorný spevák Mňaurízio di Mňauro a namyslený krkavec Jakub Krákor. Podarí sa tejto svojráznej dvojici zachrániť planétu? A aké priania nakoniec vyplní čárymáryfučpuč?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Der satanarchäolügenialkohöllische Wunschpunsch , 1989

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čárymáryfučpunč. Přihlašte se a napište ho.

tulipi
17.03.2023

Kniha objevená kdysi, náhodou, má v naší knihovně své místo a občas, když si v ní zalistuji, dýchne na mne nostalgie.
"Konec dobrý, všechno dobré."

Hesonit
10.01.2023 4 z 5

Krásně vystavěný příběh, který v sobě má všechno, co se sluší. Vtip, napětí, úkladné záporáky (kteří nejsou hloupí) a sympatické klaďase - chytrého zpruzelého havrana a naivního srdnatého kocoura.
Kniha, vydaná Argem v roce 2020, je krásně vyvedena, parádní ilustrace, záložka, ale ta typografie je podle mě nešťastná. Písmo je místy na hranici čitelnosti, obzvláště pro mladšího dětského čtenáře.

Karcoolka2210
09.01.2023 3 z 5

Zaujímavý námet na príbeh, ale miestami taký kostrbatý. Čítala som ho predškolákom, ktorým sa to celkom páčilo, ale častokrát som musela niektoré slová vynechávať a preformulovávala som vety, lebo neboli vhodné pre deti (podľa mňa nevhodné ani pre staršie deti). Ak by to bolo na mne, tak túto knihu nedokončím. Ale ilustrácie sú dobré.

Knižní novinky (32. týden)

02.08.2020

Kniha Čárymáryfučpunč v seznamech