Vlk menom Tulák přehled

Vlk menom Tulák https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452555/bmid_vlk-menom-tulak-GRq-452555.jpg 5 36 36

Silný príbeh o rodine, odvahe a prežití inšpirovaný skutočnými udalosťami Vlk Bystrík žije so svojou svorkou v horách, až kým jedného dňa na ich územie nevtrhnú rivalské vlky. Opustený a vyhladovaný vlk musí urobiť rozhodnutie: zostať a pokúsiť sa pretĺkať zúfalým životom na hraniciach svojho starého lovného teritória alebo hľadať nový domov. Cesta, ktorú treba podniknúť, je pre osamelého vlka dlhá a plná nebezpečenstiev. Nájde odvahu prebíjať sa životom celkom sám? Krásne ilustrovaný príbeh uzatvára faktografická príloha o vlkoch a ich prirodzenom prostredí, ktorú okrem čitateľov ocenia aj všetci milovníci zvierat.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

A Wolf Called Wander , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vlk menom Tulák. Přihlašte se a napište ho.

Anikkk
16.02.2024 5 z 5

Nie je to typická detská beletria. Napriek tomu to deti veľmi bavilo. Čítali sme si to po večeroch na pokračovanie a tešili sa stále na každý ďalší večer, ako bude príbeh pokračovať. A mňa to bavilo tiež.

Josh
19.03.2023 5 z 5

ČVd 13 dle skutečnosti. A krásně neuvěřitelné! Tohle bylo tak úžasné, srdce-rvoucí i srdce-hladící, čtenářská radost přímo do duše. Příběh nejen vyprávěný vlkem jako vlk - myslím, že to tak vlk na 99 % vidí a cítí - ale i příběh, v němž je snad vše co se mu může stát - od lovu, přes souboj, lesní požár, po svou rodinu. A ty kresby!

Tuhle knihu by neměla číst jen veřejnost, ale také chovatelé ovcí apod. kteří přítomnost vlků v naší zemi mají za nepřijatelnou a bojují proti ní na každém kroku. Kdo má větší právo užívat přírodu, tedy v případě lidí spíše využívat...?

Karcoolka2210
26.12.2022 4 z 5

Krásny príbeh zo života jedného vlka, doplnený nádhernými ilustráciami ako aj faktami o živote vlkov.

Knižní novinky (47. týden)

15.11.2020

Knižní novinky (45. týden)

01.11.2020

Kniha Vlk menom Tulák v seznamech