Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Múr Múr Petr Sís

"Múr, ktorý dlhé roky rozdeľoval Berlín aj celú Európu, je našťastie už len spomienkou. Ale niektoré spomienky je nutné uchovávať. Ako správu o minulosti. Ako varovanie pre budúcnosť. Aj keď už jeden múr padol, iné ostávajú a ďalšie vznikajú. Po celom svete. V Izraeli, v Kórei alebo na mexickej hranici. Múry symbolické, ideologické aj skutočné. Múry strachu, neslobody a podozrievania. Múry, bez ktorých by náš život mohol byť slobodnejší a šťastnejší..."

Túto knihu som síce čítala v škôlke, ale tentokrát nie deťom, aj keď predškoláci si prezerali obrázky a dá sa im to cez obrázky trocha vysvetliť. Toto je určite kniha, ktorou môžete začať vysvetľovať deťom totalitný režim. Skvelé spracovanie, kopa užitočných informácií a krásne ilustrácie. Odporúčam všetkými desiatimi!

02.03.2023 5 z 5

Tapír v tom pláva Tapír v tom pláva Polly Faber

Skvelé pokračovanie. Naozaj originálne priateľstvo medzi dievčatkom Lindom a tapírom Gustom, autorka si vybrala netradičné zieratko a aj to je dôvod prečo sa táto kniha páčila deťom. Boli fascinované tapírom :) Určite odporúčam.

01.03.2023 4 z 5

Diamantový dážď Diamantový dážď Sveva Casati Modignani

Priznám sa, že táto kniha sa ku mne dostala v rámci jednej knižnej výzvy a teda sama by som si ju už len na základe tej obálky nikdy nevybrala. Musím ale priznať, že to nebolo až také zlé čítanie ako som čakala. Príbeh rodiny Rovestiovej bol prepletaný kade tade a cesta za dedičstvom bola celkom zaujímavá. Taká oddychovka :)

27.02.2023 3 z 5

Pekelné vynálezy Pekelné vynálezy Philip Reeve

Výborné pokračovanie, až ľutujem, že som tak dlho čakala, kým som začala čítať túto sériu. Príbeh Hester a Toma pokračuje, pridáva sa k nim už aj ich dcéra Wren, ktorá dosť skomplikuje život všetkých naokolo. Som veľmi zvedavá na záver. AJ

25.02.2023 4 z 5

Tapír nie je prasiatko Tapír nie je prasiatko Polly Faber

Veľmi podarená knižôčka o nevzyčajnom priateľstve. Určite odporúčam pre deti od 5 rokov.

24.02.2023 4 z 5

Záhada čarovného vajíčka Záhada čarovného vajíčka Marta Šurinová

Taký milý dobrodružný príbeh pre deti. Čítala som ho predškolákom počas niekoľkých dní a veľmi sa im to páčilo.

20.02.2023 3 z 5

Pomsta jednooké letkyně Pomsta jednooké letkyně Philip Reeve

Skvelé pokračovanie. Philip Reeve si ma získal už prvou časťou a druhá časť len prehĺbila toto naše stretnutie :) Pokračovanie príbehu Hester a Toma prinieslo nové mestá, postavy a aj pár prekvapení. Pokračujem s radosťou ďalej. AJ

19.02.2023 4 z 5

Smrtelné stroje Smrtelné stroje Philip Reeve

Pár rokov dozadu som videla film, ten sa mi celkom páčil, takže som siahla aj po knihe. Táto séria je určená pre mladšieho čitateľa, tak som k tomu aj pristupovala a mne sa tento úvod veľmi páčil, takže pokračujem ďalej. AJ

12.02.2023 4 z 5

Tri perá z draka Tri perá z draka Pavol Dobšinský

Skvelá rozprávka :)

07.02.2023 5 z 5

Príbeh Angelina Browna Príbeh Angelina Browna David Almond

Pred chvíľou som túto knihu dočítala predškolákom cez spánok a musím sa priznať, že ku koncu som musela zadržiavať slzy, aby som to dočítala. Dojemný príbeh o malom Anjelinovi, ktorý svojou prítomnosťou rozžiari všetko a všetkých okolo. Určite odporúčam a nie len deťom.

30.01.2023 4 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

Kazuo Ishiguro je pre mňa jeden z mojich najobľúbenejších autorov a ani táto kniha nesklamala. Krásno- smutný príbeh, ktorý by nás mal nútiť zamyslieť sa nad nami ľuďmi. Pre mňa skvelá kniha. AJ

29.01.2023 5 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Som vďačná, že sa Margret Atwood vrátila do sveta Gileadu a napísala záver skvelého príbehu. AJ

29.01.2023 5 z 5

Vianočné prasiatko Vianočné prasiatko J. K. Rowling (p)

Veľmi vydarené dielo nie len pre deti z pera pani Rowling.

29.01.2023 4 z 5

Posledný medveď Posledný medveď Hannah Gold

Prvé, čo ma na tejto knihe zaujalo, bola krásna obálka, ilutrácie nesklamali ani v knihe. Príbeh o April a jej ceste do Arktídy bol jedno veľké dobrodružstvo, miestami krásne, miestami nebezpečné a miestami veľmi naivné a nezodpovedné. Ale myslím, že táto kniha by mohla vzbudiť záujem detí a mládeže o problematiku topenia ľadovcov a následných dôsledkov pre nás ľudí i samotné ľadové medvede.

14.01.2023 3 z 5

Čárymáryfučpunč Čárymáryfučpunč Michael Ende

Zaujímavý námet na príbeh, ale miestami taký kostrbatý. Čítala som ho predškolákom, ktorým sa to celkom páčilo, ale častokrát som musela niektoré slová vynechávať a preformulovávala som vety, lebo neboli vhodné pre deti (podľa mňa nevhodné ani pre staršie deti). Ak by to bolo na mne, tak túto knihu nedokončím. Ale ilustrácie sú dobré.

09.01.2023 3 z 5

Srnka Srnka František Kozmon

Kniha sa čítala celkom dobre, prípad zaujímavý, aj keď teda od polky knihy som tušila kto je vrah a nemýlila som sa, takže trochu sklamanie. Konverzácie medzi postavami mi prišli niekedy úplne smiešne a nereálne. Toto bola pre mňa prvá kniha od tohto autora ( v rámci jednej výzvy sa ku mne dostala), napriek tomu, že som začínala s poslednou knihou v sérii, bolo to zrozumiteľné a čitateľ si dokáže domyslieť niektoré veci z predchádzajúcich kníh. Mňa autor nepresvedčil, aby som siahla aj po jeho predchádzajúcich knihách, za mňa je to taký priemer v krimi žánri.

08.01.2023 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Rowlingová jednoducho vie ako písať, či je to fantasy pre deti alebo krimi pre dospelých. Ani 5.pokračovanie Cormorana Strikea nesklamalo, práve naopak, napriek ťažkej téme to bolo super čítanie. AJ

31.12.2022 5 z 5

Vianočná koleda Vianočná koleda Annette Amrhein

Veľmi pekný príbeh o priateľstve.

29.12.2022 4 z 5

Vlk menom Tulák Vlk menom Tulák Rosanne Parry

Krásny príbeh zo života jedného vlka, doplnený nádhernými ilustráciami ako aj faktami o živote vlkov.

26.12.2022 4 z 5

Pozlacené Pozlacené Namina Forna

Sú knihy YA, ktoré sú fantastické a je jedno v akom veku ich čítate. Pri tejto knihe to podľa mňa neplatí. Príbeh ako taký nebol zlý, ale postavy nástročných ma tu štvali viac ako obyčajne. Myslím, že pokračovanie si s kľudom nechám ujsť. AJ-audiobook.

19.12.2022 3 z 5