Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Počtom strán útla kniha, ale veľmi intímne priblíženie manželstva a svadobnej noci dvoch mladých ľudí, ktorí patrili do éry, ako to autor nazval, keď sa sex ešte spájal s láskou. Bolo veľmi zaujímavé sledovať vnútorné myšlienkové pochody, obavy, očakávania oboch pohlaví. Dnes by sa asi len ťažko našli takýto ľudia ako Florence a Edward medzi mladými ľuďmi, ale pre mňa osobne veľmi krásny, úprimný, smutný príbeh z pera tohto autora. Odporúčam :)

02.11.2013 5 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Stvrta kniha od Frenchovej, ale stale mi nieco brani dat jej 5 hviezdiciek. Jej knihy sa dobre citaju, ale stale mi tam nieco prekaza, alebo chyba a neviem to pomenovat. Zaciatok tejto bol velmi zaujimavy, ale postupne stracal na zaujimavosti. Najviac ma oslovil detektiv Kennedy, jeho poctivost, sebareflexia a fakt, ze to bol spravny policajt, akych asi vela nie je v realnom zivote. Celkovo kniha celkom ok, ale zo vsetkych co som od nej citala sa mi tato pacila asi najmenej.

13.10.2013 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tretia Olsenova kniha a tretie hodnotenie piatimi hviezdickami. Vynikajuce krimi, Carl Morck a Asad sa stavaju mojimi oblubenymi vysetrovatelmi. Fakt, citalom tohto zanru odporucam:)

29.09.2013 5 z 5

Láska a boj Láska a boj John Eldredge

Povinne citanie!!! Teda predovsetkym pre veriacich ludi, alebo pre tych, pre ktorych Boh nieco znamena. Neuveritelne uprimne a silne svedectvo manzelskeho paru, ktory ma za sebou 25 rokov spolocneho zivota a ktory si presiel dobrym, zlym a este horsim obdobim. Fakt kniha ponuka pravdive, konkretne situacie zo zivota, rady a navody ako veci robit inak, zlepsit mozno zmenit niektore veci na tom co a ako robim, alebo ako sa staviam k veciam a ludom okolo seba. Fakt, ak mate chut pozriet sa na manzelstvo aj z duchovnej stranky, precitajte si tuto knihu. Velmi inspirativna a povzbudiva :)

19.09.2013 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Osobne teda nemam pocit, ze by tato kniha bola slabsia ako Zena v kleci. Mne sa prave fakt, ze pachatelia boli jasni pacil, len bolo treba dokazat ich vinu. Podla mna skvele napisane krimi, zaujimave postavy a motivy ich konania. No akykolvek zlocin je vec hrozna, ale zlocin spachany len pre adrenalin, ci pocit vzrusenia je nieco tak zverske, ze ludstvo by sa malo hanbit, ze je niecoho takeho schopne ... Ale ako fikcia je to naozaj zaujimave citanie.

08.09.2013 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Vynikajuce krimi. Carl Morck a Asad su skvela dvojica. Sledovat pribeh Merete, no az mraz behal niekedy po chrbte. Zistenie, kto stoji za jej zmiznutim a preco. No jednoducho skvele citanie. Adler Olsen je dalsi nadany severan :)

05.09.2013 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Citala som komenty a recenzie typu- k tejto knihe by mali pribalovat aj vreckovky alebo necitajte ju na verejnosti, ... Povazujem sa za emocionalneho cloveka a dobra kniha ci film ma dokazu rozplakat, ale tato kniha isla nejako mimo mna. Knihy ci filmy na temu rakoviny a pribehu lasky, no takych tu uz bolo vela a podla recenzii a reakcii mala byt tato kniha niecim vynimocnym. No pre mna osobne nebola. Hazel, Augustus ci Isaac si robia vtipy jeden z druheho, ironia a cierny humor medzi chorymi ludmi, povzbudive citaty v domacnostiach, ci odkazy na socialnych sietach,... no vcelku nic nove. Na druhej strane ich hlboke az filozoficke vnimanie zivota a smrti, pre mna osobne nebolo uveritelne. Jasne, tazko sa stotoznit s hlavnymi postavami (a dufam, ze nikdy ani nebudem mat sancu), ale jednoducho som im to nezhltla. Bolo to miestami usmevne citanie, miestami smutne, ale celkovo by som tuto knihu zaradila do priemeru. AJ

31.08.2013 3 z 5

Sonea: Nejvyšší lord Sonea: Nejvyšší lord Trudi Canavan

Táto trilógia sa každou častou len a len zlepšovala a posledný diel si rozhodne zaslúži 5 hviezdičiek. Svojim spôsobom bol koniec predvídateľný, ale rozuzlenie prinieslo niekoľko prekvapení, či už pozitívynch alebo negatívnych. Ako čitateľ som sa úplne ponorila do tohto sveta a prežívala trápenia, radosti a starosti hlavných hrdinov. Kniha vo mne vyvolala úsmev, rozhorčenie, smútok, ... no jednoducho bola skvelá. Odporúčam pre milovníkov fantasy :)
A vôbec by som sa nenahnevala, ak by sa rozhodli túto trilógiu sfilmovať ;) AJ

28.08.2013 4 z 5

Sonea - Novicka Sonea - Novicka Trudi Canavan

Polovicku knihy som citala asi 3 tyzdne a druhu polovicku som zhltla za jeden den. Musim sa priznat, ze druha cast sa mi pacila viac ako prva. Sonea je uz v skole a na jej povod nikto nezabuda a davaju jej to takmer vsetci studenti a aj ucitelia pocitit. Regin ma neuveritelne stval a mala som sto chuti ho nakopat. Postupne sa ale dej zaoberal Dannylom a jeho tajnou misiou a to bolo velmi zaujimave. Plus nova postava Dorriena bola skvele ozivenie pribehu. Celkovo sa dej niekam posunul, aj ked teda zatial nevieme co ma za lubom Akkarin. Takze sup na poslednu cast :) AJ

22.08.2013 3 z 5

Nebo nie je výmysel Nebo nie je výmysel Todd Burpo

Ludia sa na tuto knihu mozu divat ako na svedectvo viery alebo len fikciu. Pre mna osobne to bola velmi silna kniha, napriek tomu, ze bola velmi jednoducho pisana. Svedectvo maleho Coltona ma len usvedcilo v tom, comu verim, takze davam 5 hviezdiciek :)

08.08.2013 5 z 5

Rukopis z Akkry Rukopis z Akkry Paulo Coelho

Asi moja najoblubenejsia Coelhovka. Taka na zamyslenie, na rozne situacie v zivote, ... urcite sa k nej este vratim :)

05.08.2013 4 z 5

Za múrom Za múrom Vanessa Jóriová

Hmmm, tak rozmyslam co povedat na tuto knihu. Fantasy zaner mam coraz radsej. Toto je fantasy z pera 12-rocnej dievciny, takze ako hodnotit. Dejovo, no musim povedat, ze mi v mnohom pripominala tato kniha ine knihy ci filmy. Postavy, no mozno az prilis dokonale a sebaiste. Citalo sa to celkom dobre, ale dej bol predvidatelny a mnohe veci neboli vysvetlene alebo velmi nedavali zmysel. Celkovo davam 3 hviezdicky, myslim, ze to bol mily pokus mladuckej spisovatelky a verim, ze vekom moze vyrast do uspesnej a kvalitnej spisovatelky. Odporucam najma mladsim citatelom :)

03.08.2013 3 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

V Y N I K A J U C E !!! Martin ma skratka talent. Pribehy oblubenych aj neoblubenych postav pokracuju, postavy pribudaju a ubudaju, veci sa vysvetluju, veci sa komplikuju ... proste parada, radost citat. Len teraz ktovie ako dlho cakat na pokracovanie :( :) AJ

26.07.2013 5 z 5

Keď mi viera lezie na nervy Keď mi viera lezie na nervy Tonino Lasconi

Super povzbudive komentare a odpovede talianskeho knaza na otazky a dotazy mladych ludi :)

23.06.2013 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Dočítané. Čítala som viacero názorov, že táto kniha je oveľa slabšia ako ostatné a teda ja osobne nesúhlasím s týmto názorom. Povedala by som, že po predošlej knihe je táto menej akčnejšia, ale myslím, že jatiek bolo dosť a trocha kľudu nezaškodilo. Príbeh pokračuje skvele, no teda možno nie skvele pre všetky postavy, ale toto sa mi na Martinovi páči, žiadna postava si nemôže byť istá, či už dobrá alebo zlá. Westeros ma úplne pohltilo a hneď sa púšťam do A Dance with Dragons. Som vážne zvedavá čo pripravil pre Tyriona, Daenerys a ďalších, ktorí v tejto knihe boli spomenutí len okrajovo. AJ

21.06.2013 5 z 5

S karavánou cez Saharu S karavánou cez Saharu Herbert Kaufman

Fajn dobrodruzstvo na pusti. Hlavny hrdina je byvaly francuzsky kapitan Gevert, ktory stravil vyse 20 rokov na Sahare a zamiloval si ju. No jeho snom je znovu objavit staru cestu cez Saharu, ktora je kratsia ako ostante, no nikto ju nepouzil uz vyse 400 rokov a mnohi pochybuju o jej existencii. Gevert sa nevzdava a odhodla sa najst staru cestu. Odchadza s karavanou, ktoru tvori 18 tiav, 200 skopcov a dvoch Tuaregov (pustni muzi z tureckeho kmena)- mlady Kel Ahaggar, pre ktoreho je to prva cesta a ktory je vernym priatelom Geverta a Ibn Bork, ktory sa rozhodne ist na vypravu z umyslom zabit svojich spolocnikov a predat zvierata.
Je to fakt dobra dobrodruzna kniha, clovek mal pri opisoch puste a dun pocit, ze cestuje spolu s nimi. Je to pribeh o vytrvalosti, viere a priatelstve a mne sa velmi pacil :)

20.06.2013 4 z 5

Spencerova hora Spencerova hora Earl Hamner

Štyridsať rokov stará knižka a doma ležala niekoľko rokov bez povšimnutia. No som rada, že som po nej siahla. Jednoduchý príbeh o rodine, rodinných hodnotách, o manželskej láske, o nekonečnej rodičovskej láske (a to mali 11 detí!) a o láske a úcte detí k rodičom.
Najstarší syn Clayko (15-ročný), má neuveriteľné vlohy a vôľu vzdelávať sa a keď sa mu naskytne príležitosť študovať na vysokej škole, celá rodina a priatelia, napriek tomu, že sú všetci chudobní a ťažko pracujúci, sa spoja, aby splnili sen Claykovi a jeho rodičom. Fakt dojímavý príbeh.

20.06.2013 4 z 5

Kniha Pastýřova Kniha Pastýřova Joann Davis

Krasne jednoduchy pribeh, traja obycajni ludia- muž, žena a chlapec, ktory spolu hladaju novu cestu a spolocnymi silami ju aj najdu. Pribeh o tom ako zmenit svet-jednoducho treba zacat sebou a byt prikladom pre ostatnych. Odporucam:)

Sprav zo mna nastroj svojho pokoja,
kde nenavist je, daj mi lasku siat,
kde krivda je, kiez pravo vratim zas,
do pochyb daj mi vieru prinasat,
kde zufalstvo je, prid zas s nadejou,
a kde je smutok, radost vnesiem rad,
kde temnota je, sirit chcem tvoj jas,
ved v davani je nase obdarenie,
odpustme, aj nam bude odpustene,
so smrtou rodime sa do vecneho zitia,
lebo taky je Zakon premeny.

18.06.2013 5 z 5

Poslední manželka Jindřicha VIII. Poslední manželka Jindřicha VIII. Carolly Erickson

Tudorovci su moja srdcovka a tento pribeh je dobre a putavo napisany. Katarina Parr bola sice len jednou z dvoch manzeliek, ktore prezili Henriho, ale chuderka si pretrpela svoje aj po jeho smrti. Britska monarchia ponuka mnozstvo zaujimavych pribehov:) Koho zaujima tato cast historie, tak knihu odporucam:)))

18.06.2013 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Film som videla davno a pravdupovediac ma nejako neohuril a viacmenej som zabudla na dej. Musim povedat ale, ze ma kniha zaujala. Dobre sa citala, aj ked pribeh mozno nie je najoriginalnejsi, ale ja mam rada knihy tohto typu a hned sa pustam do 2.casti:)

18.06.2013 3 z 5