Kapis Kapis komentáře u knih

Pan Sommer Pan Sommer Patrick Süskind

Veselé, odpočinkové úsměvné počtení

02.02.2013 4 z 5

Kontrabas Kontrabas Patrick Süskind

Celkem zajímavá sonda do smýšlení virtuóza

02.02.2013 3 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Kniha mě jednoduše uchvátila - Viz. má recenze (pardon, recenze to není) - takže v sekci "blog" zde v databázi

Holub Holub Patrick Süskind

Kratší, ale vůbec ne špatné

02.02.2013 3 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Jedna z mých TOP10 knih, výborná záležitost - a hlavně si myslím, že odle ní natočený film je nejlepší adaptací knihy nebo tedy bylo by přesnější říct nejvěrnější adaptací, jediné v čem se lišil film od předlohy byly snad jen ty obrovské kozy hlavní sestry, o které jsme byli ve filmu ochuzeni. Výborná kniha o lidské nezdolnosti, docela zásadní dílo.

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Další z geniálních knih geniálního tvůrce, četl jsem už dost dávno a tak už si nepamatuju tolik, ale vzpomínám si především takovou nepodstatnou drobnost, která se mi nevím proč zaryla hluboko do paměti a to když tam snad sám Myškin píše o železnici jako o bestii, řezající zemi - nějak podobně se o ní vyjadřovali vyhlazení původní obyvatelé Ameriky;-)

Bratři Karamazovi Bratři Karamazovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Velká věc, velkolepé dílo, pamatuju, jak jsem jel na nějakou zkoušku s touto knihou a skončil jsem v aule VŠB, bo se prostě nedalo od ní odtrhnout a seděl jsem a četl a četl a pak jsem zase jel domů nebo na pivko do Hitlora a furt jsem četl;-) Taky jsem si ji vzal na "chřestovou brigádu" a robotník na pokoji "eej, si to půjčím, co to je? Dokostejvskij....hmmm....." "tak čti, klidně" no a po dvou stránkách už mi to zas leželo na obitém stolku. Geniální věc, škoda, že to není kompletní - pokud se tedy nepletu - někdo mi vykládal, že měla být ještě 3.kniha (vlastním dvojdílné vydání z roku 1980). Vždy jedna kniha o jednom bratrovi. I tak vrcholné dílo největšího spisovatele všech dob.

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Asi nejzásadnější kniha všech dob, nečetl jsem nic silnějšího, od snu s vraždou poníka jsem se už od knihy neodtrhnul. Není a nebylo většího spisovatele než Dostojevskij.

Hory šílenství Hory šílenství Howard Phillips Lovecraft

Jako mladší jsem se u archaického a kudrlinkového stylu H.P.L. nudil, podruhé to už bylo mnohem lepší a teď už se těším, až si to přečtu potřetí v nádherné publikaci Sebraných spisů, které právě vycházejí.

01.02.2013 4 z 5

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

Hodně zajímavé počteníčko, bavilo moc. Sice mám takové salátové vydání, jiné, než je zde v záhlaví, ale tato forma k obsahu sedla přesně jak prdel na hrnec;-)

01.02.2013 4 z 5

Hold Katalánsku Hold Katalánsku George Orwell (p)

Hodně politické čtení, když jsem to zhruba ve dvaceti četl, tak mě to moc nebavilo, možná, že by mě to teď bavilo více, uvidíme, třeba to někdy zkusím znova a vstřebám to lépe.
jordi: v českém překladu to vypadá přesně jak je tady v záhlaví, je to takový A5 paperback, prodávalo se to kdysi dávno ve výprodejích. Holt tohle určitě netáhne jako 1984 nebo Farma zvířat.

01.02.2013 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Dokonalá záležitost, bajkovitě čtivé, člověk se neodtrhne, dokud to celé nezhltá a to hluboké poselství o tom, co jsme za zvířata v člověku zůstane dlouho utkvělé. Navíc geniální Velíškovské ilustrace řadí toto vydání hodně vysoko an mém žebříčku

01.02.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Moje nejoblíbenější kniha. Psát tady nějaké rozbory a moudra mi přijde absolutně zbytečné. Nicméně, Orwell by se v hrobě obracel, kdyby věděl, že jeho antiutopie bude nabírat stále absurdnějších rozměrů a že se celý svět řítí do ještě většího pekla. Dokonalá kniha, z které jde mráz po zádech.

01.02.2013 5 z 5

Líný rodič Líný rodič Tom Hodgkinson

Kniha se mi moc líbila a přečetl jsem ji dost s chutí, s takovými 85% věcí nemohu než nesouhlasit. Rady tipu "Pracujte méně" apod. jsou sice krásné, ale každý nemá to štěstí, že se může živit psaním a válet se doma a na zahradě;-) Každopádně jsem si z ní dost odnesl - jestli v dobrém nebo špatném ukáže až čas

01.02.2013 4 z 5

Pohodoví rodiče - pohodové děti Pohodoví rodiče - pohodové děti Iva Jungwirthová

Moje první rodičovská kniha a přišla mi dost dobrá. Taky dokázala uklidnit určité zbytečně skoropanické situace, které bych byl jinak schopen vytvořit, připravila na porod, u kterého jsem byl a na vstup nového života do mého života;-)

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Jsem rád, že Lovecraft se dočkal u nás znovuvydání - sice mám téměř komplet ty sešity od Zlatého koně s obálkami od Káji Saudka z devadesátých let, ale tenhle chronologický soubor s poznámkami a vysvětlivkami dává možnost pozorovat celé jeho dílo hlouběji, sledovat jeho vývoj a motivy, které se časem mění. V této knize se mi zdá zatím tápe a hledá se. Ale výborný rozjezd, ta hrůza tam už jde cítit, dobrý papír, záložka, ty ilustrace mně tolik nevadí, i když nadšem z nich taky nejsem. Za mne spokojenost.