Kanylka Kanylka komentáře u knih

Krásná a smutná záležitost zároveň. Díky

10.05.2023

Učitelka angličtiny Učitelka angličtiny Magda Váňová

První polovina knihy se četla jedna báseň, druhá se vlekla, příliš mnoho postav. Líbily se mi zápletky, ze kterých vzešlo úplně něco jiného, než by člověk čekal. Závěr byl zcela neočekávány- co v životě p...., to ti vrátí.

24.03.2023 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha napínavá - dobře se četla, děkuji

06.02.2023 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Knihu jsem přečetla v rámci "čtenářské výzvy" musím se přiznat, že tenhle žánr není můj šálek kávy.

27.01.2023 2 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Joona Linna mě baví. Díky moc

19.01.2023 4 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

A já začala posledním dílem, tak to se musí rychle napravit.

21.11.2022 4 z 5

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou/A Prayer for Katerina Horovitzova Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou/A Prayer for Katerina Horovitzova Arnošt Lustig

Další naprostý unikát. Děkuji

14.01.2022 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Velmi čtivá kniha.

12.01.2022 3 z 5

Cikánský evangelia Cikánský evangelia Štěpán Smolen

Knihu jsem přečetla jedním dechem, a tak trochu na některé věci změnila názor. Díky

12.01.2022 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

E.M.Remarque -nezklame.

03.01.2022 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Právě jsem dočetla vydání z roku 1963, naprosto báječné,mnohem lepší než film. Díky

24.09.2021 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Dobře zpracované ohlédnutí se za minulostí. Mám velkou radost z toho, že "Mlýn" stále žije.

08.06.2021 5 z 5

Inkoustová stopa Inkoustová stopa Mel Starr

"Prasata se hodně podobají lidem. Nebo možná lidé prasatům: Málo přemýšlíme, jak draho nám zítra mohou přijít dnešní slasti."
Dobré čtení.

02.06.2021 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Příběh smutný....Problém byl s jednotlivými postavami, musela jsem se vracet a znovu číst, kdo ke komu patří. Za mě dobré čtení...

22.04.2021 3 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Tatéra z Osvětimi jsem přečetla loni, bohužel mě tato kniha neoslovila, díky čtenářské výzvě jsem dala šanci druhému dílu, mé pocity jsou stejné, co mě na tomto románu zaujalo byl doslov, škoda, že tato fakta autorka nepoužila v románu samotném. Bestsellerem bych tyto dva díly raději nenazývala.

06.03.2021

Pravidla zdvořilosti Pravidla zdvořilosti Amor Towles

Autorův styl psaní mě prostě baví. Díky za dobrou knihu i když Gentlemana v Moskvě nic nepřekoná

18.03.2024 4 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Autorovy knihy mám ráda, tahle mě neoslovila

07.03.2024 2 z 5

Lutyňské tango (a jiné válečné příběhy z Těšínska) Lutyňské tango (a jiné válečné příběhy z Těšínska) Otylia Toboła

Kniha vás naprosto pohltí...Navíc...Když žijete tam, kde se děj odehrává...Navíc...Když vaše babička je Polka a máte "hordu" polských příbuzných...Navíc...Když pár let strávíte "čas" pod jednou střechou paneláku s aristokraticky vyhlížející Aurélií Pielczyňskou. Brala mi dech svým přístupem k životu a to jsem neměla ani ponětí, čím vším si prošla. Děkuji, děkuji, děkuji

26.01.2024 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Plus dávám za prostředí ve kterém se děj odehrává...Postavy, tedy spíše jejich jména mi přišly prostě srandovní. Chvíli má děj naprosto úžasný spád a pak prostě "umře." To "pojídání" lidského masa už si autor mohl nechat do dalšího příběhu. Přesto bylo fajn si přečíst českou detektivku, autor je mladý a já věřím, že mě v budoucnu ještě něčím překvapí. Díky

11.01.2024 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King