Kanylka Kanylka komentáře u knih

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Další kniha z repertoáru K. Tučkové mě nezklamala. Děkuji

17.08.2021 5 z 5

Cuba Libre Cuba Libre Petr Horký

Na Kubu bych ráda, po přečtení "CUBA LIBRE" snad ještě víc. Příběh by se dal jednoduše shrnout slovy:" Jeden velký flám na Kubě". Plus dávám za přiložené fotografie....Obrovské mínus ,že jsem musela pořád dokola číst, jak se pánové snažili na každém rohu ušetřit, možná měli jednu kapitolu věnovat právě placení, smlouvání ap. Dost mi ty jejich nářky připomínaly mojí matku při nakupu v Kauflandu.

10.08.2021 3 z 5

Země mrtvých nadějí Země mrtvých nadějí Christopher John Sansom

Historické detektivky mě baví, na pokračování mistra Shardlaka jsem se moc těšila a přišlo obrovské zklamání. Snad jen ta výzva 766 stran mě potěšila.

21.07.2021 2 z 5

Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Richard Askwith

Emil Zátopek byl třída, škoda, že tak poutavý příběh nenapsal český autor.

03.06.2021 4 z 5

Ludvík XVI. – Král mučedník Ludvík XVI. – Král mučedník Georges Bordonove

Kniha vám bez příkras naservíruje Ludvíka XVI. na zlatém podnosu. Dozvíte se mnohem víc než jen to, že byl mužem Marie Antoinetty a popraven za revoluce.

26.05.2021 3 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Příběh s touto tématikou je vždy smutný a bolestný, za poslední dobu se s nimi doslova roztrhl pytel. Číst ji, ale podruhé nebudu. PS: Před Sirem Nicholasem Wintonem smekám.

22.04.2021 2 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Prvních sto stran se seznamujete s hrdiny příběhu, pak se to celé rozjede, přímo to fičí a skončí šťastně. Za mě dobrá, odpočinková četba.

01.04.2021 2 z 5

Dojmy z Tibetu Dojmy z Tibetu Daniela Willis

Tibet! Nevím o něm téměř nic...A já chci! Mé "DOJMY"? Hned ze začátku "kleju" nad mizerným překladem a pak zjišťuji, že autorka je Češka. Pořád dokola se v knize opakuje - jsem unavená, zahnuli jsme do leva, sedli jsme si, obešli jsme horu, přešli jsme potok, chvíli jsme si sedli, šli jsme dlouho, jsme strašně unavení. Fotografie v knize nejsou komentovány, nemám je s čím spojit. Kapitoly 9,10,11 zachraňují, co se dá... Konečně se něco dozvím, ale je toho beznadějně málo. Autorka byla v Tibetu 3x....Ví, co já ne, bohužel se nedokáže v knize o zážitky, kromě výše uvedených kapitol podělit. Mám jeden čtenářský "rest" nedočtenou knihu po tomhle "paskvilu" se na ni docela těším.

19.03.2021

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Od auta jsem četla Pilíře země, Na věky věků, Zima světa, Pád titánů, Hranice věčnosti...Všechny tyto knihy jsou prostě úžasné. Kolo štěstěny mezi ně patřit nebude.

08.03.2021

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Viděla jsem film a pak teprve četla knížku, při čtení se mi vybavovaly úryvky filmu, za mě dobré "romantické" čtení.

08.03.2021 3 z 5