Kanimůra2 Kanimůra2 komentáře u knih

Polednice Polednice Jiří Březina

Já bych do toho nešťourala. Chtěla bych sice taky vidět tak prázdné sídliště v denní dobu, ale budiž. Kniha je čtivá, hlavní hrdina je mi sympatický. I Eva. A že mluví sprostě (jak si tu někdo stěžoval) ? No to oproti jiným zahraničním detektivům je ještě poměrně umírněná. Celý děj je oproti zahraničním detektivkám umírněný.
Já jdu pokračovat.

17.11.2022 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Velmi povedená česká detektivka. Nedala mi spát, přelouskla jsem na dva zátahy. V sérii 3. díl, já ho četla jako první. Za mě je hlavní hrdina sympaťák. Určitě se pustím do dalších dílů.

04.10.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Už jsem od autorky četla Kavárnu v Kodani, ta se mi líbila. Protože jsem právě dočetla velmi těžkou a smutnou knížku, sáhla jsem záměrně po románku, abych pookřála. No... kdyby se mnou nějakej chlap mluvil tak drze po dobu 6 týdnů, tak bych už na něj nedělala zamilovaný oči, nechvělo by se mi srdéčko touhou, ale vztekem. Dočetla se skřípěním zubů

19.07.2022 2 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Krásná emotivní kniha. No krásná, bylo to příšerný, protože takových případů se určitě v minulosti stalo mnoho. A ještě se souhlasem rodičů. Příšerný!!
Už mám přečteny všechny knihy a těším se na další

08.07.2022 5 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Co jsem si to zase já, trdlo, půjčila!!! Usnout jsem nemohla! To bych dala jako povinnou četbu na střední školy, aby si děti uvědomily to štěstí, že žijí v míru.
Mám 5 a 6letou vnučku. Jsou to takový živý holčičky, vůbec se neumím představit tu hrůzu, držet je den po dni v tichu zahrabané do sena. Ach jo, krásný, ale strašně těžký kus

09.05.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

souhlasím s Valderou, kniha plná poetiky. Krásně napsané. Popsaná příroda, soužití s přírodou a láska k ní.
Ale jinak ne, samotný příběh mě nezaujal jako ostatní. I ten závěr mě zklamal, čekala jsem víc.

22.02.2022 3 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Mě se knížka líbila. Hodně líbila. Ono se dá těžko srovnávat s Dívkou ve vlaku. Protože všichni co hodně čteme víme, že taková knížka se vyskytne jednou za x knížek. Knížka výjimečná. Prostě dokonalá. Nechápu, proč je tak nízko hodnocená. Podle mě se dobře četla a měla i spád. Jen ten závěr - se mi zdál malinko odbytý. Tím myslím případ vyděrače. Zklamalo mě, že to tak vyšumělo. Spíš přešlo, jakoby nic. Ale celkově plný počet

30.12.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Mě byla hlavní hrdinka Josie sympatická. Těším se na pokračování. A za přestupek, za který ji odvolali ze služby by měla dostat pochvalu... Jen mi trochu neseděla postava vrchního inspektora. Nejdřív Josie odvolá, odmítá, pak jí přehnaně věří. Tak co? Myslela jsem si, že je do toho taky zapletený.

09.08.2021 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Kniha je napsaná čtivě. To mám ráda, za to bodů 5.
ALE - hned na začátku jsem si musela zkontrolovat, jestli opravdu čtu první díl. Jsou tu narážky, které odkazují za předcházející dění. Proč? Neviděli se rok a nescházeli se, tak mi přijde divný, aby náhodný setkání po roce! vyvolalo takový emoce, že na sebe žárlí. No dobrá.
Ale pokud někdo bydlí na malém městě, je známá osoba a jde 4 dny po smrti manželky na oběd s cizí ženou, tak to už není k uvěření. A že spolu laškují? Josefína o něm uvažuje? O vdovci, který asi ani nepohřbil ženu? To už je slátanina. Nemluvě o tom, že by je lidi na malým městě roznesly na kopytech.
Josefína po roce neví, kdo provozuje kadeřnictví (manželka známé osobnosti). O čem si učitelky ve sborovně povídají? Ženský si nesdělily, kam chodit, která je lepší a levnější???
Poslední pomyslný hřebíček do rakve byla cesta taxíkem do Prahy. Z maloměsta do Prahy? Josefína nemá na to, aby si pořídila podnájem v Praze, ale taxíkem jezdí.
Už ale, to není k uvěření. Kolik by jí to asi stálo?
Pak už jsem se jen tlačila, abych to dočetla.
styl psaní mi připomíná knihy o Michalu Exnerovi, ale to byla jiná doba, tam to sedělo, v současnosti to drhne
Zuuuzo, pokud zachytíš mojí zprávu, díky za "zryje se jak záhonek" vtipný, dám do placu

03.01.2021 2 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Dlouze váhám jestli 4 nebo 5 hvězdiček. Začátek úplně super, nemohla jsem se odtrhnout
Ale pak najednou začala ztrácet na síle a pomalu sklouzávala do červený knihovny. Vyprávěním po roce 89 jsem byla zklamaná
Jako když knihu dopisoval někdo úplně jiný

12.05.2024 5 z 5

Vůle žít Vůle žít Rachel Amphlett

Mě je Kay hodně sympatická. Konečně zase jednou detektiv, který je "normální". Líbí se mi její osobní život, že má "normálního" manžela a klidné manželství.
Kniha krásně plyne, není přehnaně složitá a tím čtivá.
Hned jdu do dalšího dílu

16.04.2024 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Já to mám s paní spisovatelkou jako na houpačce.. tentokrát jsme nahoře. Pěkné oddychové čtení. Hlavní hrdinové (vlastně i vedlejší) byli sympatičtí. Za mě poctivá 4*

16.10.2023 4 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

Pěkná česká detektivka. Čtivá. Mě se líbila a také ve mě probudila chuť zajet do Brna a projít si všechna popisovaná místa.

19.04.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Za mě ne. U této spisovatelky jsem jako na houpačce. Jednou výborný, jednou nemůžu dočíst. Kladné hodnocení za ten neobvyklý námět.

29.01.2023 3 z 5

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

Mě se kniha líbila. Už jen to prostředí. Kdo z nás by nechtěl trávit léto ve starobylé vile s výhledem na moře? Ach, líbilo se mi to. Líbilo moc.

14.09.2022 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Jupí a mám dalšího oblíbenýho autora detektivek. Nemám, co by vytknula. Jdu na další díl

08.07.2022 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Úžasná knížka. Dala bych 6 hvězdiček.Líbily se mi všechny knihy od této autorky a všem doporučuju. Spousty informací. A zase těžký úděl žen.

06.04.2022 5 z 5

Zadní pokoj Zadní pokoj Jørn Lier Horst

První díl se mi líbil, druhý taky. Je to poklidná detektivka, není tak drastická jak tu někdo psal. Mimo jednoho případu vlastně dost klidná. Na dnešní dobu... Mě se četlo dobře. A rozhodně budu pokračovat

26.02.2022 4 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Jako mladá jsem moc "romány pro ženy" nemusela. Člověk míní a věk mění. Ano, to je kniha podle mého gusta. A zasazení děje do Ria, pro nás tak exotického města, potěšení z knihy jen umocňuje. Těším se na další díly a těším se i z toho, že nejsou prozrazeny všechny záhady. Kdo je vlastně ten báječný a záhadný táta Sůl? No v příštím dílu se to určitě nedozvíme. Nevadí.

19.09.2021 5 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Má první kniha od autorky. Vybrala jsem si ji náhodně podle vysokého hodnocení. Když jsem ji prolistovala a viděla, jak málo je tu přímé řeči, pustila jsem se do jiné knihy... Musím napsat, že jsem nikdy nečetla tak nádhernou a poutavou knihu založenou na vyprávění, kde je tak málo přímé řeči. Knihu jsem doslova zhltla. Zajímavé vyprávění o potápěčkách a celkově o ženském těžkém údělu korejských žen. Syrové líčení pohnuté doby, které předcházela válka. To jsem vůbec netušila. A nikdy o tom nečetla. A silný příběh hlavní hrdinky. Smutné dojemné nádherné. Nemohla jsem se odtrhnout. Budu na tuto knihu dlouho myslet a všem vřele doporučovat. Škoda, že můžu dát jen 5*.

21.07.2021 5 z 5