kamino kamino komentáře u knih

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Tak to byl solidní guláš. ani nevím, kde začít- tak třeba pojmy a názvy-v knize jich je hromada, polovina z nich není popsaná ani vysvětlená, takže nevíte, o čem je řeč. Na můj vkus spousta zbytečných jmen, které se tam leda motaly (např. podkoní Evžen z ostrovů Tralala prošel kolem. Rána. Evžena někdo zřejmě omráčil-tím dějová linka Evžena skončila). Některé pasáže byly vyloženě zmateční, že vůbec nebylo jasné, co se tam děje. Občas jsem se musela vracet, abych si některé odstavce přečetla dvakrát, a stejně jsem z toho ve finále věděla hovno. Nevím, jestli je problém v překladu, těžko říct. Prostě 50%knihy smysl dávalo, a zbytek moc ne.

08.02.2022 2 z 5

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

začíná se to pomalu opakovat. díly s mladým Willem asi byly nejlepší.

27.01.2022 4 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Cekala jsem nejake scifi, boj s broukama atd, ale ve finale jsou to jen sahodlouhe popisy, dej prakticky zadny, a hromada filozofickych uvah a blaboleni. Hodnotim jako odpad, protoze i poslouchat to jako audioknihu byl pain in ass.

26.11.2022 odpad!

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

zajímavý nápad na příběh, svět není špatný, určitě si druhý díl přečtěte, abyste zjistili věci, které se v prvním díle neodhalily. nicméně, hlavní hrdinka je opět "největší neschopné kopyto na světě", takže pokud jste u prvního dílu tloukli hlavou do zdi, tak si u téhle knihy pár dalších ran přidáte.

10.05.2021 3 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

čekala jsem teda trochu jiný konec, chybělo mi osvětlení toho, jak ta hodina smrti funguje, nebo co za tím je, a taky jsem doufala v nějaké napínavé zvraty.

21.12.2021 3 z 5

Nikam Nikam Dalibor Vácha

na můj vkus až moc postav, po první části jsem ani nevěděla, kdo je kdo, některé pasáže byly tak zmatené, že nebylo jasné, které postavě patří. násilí, střeva ven, ani děcko rozmázlé o zeď mi nevadily, ale celé bylo tak nějak chaotické a pak ten konec, no za mě žádná sláva.

12.12.2021 2 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

příběh a nápad není špatný, takže je kniha čtivá, protože čekáte, co se z toho světa vyklube. hodně komentářů tu píše, jak je hlavní hrdinka ufňukaná - že je ufňukaná, je slabé slovo. To je tak neschopné kopyto, že se po prvních 100 stranách modlíte, aby ji něco zabilo nebo sežralo. shrnuto-číst se to dalo, jen u toho budete tlouct hlavou do zdi.

10.05.2021 3 z 5

Smyčka Smyčka Kodži Suzuki

druhý díl mi přišel takový zamotaný, ale tady se mi to už zdálo jako zbytečné natahování hnané až do přehnanosti. co začalo jako duchařský příběh, končí jako jakási prapodivná umělá inteligence vtažená do reálného světa-prostě chaos. poslouchala jsem jako audioknihu, kdybych to měla číst, tak to asi v půlce vzdám.

09.06.2022 1 z 5

Spirála Spirála Kodži Suzuki

první díl kruh je bezkonkurenčně nejlepší, tohle se ještě dalo, ale už to bylo takové moc zamotané a přitažené za vlasy.

09.06.2022 3 z 5

Doupě zla Doupě zla Richard Paul Evans

dalo se to, ale na můj vkus je tam až moc postav-za chvíli jsem měla chaos v tom, kdo je kdo, a kdo má jakou schopnost. zápletka není špatná, ale skončilo to tak, že to má pokračovat-jsem zvědavá, jestli vůbec vyjdou další díly.

27.01.2022 4 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

mohlo to skončit prvním dílem. takhle to bylo zbytečně natahané, a za mě byl poslední díl docela nezáživný.

21.12.2021 2 z 5

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

taková rychlovka na večer. pořád se něco dělo, pasáže nebyly zbytečně natahané, takže se to dalo.

12.12.2021 4 z 5

Krycí jméno E219 Krycí jméno E219 Terry Shaft (p)

nebylo to spatne, cist se to dalo. dej docela odsypal, jen konec byl takovy usekly.

15.05.2021 4 z 5