kalinka99 kalinka99 komentáře u knih

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Hezký a milý příběh o životě, který věčně chystá překážky.

13.01.2024 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Krásný příběh na zajímavé téma odehrávající se na hřbitově a osudné propojení lásky a smutku.

13.01.2024 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Narazila jsem na autora náhodou a skvěle napsané. Příběh utíkal a neustále jsem přemýšlela, jak to asi dopadne? Nechybělo napětí, rodinné tajemství a tak si ráda přečtu něco dalšího od spisovatele.

28.03.2023 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Jodi Picoult umí psát čtivě a pojmout výborně těžké a většinou smutné téma. Tenhle příběh není výjimkou, kdy je hlavní příčinou rasismus.

28.03.2023 5 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Milý romantický příběh a ztrátě důležité osoby, ale i o znovushledání dávné lásky.

12.07.2022 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Silný příběh o tom, že chcete zachránit jedno nemocné dítě, ale trpí i to zdravé a funguje pro rodiče jako náhradní součástka. Konec byl velmi smutný.

12.07.2022 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Prostě Jodi Picoult umí psát krásné příběhy. Nikdy bych se o sektu Amišů nezajímala, ale spisovatelka je úžasně vykreslila, že jsem měla pocit, že žiji s nimi. Do konce vyprávění jsem vůbec netušila, kdo a jak a proč.

05.04.2022 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Krásná kniha a úžasná mateřská láska mezi matkou a vlastními i cizími dětmi, ale těžko říct, co se zde vše v příběhu odehrávalo doopravdy. Což je myslím škoda a jsou lepší knížky na tohle válečné a strastiplné téma.

12.03.2022 5 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Příjemný příběh z předválečného prostředí a historického okamžiku v podobě zničení berlínské zdi. Moc hezký a šťastný konec.

19.02.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Detektivky od Klevisové mám ráda, ale tady mi něco chybělo. Trošku mi scházelo detektivní rozhřešení a větší nápaditost v zakončení. Najednou byl konec, ale jinak se kniha moc hezky četla a i téma propojených osudů místních obyvatel v temném kraji opředené poválečnou dobou v Pošumaví.

22.12.2021 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Každý díl přečtu za jeden den. Autorka to tedy umí napínat s tím koncem. Honem se musím vrhnout do dalšího zvráceného pokračování rodiny Royalových.

15.07.2021 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Knihu jsem měla už dlouho dobu doma a až teď jsem ji vzala do ruky. No, proč jsem to neudělala dřív? Příběh je naprosto strhující. Hltala jsem každou stránku, co se bude dít. Hned pokračuji druhým dílem.

14.07.2021 5 z 5

Strom života Strom života Susan Wiggs

Kniha se moc pěkně četla. Popis výroby javorového sirupu a nebo skvělé upečené koláče z různých surovin, tak se mi úplně sbíhaly sliny. Annie mi byla moc sympatická. Jsem ráda, že se mi knížka dostala do rukou.

24.12.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Myslím, že není co dodat. Vše už je zde zmíněno jaký je to emotivní a smutný příběh o holokaustu.

24.07.2020 5 z 5

Léto divokých květin Léto divokých květin Kathryn Taylor

Příběh pěkně plynul a byl zasazen do prostředí krásné Cornwallské přírody.

08.05.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Pořád jsem si říkala to přece není možné, že to tomu Jackovi tak prochází. Prožívala jsem ten příběh s Grace. Akorát škoda toho psa to si autorka mohla tedy odpustit. Kniha se mi dostala do ruk náhodou a nelituji toho.

01.08.2019 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásné básně :)

19.06.2019 5 z 5

Petrolejový princ Petrolejový princ Karel May

Karl May bude patřit vždy mezi mé oblíbené autory. Nikdy nezklame a je fajn se někdy vrátit do dětských let.

07.12.2018 5 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Příjemné a oddechové příběhy o kočičkách. :)

22.10.2018 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha krásná, čistá příroda, protkané osudy a především chytlavě napsané. Až na ten konec, který jsem opravdu nečekala.

06.10.2018 5 z 5