Kalgrim Kalgrim komentáře u knih

Návrat kráľa Návrat kráľa J. R. R. Tolkien

Nádherné zakončení trilogie. Pána prstenů jsem už od mala miloval jako film a po mnoha letech jsem se konečně dokopal abych si přečetl i knížku, a ano je to tak velkolepé a skvělé jak jsem čekal, ikdyž možná mě to i překvapilo, spousta částí byla samozřejmě v knihách jinak než ve filmech a podle mě to bylo hodně vidět na Aragornově linii, co by dědice Gondorského, potažmo Anrorského trůnu

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Po pěti letech, kdy jsem tuto knihu měl rozečtenou jsem se k ní vrátil. A neudělal jsem chybu. A potvrdilo se mi to, že u Tolkiena nemůžete šlápnout vedle. I přes to, že jde vidět, že je kniha psaná pro mladší, tak jsem si ji neskutečně užil a moc pěkně se četla.

Pád Gondolinu Pád Gondolinu J. R. R. Tolkien

Moc pěkná knížka pro fanoušky Tolkiena, škoda, že nestihl dopsat poslední verzi.

16.03.2020 5 z 5

Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích 1. Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích 1. Vítězslava Klimtová

Jako malý jsem měl hrozně rád povídání o různých magických tvorech, a proto jsem si ji jako malý naprosto zamiloval. Jsou zde pěkné kresby i zajímavé povídání k tomu.

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

První díl románu. Je to trochu pomalejší rozjezd do naprosto skvělé pentalogie. Objevuje se zde spousta zajímavých nových postav jako třeba Triss, Shani nebo Vesemir a ostatní zaklínači, ale i staří známí jako Marigold nebo Yarpen

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Knížku jsem četl jako povinnou četbu a dost se mi líbila, jediné co bych snad mohl vytknout je nekonečné opakování několika myšlenek, vím, že o tom je ta kniha, ale když to bylo na každé druhé stránce trošku mi to vadilo

16.03.2020 2 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Bouřkovou sezónu jsem měl rozečtenou již dlouho, ale z jakéhosi důvodu jsem knihu nikdy nedočetl, ale jednoho dne jsem se rozhodl, že svůj hřích napravím pomocí audioknihy a nelituji toho. Ano furt si stojím za tím, že začátek je docela nudný, kniha mě vtáhla až na Risbergu od téhle chvíle začal být pro mě děj opravdu zajímavý. Nejvíce mě bavili části s Aguarou a Vlkodlakem Ottou, kde mi to již více připomínalo původní povídkové knihy, ale naopak svatba krále Belohuna mi připomněla zase románovou část. Celkově jsem si knihu opravdu užil a můžu jí s čistým svědomím doporučit všem fanouškům fantasy. 8/10

17.08.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Moje asi nejoblíbenější kniha, mám ji přečtenou asi 4x a považuji ji za nejlepší díl této serie. Zaklínač mě provází už od páté třídy jako hra a od sedmé jako kniha.

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

V tomhle dílu se začíná konečně pořádně politikařit, což je věc, kterou na Sapkowskim miluji

Dějiny Francie Dějiny Francie André Maurois

"Francie je fakt super! A za všechny její chyby můžou Němci." Asi takhle bych shrnul tuhle knihu. Není to úplně nehodnotna kniha, ale jako čtenář musíte hodně filtrovat, protože autor sleduje Francii naprosto nekritickýma očima. Pokud se fakt zajímáte o historii této země a chcete si přečíst alespoň v rámci mezí objektivní shrnutí, hledejte jinde.

22.12.2022 2 z 5

Praktický sprievodca Praktický sprievodca Tony DiTerlizzi

Tuhle knížku jsem jako malý proletěl snad o stokrát a to hlavně kvůli rozmanitým bytostem, které tento svět obývali

16.03.2020 4 z 5

Legendy v exilu Legendy v exilu Bill Willingham

Tenhle komiks jsem si přečetl poté co jsem hrál Wolf Among Us. A musím říct, že hru jsem si užil více, ale komiks je taky skvělý a už se těším na další díl. Celý koiks je detektivního rázu, stejně jako hra, a finální rozzuzlení jsem opravdu nečekal. Kresba je také moc pěkná.

Zjevení Cthulhu Zjevení Cthulhu Howard Phillips Lovecraft

Tohle byl můj první kontakt s Lovecraftem a neudělal jsem chybu. Spousta lidí si bude stěžovat na občasné natahování některých pasáží, ale mě to neobtěžovalo, ba naopak nadšeně jsem hltal každý kousek Lovecraftovi úžasné mytologie

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Death Note byl mojí vstupenkou do světa Mang/Anime. Death Note se okamžitě stal jednou z mích nejoblíbenějších serii a do dnes se drží na třetím místě. Skvělý příběh a postavy. Malba není dechberoucí, ale furt solidní.