kakaba4818 kakaba4818 komentáře u knih

Hledání podmanivé krásy Hledání podmanivé krásy Jennifer Probst

Pro mě zatím nejlepší příběh ze série Hledání. Samozřejmě by se dalo polemizovat nad pravdivostí a skutečností, ale kdo to bere jako oddychovku, nebude litovat.

05.09.2019 5 z 5

Poselství z věčnosti Poselství z věčnosti Marlo Morgan

Knížka se mi líbila bez ohledu na pravdivost příběhu. Kdo v ní chce najít ponaučení, najde ho.

29.07.2019 4 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Kniha je napsána velmi čtivým stylem - žádné zbytečné natahování, stále čtete dál a dál! Jasná fakta, pravdivý příběh! Vyprávění je o pekle v Osvětimi, které prožívala dvojčata - sestry Miriam a Eva, jako experimenty Mengeleho. Je zajímavé sledovat příběh z pohledu nejdříve dětí a později dospívajících žen. Je to první kniha mezi mnoha přečtenými, kde se rodina Židů nesnaží popírat svoje náboženství. Veřejně se hlásí a později si zachovává svoji víru a snaží se náboženská pravidla respektovat i v koncentračním táboře, bohužel bez úspěchu. Obdivuji, jak si lze i v takové situaci někde hluboko uvnitř zachovat lásku a nakonec dokázat i odpustit spáchaná zvěrstva a začít nový život!!!

01.02.2019 4 z 5

Duše našich mazlíčků Duše našich mazlíčků David Michie

Přehledně a jasně z buddhistického hlediska podané téma života a umírání všech zvířat na naší planetě. Průběh a hodnota jejich současného života tady na Zemi, promítání do života posmrtného a možnosti reinkarnace - tedy i možnosti, že se se zvířecím přítelem můžeme ještě setkat. Seznámení s názory buddhistů ohledně zlepšení života zvířete pomocí meditací, lásky, pochopení a spolusdílení. Pohled na eutanazii, pojídání masa a zodpovězení jiných otázek, které si člověk často pokládá. Kniha se mi líbila, je určitě přínosem nových informací, co se zvířecí říše týče.

30.12.2018 4 z 5

Jméno je váš osud Jméno je váš osud Camila Karolinss

Kniha je jednoduše a přehledně napsána a pro někoho může být samozřejmě přínosem nových informací. Nicméně, kdo se o tato témata déle a blíže zajímá, se rozhodně nejspíš nespokojí s touto teorií numerologických výpočtů vztahujících se pouze ke křestnímu jménu a příjmení. Dle mého názoru, je potřeba k prozkoumání alespoň malé části z našeho osudu více dat a údajů.

28.12.2018 2 z 5

Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život Judith Orloff

Kniha mě nijak zvlášť neoslovila. V půlce knihy jsem zjistila, že si vlastně nic z přečteného nepamatuji. Některé myšlenky mi byly blízké, ale většina knihy na mě působila jako ,,ohraná gramofonová deska".

14.02.2022 2 z 5

21denní cukrový detox: Zkroťte chuť na sladké a sacharidy 21denní cukrový detox: Zkroťte chuť na sladké a sacharidy Diane Sanfilippo

Bohužel jsem vsadila na svoje domněnky. Kniha sice začíná velice zajímavě! Když se ale dostáváte k tomu hlavnímu, zjistíte, že pro absolvování téměř ,,měsíčního" detoxu byste potřebovali jednu výplatu navíc. Nehledě na to, že některé produkty jsou zde v ČR hůře dostupné. Samozřejmě je potřeba si uvědomit, že je nutné toto dodržovat pořád - udělat si z toho nový životní styl (s čímž jsem samozřejmě počítala, ALE!...) + vařit ,,normálně" ještě pro ostatní?!... Tímto stylem stravování by můj chlap asi brzy umřel hlady! :D Knihu posílám dál, třeba se mýlím a někomu může dobře posloužit.

10.10.2019 1 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Kniha se mi líbila. Nedávno jsem na doporučení četla 2. díl a rozhodla jsem se pokračovat. Tato kniha mě zaujala o něco méně než předešlá, ale byla a jsem zvědavá na životní příběhy všech hlavních postav a proto budu pokračovat.

03.09.2019 4 z 5

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Tomáš Kosačík

Kniha se četla dobře, jsou zde zajímavé informace - hlavně podané bez zbytečných blábolů okolo. Sice jsem už spoustu věcí věděla, ale kniha mi dodala novou energii a určitě to stálo za to!

09.07.2019 4 z 5

Přechod do Zlatého věku v roce 2032 Přechod do Zlatého věku v roce 2032 Diana Cooper

Tuto knihu bych nazvala ,,Životopisem Matky Země a jejích dětí". Dozvíte se, jaká energie v současné době ovládá jednotlivé státy na všech kontinentech. Text je opravdu napsán podobně jako životopis, takže žádné detailní přibarvování nečekejte. Od knihy jsem čekala ještě něco trochu jiného, ale určitě nelituji toho, že jsem si ji přečetla.

17.01.2019 3 z 5