KajusaKil KajusaKil komentáře u knih

Zlaté srdce Tracy Beakerové Zlaté srdce Tracy Beakerové Jacqueline Wilson

Dodatek k Tracy, který úplně nenadchnul, ale ani neurazil. Nízký počet stran, a také vtipů.

29.03.2024 4 z 5

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Hodně silné téma o nalezinci. Některé knihy Wilsonové mi přijdou vhodné spíše pro dospělé. Jako dítě jsem spoustu věcí nepochopila, anebo je převzala jiným způsobem. Je hezké si knihy přečíst po patnácti letech a vidět je jinýma očima.

Všude dobře, doma nejlíp Všude dobře, doma nejlíp Jacqueline Wilson

Pěkný pohled na soužití Tracy a Mandy. Bohužel zprvu ne dle mých představ.

Vadí nevadí Vadí nevadí Jacqueline Wilson

První kniha série o Tracy Beakerové, kde se seznámíme i se sympatickou novinářkou Mandy. Líbily se mi dilematické momenty Mandy/máma.

V hlavní roli Tracy Beakerová V hlavní roli Tracy Beakerová Jacqueline Wilson

Pěkné pokračování série o Tracy Beakerové, která chce hrát roli E. Scrooga.

Projekt Loty Projekt Loty Jacqueline Wilson

Moc se mi líbilo propojení s viktoriánskou dobou, originální zpracování knihy!

Lekce lásky Lekce lásky Jacqueline Wilson

Myslím, že tohle je od Jacqueline naprostý top. Čteno mnohokrát. Příběh o nešťastné platonické lásce, který jsem neskutečně hltala.

Jacky snílek Jacky snílek Jacqueline Wilson

Krásně zpracovaný životopis prolínající se s příběhy, které dobře známe.

Diamantové holky Diamantové holky Jacqueline Wilson

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od J. Wilsonové. Od bandě holek a vysněném synkovi.

Tajemství ztraceného náhrdelníku Tajemství ztraceného náhrdelníku Enid Blyton

Krásný závěr s Bětkou. Tyhle detektivky mě vždy všechny bavily, bohužel jsem nikdy žádnou sama nerozluštila:)

Tajemství tajného pokoje Tajemství tajného pokoje Enid Blyton

Pamatuji si, jak jsem u některých pasáží knihy napětím ani nedýchala. To mluví za vše.

Tajemství spálené chaty Tajemství spálené chaty Enid Blyton

Seznamujeme se s přáteli (plus nováčkem Špekounem) a současně také nesympatickým policistou. Perfektní detektivky nejen pro děti.

Tajemství ztracené kočky Tajemství ztracené kočky Enid Blyton

Nejlepší díl série Tajemství, kdy jsem se totálně zbláznila do postavy Luka a jeho vyřezávaných figurek. Perfektně psané knihy, četla je semnou i mamka, takže věkové neomezené.

Ségry na mizině Ségry na mizině Thomas Brezina

Spolu s dílem Totálně ulítlé prázdniny moje top. Přečteno mnohokrát. Jednoduchá zápletka, ale velice úsměvná.

Totálně ulítlé prázdniny Totálně ulítlé prázdniny Thomas Brezina

Ani nespočítám kolikrát jsem tento díl četla. Spolu s dílem ségry na mizině patří mezi top. Líbí se mi propojení bývalého manžela a celkově ty vtípky od Stana jsou prostě perfektní. "Jaké jsi měl vysvědčení?"

Ségry na zabití Ségry na zabití Thomas Brezina

Pozvolný rozjezd kdy se seznamujeme s celou rodinkou. Netušila jsem, že mě to tolik chytne, ale tuhle sérii prostě miluji.

Matika a další pohromy Matika a další pohromy Thomas Brezina

"Mám velký problém pane, jmenuje se Walter Wane". Jo, pořád to mám v hlavě - i po 15 letech, kdy jsem knihu četla. Tohle je jedna z nejlepších celé série.

28.03.2024 5 z 5

Pravděpodobně jediná kniha, která se mi skvěle četla, přestože se jedná o scénář. Kvalitní zpracování a téměř jsem cítila návrat do Potter světa čar a kouzel. Teď už se těším na divadelní zpracování v New Yorku.

28.03.2024 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Krásný dodatek ke knize (kousek proběhne i ve filmu Relikvie smrti). Hezké balady, každá kapitola jiný příběh.

28.03.2024

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Pěkný dodatek pro fanoušky, ale nic převratného. Bajky jsou mnohem zajímavější.

28.03.2024 3 z 5