Kaja745 Kaja745 komentáře u knih

Jejich příběh Jejich příběh Jitka Prokšová

Moja prvá kniha od tejto autorky. Priznávam, že zo začiatku som sa ťažšie dostávala do deja. Trošku rušivo na mňa pôsobilo prelínanie deja a postáv. Ale postupne som sa zorientovala a už to šlo ako po masle.
Myšlienka príbehu je veľmi pútavá. Láska rodičovská, partnerská a súrodenecká. Matka uprednostňujúca jednu dcéru pred druhou, sama sklamaná rozvodom. Nenávisť staršej sestry voči mladšej, ktorá jej prebrala frajera...čo na tom, ze ten nestál za jedinú slzu, za štipku trápenia. A z toho vyplývajúce sklamanie mladsej sestry. Neskutočne ľúto mi bolo malej Mišky, ktorá prišla o matku a zrazu nemala žiadne milujúce náručie.
Príbeh smutný, trpký ale tak skutočný.
Ďakujem autorke a knižnej štafete za možnosť si knihu prečítať.

30.12.2023 4 z 5

Darček Darček Diana Špacírová

Ku knihe som sa dostala vďaka knižnej štafete. A bola som nadšená. Čítala sa sama a rýchlo. Príbeh mladej kočky Eleny, ktorá po nefunkčnom vzťahu konecne nájde prácu a má pocit, že je spokojná. Ale aby to nebolo také jednoduché, zapletie sa so svojim šéfom, šarmantným päťdesiatnikom. A veci naberú rýchly spád. Veľmi oceňujem autorkin plynulý štýl písania aj nečakanú zápletku a šťastné rozuzlenie. Určite knihu odporúčam.

08.11.2023 5 z 5