kája14 kája14 komentáře u knih

Bílá past Bílá past Maureen Johnson

Se zakončením příběhu jsem spokojená. Přesto nevím, jestli bych knihu krerá očividně neprošla korekturou textu doporučila dál. To množství chyb je vážně alarmující.

27.03.2021

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Když poznáte styl Johna Flanagana, většinou tušíte co se asi bude dít a jak to dopadne. U jeho knih mě to ale kupodivu vůbec nevádí, stejně si je vždycky užiju :)

26.06.2013 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Za mě tohle nemělo vyjít v knižní podobě, ale spíše na netu jako doplněk. Ač nemám ráda dlouhé povídky, tyhle byly až moc krátké. Paolini vždy něco nakousl a zase od toho rychle utekl pryč, holt mu jde asi více psaní bichlí. O Eragonovi jsem se nedozvěděla skoro nic, akorát jsem se utvrdila v tom, že bych ho vzala nejradši pánvičkou po hlavě. Moc prosím autora aby napsal něco delšího a nejlíp o Murtaghovi.

18.09.2019 2 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

strašně moc dobrá, chytlavá, super knížka. Moc se těším na další díl a na film.

26.10.2011 5 z 5

Klan Klan Adrienne Young

+ jednoduchý ale čtivý příběh
+ vztah Eelyn a Fiskeho (žádné komplikované mnohaúhelníky, díky za to)
+ přečteno za 2 dny, nemohla jsem se od toho odtrhnout
+ úzavřený příběh na jednu knihu

- překlad/jazyková úprava (některé věty nedávají vůbec smysl...)
- svět mohl být propracovanější

15.03.2019 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Smutné zakončení, ale povedené. Vysvětlení co je mimo město mě nejprve trošku udivilo, rozhodně jsem něco takového nečekala. Ale postupně jsem to přijala. Konec mě docela rozhodil, ale nepřekvapil. Myslím že chování hrdinů tak nějak vyplynulo z celé trilogie. Svět Divergence mi rozhodně bude chybět :)

26.05.2014 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Neuvěřitelně silný příběh.

10.03.2014 5 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Fantastická knížka!!! Občas mi sice trochu nesedl styl jazyka, ale ten závěr mě naprosto dostal. Můžu jen doporučit :-)

23.08.2012 4 z 5

Charlie a ukrytý král Charlie a ukrytý král Jenny Nimmo

Super knížka. Už mě sice Charlie nebaví tolik jako dřív (asi proto že sem trošku starší xD), ale furt je to dobrej příběh.

27.12.2011 5 z 5

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Mercedes Thompsonová opět nezklamala:-) Dokáže rozbrečet a za každých okolností i pobavit, proto je mojí oblíbenou sérií (a autorkou:-) Jen tak dál Mercy!!!

04.07.2011 5 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Musím se přiznat, že mě kniha nebavila až do chvíle, kdy jsme se dozvěděli o co vlastně jde. Pak mi jen spadla pusa a ten nápad mi připadal naprosto fantastický. Kdybych knihu ale nečetla v hodinách účetnictví a ekonomiky (to je pak všechno zábavnější :D)nebo kdyby byla delší, asi bych ji už dávno odložila (jak jen jde "odložit" elektronická kniha :)

18.12.2013 3 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Četla jsem jen deset příběhů, ale nebylo to špatné. Autor knihu psal jako rozveselení v době, kdy v Evropě vládl mor a myslím že se mu to celkem povedlo.

11.01.2012 4 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

moc pěkná knížka, všem doporučuju:-)

02.06.2011 5 z 5

Musím přiznat, že většina knihy se mi zas až tak nelíbila a bylo dost těžké dostat se přes první části. Všechno to zachránila až část poslední, ze které jsem byla naprosto unešená a kvůli ní to stálo za to číst. Knihu ale beru spíše jako fanfikci.

11.10.2016 3 z 5

Příběh se mi líbil, ale nesplnil má očekávání. Pokud si myslíte, že se budete bát, jste na omylu. Příběh bych doporučila spíše mladším čtenářům (14-15 let).

08.02.2014 3 z 5

Tolkienův svět Tolkienův svět Gareth Hanrahan

Nádherné výtvarné zpracování :)

15.02.2013 5 z 5

Poslední Dračí oko Poslední Dračí oko Alison Goodman

Suprové zakončení. Kniha je dobře propracovaná a neustále se v ní něco děje. Po dlouhé době knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout.

03.01.2012 5 z 5

moc pěkná knížka:-) velmi čtivá.

22.05.2011 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Moc pěkné zakončení:-) Ale zajímalo by mě, co se stalo se Sydny.

08.05.2011 5 z 5

Zlo v krvi Zlo v krvi Rhiannon Lassiter

dobrá knížka, akorát ji nečtěte před spaním....:-)

04.02.2011 5 z 5