kahuda01 kahuda01 komentáře u knih

Transatlantik Transatlantik Volker Kutscher

Tak nevím, na pět hvězd to nevidím, první polovina byla dost nudná, pak se to rozjelo, ale nebylo to úplně ono.

26.06.2023 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Rozhodně lepší než tatér, líbilo se mi prolínání gulagu a koncentráku. Chtěl jsem dát 5 hvězd, celou dobu jsem si myslel, že jde o autentické prožitky hlavní hrdinky, ale ona je to "jen" fikce vymyšlená autorkou. Přesto velice dobře napsané.

21.04.2020 4 z 5

Bestie Bestie Thomas Laird

V podstatě stejné jako první díl, tady mi vadilo ještě střídání dějovych linek, chvílemi jsem se v tom ztrácel.

12.08.2019 3 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Tenhle díl série patří k těm lepším, přesto mi čtení nějak nešlo. Vidím to na 3,5 hvězdy - takže 4.

17.07.2019 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Podle mne lepší než Šelma, ale stále tomu něco chybí... Příliš mnoho neuvěřitelných náhod a opět záplava vědeckých termínů, možná by neškodilo trochu ubrat.

28.05.2019 4 z 5

Pankhart Pankhart Camilla Läckberg

Končím asi v polovině knihy, na rodinné problémy Eriky a Patrika jsem zvyklý, moderní gender téma bych ještě zkousnul, ale protinacistická proimigrantská masírka už je trochu moc, já se chci u čtení bavit, poznat něco nového, ale nemám rád pocit, že jsem vychováván. Sorry jako.

23.04.2019 2 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Nebylo to špatné, ale nějak jsem se v tom chvílemi ztrácel.

02.04.2019 4 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Nějak jsem se do knihy nemohl zakousnout, kapitoly dlouhé jak týden před výplatou, v postavách jsem se taky moc neorientoval. Nakonec už mi bylo jedno, kdo je vrah, jen jsem se těšil, že to bude za mnou...
Dám šanci ještě dalšímu dílu.

11.02.2019 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Parta dětí, prolínání dějových linek, návrat do rodného města, děsivé "tajemství" z jejich dětství, záhadný vrah, proč mi to připomíná "TO" od S. Kinga? Jinak tuctová kniha, nebylo to úplně špatné, ale nic co bych doporučil.

11.12.2018 3 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Tento díl se mi líbil, měl spád bez zbytečných hluchých míst. Pachatele jsem odhalil poměrně brzy, ale to nezmenšilo můj zážitek.

29.10.2018 5 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Nepíše se mi to snadno, toto byl poněkud silnější tabák, Mo hodně tlačila na pilu. Drsné téma, napínavé čtení - nemohl jsem knihu odložit.

01.10.2018 5 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Pasáže z Afriky byly lepší než z Bostonu, ale celkově super.

21.05.2018 5 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

První polovina byla lepší než druhá, ale celkově jsem s knihou spokojen.

09.05.2018 4 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Dobrá práce, na "ostrovní" trilogii sice nemá, některé "náhody" byly dost neuvěřitelné, ale celkově příjemné počtení.

13.11.2017 4 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Mám rád tuto "čínskou" sérii, ale toto byl slabší díl, trochu přitažené za vlasy, ovšem stále velmi dobré.

06.10.2017 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Bylo to dobré, ale něco málo chybělo, abych se do příběhu ponořil. Lehké zklamání.

19.09.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Celkově mě kniha nenadchla, čekal jsem něco víc. 75%

04.08.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

No, co napsat... Je to Nesbo, je dobrý jako vždycky, ale nějak mě kniha do sebe nevtáhla, částečně to bylo asi způsobeno dlouhou přestávkou mezi posledním dílem s HH. - 85%

04.07.2017 4 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Lincoln je můj oblíbený "detektiv", ale čekal jsem více. Ubral bych tak 200-300 stránek a myslím, že dva konzultanti NYPD na vozících je už moc. 75%

21.12.2016 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Nemohl jsem dočíst. Nuda.

24.09.2016 2 z 5