kaca1530 kaca1530 komentáře u knih

Milosrdný samaritán Milosrdný samaritán Rolf Börjlind

Tentokrát lehce zklamání, i když děj stále ubíhá svižně. Vadilo mi téma, kterým jsme podle mě všichni dost zahlcení, i když chápu to nutkání ho využít. Dál se mi moc nelíbí některé linky, které vedly do ztracena. V neposlední řadě tu máme stále stejně nesympatickou Olivii, jejíž peripetie už musely Švédskou polici stát hodně peněz . Potěšilo mě, že nás autoři nenapínají ohledně stavu Stiltona do dalšího dílu a zároveň, že další díl určitě bude, protože s něčím nás přecejen napínají.

27.03.2024 3 z 5

Začátek mě bohužel nebavil, pak se to spolu s pátráním po GAL rozjelo. Nicméně bylo tam dost věcí, které mě iritovaly a ani obálku nepovažuju za úplně šťastnou volbu. Hlavní hrdinka (a dost dalších postav) je na můj vkus až příliš cynická a otrávená, s nevěrou zachází velice zvláštně a celkově podle mě není napsaná, jako by ji napsala žena. Myslím si, že my ženy se chováme a uvažujeme trochu jinak, i když to, co píšu, zavání stereotypem. Téma mě bavilo. Další (pro mě) průšvih je buď překlad nebo styl psaní. Bohužel je to moje první kniha od autora, takže nevím, co z toho. Oslovování jménem postav skoro za každou větou mi například lezlo krkem.

16.01.2024 3 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Jednoznačně feel good knížka. Nic hlubokého se od ní čekat nedá, ale pohladí. Hlavní hrdinka je holka, jakou by chtěla být leckterá z nás. Přidávám hvězdičku za krásnou obálku.

04.01.2024 4 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Pozitivně je, že Olivia už se nechová až tak pitomě. Negativum je, že mi knížka trochu poupravila zkreslený pohled na Skandinávii. Zase tu máme několik neuvěřitelných náhod, ale tak to už jsme zvyklí.

31.10.2023 4 z 5

Literární poklesky Literární poklesky Stephen Leacock

Já prostě na ty povídkový knížky nejsem

30.09.2023 3 z 5

O psech, zlodějích, strážníkovi i jiná vyprávění O psech, zlodějích, strážníkovi i jiná vyprávění Jerome Klapka Jerome

Neurazí, ale ani neuvízne v paměti. Každopádně pořád na vyšší úrovni než současná literatura. Dala bych tak 3,5 hvězdičky.

31.08.2023 3 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Neurazí, nenadchne. Nejspíš za týden nebudu vědět, o čem knížka byla, i tak místy povavila.

06.07.2023 3 z 5

Čtvrteční klub amatérských detektivů Čtvrteční klub amatérských detektivů Richard Osman

Kdybych psala, tak přesně takhle. Detektivka o něco vylepšená. S laskavým humorem. Bez tak moderních akčních scén a krváků. Domov důchodců, ve kterém by chtěl bydlet každý. Trošku zidealizovaný svět v tom, že většina postav jsou nadmíru sympatické a ty nesympatické jsou odstraněny brzo.

05.04.2023 5 z 5

Žár Žár Joseph Incardona

(SPOILER) Nejsem cílovka a je fér to hned na začátek říct. Krásná obálka, nízká cena a Finsko mě upoutaly, takže jsem se dala do čtení i přes neznalost skutečné události a neoblibu saunování. Zvláštní styl psaní. Na druhou stranu odsýpá. Nevím, jestli jsem všechno pochopila tak, jak to bylo myšleno. A taky nevím, jestli je úplně nejvhodnější psát o mrtvých lidech i přes poznámku o smyšleném průběhu atd.

10.01.2023 3 z 5