kaca1530 kaca1530 komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Knížka, která nejspíš nebude jen tak zapomenutá. Možná i rozjitří pár ran. Škoda, že ti, kteří by si ji přečíst měli, si ji určitě nepřečtou. Téma pro mě celkem netradiční, vzhledem k tomu, že církve nevyhledávám, přesto lidsky podané. Je za tím obrovský kus práce a je to za tím vidět. Autorka má odvahu pustit se do témat, která nejsou úplně jednoduchá a umí rozdělit.

06.06.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Tohle mě extrémně potěšilo. Knížka se četla svižně, děj se odehrává v úžasném prostředí a dokonce jsem měla špatný tip na vraha, což mě překvapilo i potěšilo zároveň. Mám velké nutkání koupit si hned další díl, ale slíbila jsem si, že letos zkusím upřednostnit knižní resty z knihovny před nákupy nových knížek, ale tady možná neodolám. Hvězdička navíc za krásnou obálku.

06.01.2024 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nejsem si jistá, jestli se pustím do dalšího dílu. Literatura je to rozhodně kvalitní a otevírá kousek dějin, o kterém málokdo z nás věděl. Člověk musí obdivovat postavy knížky pro jejich nezdolnost a často neutuchající dřinu. Možná je to obdobím, kdy jsem se k příběhu dostala, ale sem tam mě celkem deprimoval a nedokázala jsem sdílet naději postav, změny přece jen bude líp.

22.03.2023 4 z 5

333 stran fňukání a obviňování všech okolo, které střídalo chvástání. Nebýt to audiokniha, možná bych ji nedočetla. Chápu, že mnozí herci jsou sebestřední, ale tady toho bylo asi moc. Bavilo mě pár komentářů k Přátelům, bohužel jich bylo fakt jen pár.

17.08.2023 2 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Od začátku víte, jak to dopadne a stejně vás to baví a okouzluje. Do Kodaně bych jela hned. Nemůžu opomenout naprosto úžasnou obálku.

10.12.2022 4 z 5

Nedávno jsem četla autobiografii Matthewa Perryho, která mě zklamala. Každopádně i přestože se mi potvrdilo, že to asi nebude můj žánr, tady to byla úplně jiná liga. Tom je sympaťák s pokorou a dozvíme se toho hodně z prostředí HP i mimo něj. Ještě chci ocenit zpracování a soundtrack audioknihy.

09.10.2023 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Silná knížka. Líbilo se mi, že nestraní ani jednomu národu. Ocenila jsem, že je vše vysvětleno na pozadí historických událostí, protože ne všichni máme v dějepise stoprocentní jistotu. Jediné, co bych vytkla je, že je to místy podle šablony - každá rodina se svým záporákem. V jednu chvíli se začaly osudy rodin tak podobat, až pro mě při větším množství postav nastal zmatek. Naštěstí se to pak zase rozmotalo.

06.09.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

(SPOILER) Ve výsledku je nejjednodušší řešení to logické. Takže se asi nedá říct, že by to bylo nějak překombinované. Přesto se mi zdá autorka lehce přeceňovaná a strkaná před jiné a někdy lepší. Ještě musím říct, že tam bylo hodně nesympatických postav, možná až moc.

30.03.2023 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Už se mi do podobné tématicky nechtělo, jelikož jsem podobně smutných knížek v poslední době přečetla až až. Jelikož mám babičku z Lověšic, nedalo mi to. A jelikož mám dědu z Dluhonic, budu v sérii i pokračovat. Knížka je hezky napsaná a je i obohacující, jen to budu muset proložit nějakým lehčím žánrem.

24.04.2024 4 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Autorka má specifický styl psaní. V podstatě od začátku tušíte, kdo by za zločiny měl z logiky věci a z malých nápověd stát, přesto to neodrazuje od čtení. A zápletka kolem hlavních dvou postav tomu přidává něco zábavného i z jiných žánrů.

23.02.2023 4 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Tak to byla síla! Propracovaná knížka od začátku do konce. U většiny knih, kde se střídají časové roviny, některé pokaždé pokulhávají, tady ne. Děsivý příběh a děsivé době. Citlivějším jedincům bych doporučila číst o samotě.

21.01.2023 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Výborný stejně jako první díl. Krásná obálka. Hezké vztahy mezi postavami pohladí stejně jako prostředí. Na krimi žánr velice laskavé.

15.02.2024

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Hodně přeceňovaná knížka s krásnou obálkou. Poměrně zdlouhavá. Když se tvůrce vrhne na tak složitý námět, je celkem jistota, že udělá chyby. A tady chyby byly. A mimochodem, nemyslím si, že je potřeba, aby všechny hlavní postavy byly queer. Skoro mi to přijde jako zneužití tématu pro PR a trendy.

28.07.2023 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Bylo to trochu slabší než předchozí díl série. Hlavní hrdina kompletně změnil osobnost, zato policie zůstává skoro stejně tupá. Asi bych uvítala víc o vrahovi.

04.07.2023 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

(SPOILER) Až do poslední hodiny poslechu jsem byla přesvědčená, že budu psát nízké hodnocení a označovat to za kopii Deseti malých černoušků, naštěstí jsem byla vedle. Čtivé jako vždy.

11.06.2023 4 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

Naprosto nepravděpodobné množství náhod, přesto skvělá a čtivá knížka! A jinak se nám to tam od začátku hemží dost neprofesionálními policisty.

15.03.2024 4 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Pro mě možná nepatrně slabší díl než ty předchozí. Freya má trochu míň prostoru než jindy.

02.03.2023 4 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Po přečtení třetího dílu musím říct,že autorka píše podle stejné šablony. Složité téma, vrazi, které můžeme částečně pochopit a oběti, které je někdy těžké litovat. Do toho záměrné nápovědy autorky, díky kterým od začátku tušíte, odkud vítr vane. Přesto vás to nutí číst dál a to i kvůli opakujícím se postavám. Tentokrát mě překvapil lehce otevřený konec.

24.02.2023 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Knížka krásná obalem i obsahem

13.11.2022 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Krásná obálka, jak jsme u série zvyklí. Už od začátku výrazně nesympatické a dětinské hlavní postavy. Tentokrát mi už vadil i ten přehnaně podporující fanklub okolo Niny. Přes všechny výhrady ale musím uznat, že knížka díky popisu prostředí umí vtáhnout a donutí vás si všechny ty zákusky najít.

15.05.2024 3 z 5