ka.dudk ka.dudk komentáře u knih

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Je k nevíře mít v takové smůle a hrozivé situaci aspoň špetku štěstí. Eddimu se to podařilo.
Díky lidem jako je Eddie, svět doufám nezapomene.
Pokud jsi zdravý a šťastný, jsi milionář.

28.03.2022 5 z 5

V pekle jsme všichni Hébert V pekle jsme všichni Hébert Madla Pospíšilová Karasová

Na knížku jsem narazila náhodou, když jsem míjela stánek nakladatelství na knižním veletrhu. Ke stánku jsem se na konec vrátila a zakoupila dvě knihy, z nichž jedna byla přesně tahle. Jsem moc ráda, že jsem si ji nakonec koupila a k mé radosti mi ji autorka rovnou podepsala i s věnováním.
Knížka byla Úžasná, Mrazivá, bylo mi z ní vážně ,,ouzko". Paní spisovatelka je úžasná a budu ráda, když ji na příštím veletrhu potkám a "smeknu" klobouček. Byla to velká Síla.

20.05.2023 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Druhé setkání s touto autorkou. Až teď po dočtení,jsem zjistila, že je to druhý díl ze série:-D samozřejmě si obstarám i zbytek. Knížka je vážně skvěle napsaná. Moc se mi líbí styl, jakým nám autorka podává tyhle životní příběhy.
Každý máme jiný osud a život není procházkou v růžové zahradě.
Za mě skvělá kniha a autorka se stává moji oblíbenkyní. Pomaličku plní místo v mé knihovně a tituly budou dál přibývat:-)

04.01.2023 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Další napínavý, nepředvídatelný detektivní příběh. Místy z činů některých lidí vážně mrazí. Na závěru knihy jsem byla napnutá jak kšandy :-)
Chrise Cartera si šetřím co to jen jde, zbývají mi zatím přečíst poslední dva díly. Ještě přijde jejich čas, nesmím si takové cenné zásoby vyplácat najednou :-)

08.12.2022 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Další oddechová duchařina.
Na mě dost přehnané, ale i tak se těším na další knihu ze serie :-).
Pravda, že hlavní hrdinka byla trošku na Facku (už se prober :-D),ale bavilo jako každý díl.
První díl,kde se objevují kresby, které skvěle doplňují příběh

23.05.2022 4 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Velice příjemné čtení :-) stejně jako první díl se tahle kniha čte s úsměvem na rtech.
Je v ní plno moudrosti a milých myšlenek :-)

26.03.2022 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Příjemná oddechovka jako zatím všechny knihy ze série strašidelných domů od Darcy, které jsem četla (tahle je moje čtvrtá) :-).
Těším se na další :-)

27.02.2022 4 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Zajímavý příběh jedné holky/ženy, která dosáhla vytouženého úspěchu.
Naučila se hrát šachy v suterénu s údržbářem jako malá holka a dostala se až k největším esům.
Knížka se četla dobře, i pasáže s podrobným popisováním herní situace a o dalších krocích, které Beth musí podniknout.

27.02.2024 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Dlouho jsem odolávala tomu velkému boom ohledně téhle knížky. Jelikož se mi opravdu hodně líbila Daisy Jones,nakonec jsem to nevydržela a i Evelyn si musela přečíst. Byla vážně skvělá a jsem ráda, že jsem jí dala šanci.
Velice čtivé, Hollywood a sláva sejme spoustu lidí, řekla bych. Ale nic není věčné, ani prachy, mladí nebo sláva....
T.J.Reid umí vážně skvěle psát :-)

10.01.2024 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Asi nemám co ke knize říct. Možná jen prostě wow.
Další brilantní kniha od Cartera
Potlesk....

05.01.2024 5 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Zdařilý příběh, stydím se, že ji poprvé čtu až ve svých třiceti letech. Knížka se mi líbila, ale dělalo mi problém samotné čtení textu z onoho roku. Špatně se mi čtou tady ty starší tituly. Jinak velmi povedená kniha

22.08.2023 3 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Čirá hrůza. Zařadila bych mezi povinnou četbu všem lidem. Budiž nikdy nezapomenuto všem osudům Holocaustu.

25.06.2023 5 z 5

Žena průkopníka: Příběh lobotomie Žena průkopníka: Příběh lobotomie Samantha Greene Woodruff

Čtivě napsaná kniha, četla se dobře a rychle.
Hodně zajímavé téma a je k neuvěření, že prošlo tolik případů touhle léčebnou metodou... Je to děsivé...

08.04.2024 4 z 5

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

Moje druhá kniha od autorky. Pořádný psycho, knížka je napínavá a líbila se mi stejně jako hospodyně.

30.01.2024 4 z 5

Líp už bylo Líp už bylo Jiří Sivok

Další skvělé zrnko temnoty.

29.10.2023 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Skvělé oddechové čtení:-)

16.07.2023 4 z 5

Hřbitov trpaslíků Hřbitov trpaslíků Petr Boček

Moje první setkání s autorovou knihou. Moc se mi líbila :-). Hezký propojení světů různých existencí :-). Dosti nechutný konec, ale byla to bomba :-)

23.05.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Nakonec dosti čtivý kousek :-). Od strany 63 jsem to dojela na jeden zátah, až tak to bylo napínavé.
Za konec klobouček:-)

27.09.2022 5 z 5

Mrazivé vraždy Mrazivé vraždy Agatha Christie

Samozřejmě znám příběhy psané Agathou Christie. Ale poprvé jsem dostala knihu a setkala se s ní mezi řádky. Všechny povídky byly skvělé a už se těším na další knihy spisovatelky, které budu číst.
Za mě první přečtená kniha letošního roku :-)

02.01.2022 4 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

A mně se kniha líbila :-) jen jsem si musela zvyknout na styl psaní a absenci přímé řeči. Trochu mi dělalo problém se zorientovat. No ale pak to jelo jak namydlenej blesk :-). Bylo to supr. Dobré téma,to mě vždycky baví

22.04.2024 4 z 5