K-afe K-afe komentáře u knih

Návrh Návrh Elle Kennedy

Skvělá knížka!!! Jsem nadšená příběhem Hanny a Garretta, jsem nadšená ze stylu psaní autorky (milé, přirozené a "sladké", ale rozhodně NE přeslazené a laciné). Knihu jsem si vybrala, abych si odpočinula po "vánoční pohodě", kterou většina matek prožíváme :-) a plně naplnila moje očekávání. Hltala jsem stránku po stránce ne snad proto, že by byl děj tak napínavý, ale proto že jsem chtěla vědět, jak se bude vztah Hanny vyvíjet. Doporučuji!

15.01.2017 5 z 5

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

Paráda, super, skvělá knížka!
Toto je moje druhá knížka od S.E.P. a jsem opět nadšená. Ano, děj je předvídatelný od samého začátku, ale vůbec to neovlivní moje pozitivní hodnocení, protože příběh je humorný a možná i trochu smutný, zamilovaný, ale ne přeslazený, nechybí mu kladné i záporé posatvy a při čtení knihy jsem si opravdu odpočinula.
DOPORUČUJI!

13.08.2019 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Jak už jedna čtenářka napsala .... katastrofa to skutečně byla .... Když jsem knížku začala číst, tak jsem se stále na prvních 50 stranách přesvědčovala, že čtu tu knihu, co má hodnocení nad 80% a dalších 50 stran jsem se přesvědčovala, že té knize dám ještě šanci, že se to určitě zlomí ... po přesně 100 stranách jsem knihu odložila. To se mi za poslední 3 roky stalo jen jednou. Měla jsem pocit, že to píše patnáctiletá americká puberťačka s IQ houpacího koně ..... Podrobnosti z knihy, které mě fakt "dostaly". On: krásný, svalnatý, potetovaný motorkář, který je nejlepším rváčem na škole, který když chce tak nedostane ani jednu ránu od dalšího nejlepšího rváče z jiné školy.... říkala jsem si, to nemůže být horší. Bylo! Ještě ke všemu byl tak chytrý, že mohl v jakémkoliv předmětu hlavní hrdinku doučovat a každá ho chtěla, ale on chtěj jen JI! Ona: šedá myš v kašmírovém svetru.... Asi mě kniha odradila tím, že jsem autorce nevěřila ni řádeček.

22.11.2016 odpad!

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

(SPOILER) Pro fanynky příběhů Colleen Hoover mám jeden vzkaz: Tohle si musíte přečíst! :-)
SPOILER
Ten konec snad dostane každého a obrátí děj vzhůru nohama! :-O
Knihu jsem dočetla kolem 22:00 hodiny a pak jsem nemohla usnout. A to jsem ji asi ve 2/3 na 14 dní odložila, protože jsem nechtěla dál číst Veritin deník.
…. Co je pravda a co lež? ...

27.08.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Smích, smích a zase jenom smích. Jestli na vás padla podzimní depka, tak tato kniha je určitě nejlepší lék. Tato kniha je pro velké čtenáře i lidé, kteří čtou jen výjimečně a nezáleží na žánru, který čtenář preferuje, je to kniha pro všechny. Doufám, že Marie III bude mít dlouhý život a těším se na další pokračování příběhu její rodiny.

04.11.2017 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

WAU, tako kniha mě hodně mile překvapila. Z běžného románu pro ženy s erotickým nádechem se stala napínavá knížka, kde hltáte každou stránku. Layana mě první dvě části přišla jako mrcha. Bohatá mrcha, co má od tatínka a maminka všechno a teď má ještě jednoho z nejbohatších mužů, hodného a pozorného - PROČ tedy musí mít i milence a proč za něj tak bojuje! A ještě se ospravedlňuje ... až se dozvíte Brantovo tajemství pochopíte proč mám oba muže ... Říkala jsem si: Co to tak bude? Že by byl Brant na ženy a muže a rozmazlená Layana to nemůže zkousnout, nebo že by se ji v baru pochlubil, že v dětství brutálně zabil svou platonickou lásku, protože neocenila, že pro ni sestavil počítač? ... A najedou BUM, tajemství bylo nám čtenářům prozrazeno a mě spadla čelit ... Tohle jsem nečekala! Z mrchy Layany se pro mě stala světice. To si prostě tuto knihu musíte přečíst! DOPORUČUJI vydržet až do 3. části knihy. A to že autorka na konci knihy napsala, že si musela situace trochu upravit než by byly ve skutečnosti mi vůbec nevadí, vždyť je to kniha.

08.04.2016 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Pro mě druhá kniha tohoto autora a zase BOMBA!!!
To snad není možné, že takový příběh někdo vymyslí a dokáže tak čtivě dát na papír.
K ději: To bylo slz ... Smekám před Catherine!

08.07.2023 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Báječná knížka. Moc se mi líbil styl vypravování a hlavně propletenost příběhů jednotlivých postav. Nádherně napsaný epilog. KDYBY......

01.09.2017 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Pro mě první kniha od tohoto autora a hned jsem se zamilovala do jeho psaní.
Za mě má kniha krásnou obálku. A kdybych měla pár slovy říct, co od ní čekat, tak: napínavé čtení, vztahy a lásku, zvraty v ději a příběhy s dobrým i smutným koncem.
Závěrem: Doufám, že spojení skrz DNA zůstane pouze v knižní podobě a my si budeme hledat své životní partnery sami.

08.07.2023 5 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Velmi pěkný příběh. Příběh matky Nicole Marianne, dívky, která nebyla vítaná doma (jako Němka, která miluje Francii), ani ve Francii jako Němka, mě nutil k zamyšlení, jak se na jiné národnosti dívám já dnes ...... Nejprve jsem román chtěla hodnotit 5 hvězdičkami, ale nakonec jednu odebírám za část s Kiliánem. Tato postava a část v románu mi přišla úplně zbytečná. Kdyby tam tato část chyběla, ani by si toho čtenáři nevšimli. Každopádně už dnes můžu říct, že si ráda přečtu další román od této autorky.

18.11.2018 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Když jsem dočetla tento román, polykala jsem slzy. Knihu bych popsala jednou větou: „Člověk, který se špatně narodí, špatně i umře.“
Příběh Krystal, Robbiho a Terri pro mě byl ten nejsilnější ….. Lidí, kteří se dokážou vyhrabat z pekla do normálního života je tak málo. Možná je to jen jeden z milionu a určitě to dalo hodně práce nejen jemu, ale i spřízněným duším.
Denně jezdím autobusem do práce a z práce se studenty (ze 2 učilišť, 2 středních škol a z 8.,9. tříd ZŠ), věkový rozdíl mezi námi je cca 20 let. Každý den vstřebávám jejich rozhovory a názory, někdy jsou mé zážitky tak silné, že to musím sdělit i svým kolegyním v práci a manželovi. Říkám si, že v těchto slepičích letech jsem byla taky „blbka“, ale tohle je mnohem vyšší level. Myslím si, že Rowlingová přesně vystihla dnešní omladinu. Vzdor, nenávist, pohrdání …..
Dospěláci podle Rowlingové jsou sobci, sobci, sobci a každý z těch sobců má minimálně další dvě hrozné vlastnosti. Myslíte, že byste o některém z dospělých hrdinů tohoto románu mohli říct, že byl normální? Já tedy ne. Vítězem v kategorii “TEN NEJODPORNĚJŠÍ“ se pro mě stal Simon Price.
Poznámka: nikdy jsem nečetla Harryho Pottera, nikdy jsem neviděla ani jeden celý film, každopádně po tomto románu musím říct, že paní Rowlingová je opravdu Paní Spisovatelka.
Četla jsem tu, že román je o ničem. Asi bych se k tomuhle názoru také připojila. Román byl o ničem, ale zanechal ve mě velkou stopu.
…. tak a teď si musím přečíst něco lehkýho, zamilovanýho s dobrým koncem :-).

10.01.2017 5 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Nádherný příběh. Knihu jsem zhltla za dva večery. Příběh pyšné a zbrklé Terezy, kterou nadevše miloval rozumný a tolerantní Michel, o kterém Tereza měla špatné předsudky, prostředí, ve kterém se příběh odehrával a milý a plynulý děj, to vše se mi tak líbilo, že se už teď těším na další knihu od této autorky.

04.11.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Super detektivka, moc se mi líbil děj a styl psaní. Určitě si přečtu i další díly. Jen vraha jsem tipovala jiného, dokonce jsem měla dvě varianty jak to odpadne

21.10.2016 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Moc pěkná kniha.... Knihu jsem si vybral hlavně kvůli obálce, je taková tajemná) a nezklamal mě ani její obsah. Na DK jsem viděla, že kniha má vysoké hodnocení a to byl další plus. Ze začátku jsem obálku knihy moc nedokázala spojit s dějem, myslela jsem si, že čtu nějakou detektivku, ale pak mi to cvaklo .... napínavé a milé čtení....

01.02.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

WAU, kniha je úžasná a skvělá, nechybí napětí, tajemství, vzraty. Jedním slovem super! Pokud se rozmýšlíte, jestli tuto knihu začít číst, tak určitě DOTOHO!!!

09.09.2017 5 z 5

Nejvíc sexy chlap Nejvíc sexy chlap Julie James

Milé čtenářky, děj knihy není špatný, taková milá oddechovka na zimní večery nebo na letní dovolenou, nenechte se od knihy odradit obálkou ani názvem knihy!
Obálka je opravdu hnusně laciná. Divím se, proč autor obálky (dokonce muž) nemohl být trochu nápaditější. Dala bych 4*, ale kvůli té obálce odebírám ještě jednu.

05.04.2021 3 z 5

Není rozkošná? Není rozkošná? Susan Elizabeth Phillips

Super, paráda, dokonalé!!!
Milá DbK, mohla bych dát 10 hvězdiček, prosím!
Jak je možné, že tuto knihu hodnotilo tam málo čtenářek? Že by ji knihovny schovávaly jako podpultové zboží :-)
Autorka z příběhů Sugar Beth, Winnie, Colina, Rayena i Gigi utvořila perfektní čtivou knížku. Ani jedna stránka nebyla zbytečná a nudná. Kniha byla plná humoru. Nechyběla ani smutná část (dětství a dospívání Sugar Beth i Winnie). A samozřejmě šťastný konec (to mám ráda) - omlouvám se za prozrazení, ale opak by snad nikdo nečekal :-)).
Parádní knížka. DOPORUČUJI!
Moc hezká obálka!

04.08.2019 5 z 5

Ondina Ondina Shannon Drake (p)

Hledala jsem historickou romanťárnu s napínavým dějem na dovolenou. Padla mi do oka Ondina - hlavně kvůli recenzím, která jsem si přečetla na DB. Je pravda, že kniha je žánrově pro úzký kruh čtenářek, takže musela mít samá kladná ohodnocení :-), ale splnila veškerá moje očekávání. Dějově byla kniha krásná. Moc se mi líbilo, jak autorka skloubila dva napínavé příběhy a hlavně, že prozrazení zamilování z obou stran nepřišlo na prvních dvaceti stranách :-) Takže skadké ale ne přeslazené. Některé dialogy byly trochu laciné, ale nad tím zamhouřím oči :-).
Co bych knize vytkla je obal! Proč musí mít i takové hezké příběhy, tak ohyzdné, laciné obálky. To nemůžou autoři obálek být trochu nápaditější. Proč obálka nemůže být trochu tajemná.

15.07.2019 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Krásná obálka.
Hezký příběh, ale neoslovil mě tak, abych četla další díl.

15.07.2019 4 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Fantastické - detektivka a milostný příběh. Cameron je světkem v hotelu vraždy a vyšetřování dostane Jack člen FBI, znají se pracovně už dřív - a né v dobrém. Mezi hlavními hrdiny to jiskří - v dobrém i zlém. Knize nechybí příběh, romantika, "napětí". Byla jsem z příběhu NADŠENÁ

15.07.2019 5 z 5