JustVea JustVea komentáře u knih

Oceán na konci cesty Oceán na konci cesty Neil Gaiman

Na knihu jsem narazila plnou náhodou. Procházela jsem takhle knihkupectvím, když v tom jsem ji spatřila. Už jen obálka mi vyrazila dech a jakmile jsem ji otevřela, věděla jsem, že ji musím mít. Začala jsem ji číst už po cestě domů a neodtrhla se od ní, dokud jsem nedočetla poslední stránku.
Příběh byl tajuplný a plný záhad. Ku podivu mi ani nevadilo, že spousta věcí nebyla blíže vysvětlena. Autor chodil kolem, ale i přesto byl příběh úchvatný.
Knihu jsem si opravdu velmi užila. Už během prvních stránek jsem si zamilovala nejen tento svět, ale i naše hrdiny.
Knihu mohu jedině doporučit.

30.04.2024 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Tuto knihu už mám doma nějaký ten pátek. Dlouho jsem po ní pokukovala, ale pořád jsem na ni neměla chuť. Dokud jsem nedávno neviděla filmové zpracování. Po jeho shlédnutí jsem si knihu prostě musela přečíst a již po prvních stránkách jsem věděla, že jsem neudělala chybu.
Co se týče filmového zpracování, musím vypíchnout, že se velmi drží knihy. Samozřejmě v knize nacházíme spoustu detailů a myšlenek, které film nedovede ukázat. Některé pasáže jsou naprosto přesné, jiné velmi podobné. Vše důležité je však na místě.
Nemohu této knize v podstatě nic vytknout. Atmosféra v knize je skvěle vykreslená a pohled Katniss poskytuje velký prostor pro sdílení jejích myšlenek. Ukazuje nám odůvodnění jejích rozhodnutí a blíže poukazuje na vztahy mezi ní a lidmi okolo. Upřímně jsem si knihu užila mnohem víc než film samotný.

16.08.2023 5 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Po prvním díle jsem dlouho otálela s tímto druhým. Bála jsem se, jak bude příběh pokračovat. Ze začátku jsem se bála, že to opravdu nebude úplně dobré. Přišlo mi to zbytečně utahané, ale nakonec se věci změnily. Přesto bych uvítala delší druhou část. Minimálně více rozepsanou do podrobností. Zejména, co se týče fungování smeček a začlenění v nové.
Přesto jsem si druhý díl užila podstatně více, než ten první. A už vyhlížím příležitost, kdy si pořídím třetí.

08.05.2024

Hraj o svůj osud Hraj o svůj osud Stella Tack

Tak tohle bylo úžasné. Knihu jsem si pořídila zejména proto, že jsem od této autorky četla knihy Polib mě a Polib mě znovu. Líbil se mi její styl psaní a celkově to, jak dovedla vykreslit příběh. Ovšem tato kniha byla jízda. Spousta tajemství a nebezpečí. Dva světy a navíc dvě strany. A v tom všem jediná dívka, která se musí rozhodnout, zda bude hrát, nebo ne. A pokud ano, na které bude hrát straně?
Tento příběh jsem si neskutečně užila a už se nemůžu dočkat druhého dílu.

09.05.2024 5 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

Druhý díl byl velmi pomalý a utahaný. Přesto se to četlo dobře. Jen bylo mnohem těžší najít chuť pokračovat. Zejména první polovina byla velmi nezáživná. Potom se to zlepšilo. Ovšem musím uznat, že třetímu dílu neodolám. Ačkoliv jsem si říkala, že to nemá smysl, potřebuju vědět, jak to celé dopadne.

09.05.2024 4 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Po této knize jsem pokukovala delší dobu. A nakonec jsem se rozhodla si ji pořídit. Měla jsem však jisté obavy a tak jsem opravdu pořídila jen první díl. Už během první poloviny mi bylo jasné, že jsem udělala chybu.
Řekla bych, že podobné příběhy jsem četla už mockrát. A přesto jsem potřebovala i druhý díl. Bohužel jsem si přečetla velmi rozporuplné recenze a tak jsem opravdu počkala, dokud knihu nedočtu.
Nakonec jsem si knihu neskutečně užila a už jsem vyhlížela díl druhý. Je to překvapivě čtivé. Neřekla bych, že jsou postavy tak dokonale prokreslené, ale jako oddechovka naprosto dostačující.

09.05.2024 5 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

U tohoto druhého dílu jsem velmi váhala. Bála jsem se, jak autorka zpracuje další příběh řecké mytologie a zasadí ho do nového prostředí. A nakonec jsem byla velmi mile překvapena. Psyché mi možná byla sympatičtější než Persefona, ačkoliv je těžké tyto dvě ženy srovnávat. Chvíli jsem se také obávala, aby se příběh nezvrhl a nezkopíroval první díl. Ovšem to se nestalo. Samozřejmě zde najdeme pár podobností, ale řekla bych, že to není tak fatální. Příběh byl poutavý a kniha uběhla rychleji, než jsem čekala.
Druhý díl této série jsem si skutečně užila.

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Příběh Persefony a Háda zná snad každý. Ovšem tohle je zcela nové pojetí jejich příběhu. Prostředí Olympu je zajímavé, zobrazení bohů je jiné, než bychom čekali a přesto nijak šílené. Je to o bozích a přitom bez magie. Je to nové a přitom o starých známých.
Musím přiznat, že když jsem knihu objevila, koupila jsem ji jen pro lásku k řecké mytologii. Nakonec jsem byla velmi překvapená, že je to tak odlišné tomu, co jsem čekala, a přitom tak zajímavé, že jsem knihu nemohla odložit.
Příběh jsem si užila se vším všudy. Byly by tu věci, které bych mohla vytknout, ale na druhou stranu to celé bylo tak strhující, že to jsem schopná snadno odpustit.
Knihu vřele doporučuji.

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Tato kniha se mi do rukou dostala naprostou náhodou. Řekla bych, že bych si ji běžně vůbec nevšimla, nebo bych si ji nekoupila. A přesto se ocitla u mě doma. Obvykle čtu knihy, kde je slušná holka a zaplete se s nebezpečnými muži. Ovšem tady to bylo přesně naopak. Nezřízená Molly a uhlazený Viktor. Ze začátku jsem se toho bála, ale bylo to skvělé. Užila jsem si každou stránku. Jejich složitý vztah, nedůvěru a zvraty.

08.05.2024 4 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Když jsem knihu objevila, velmi mě zaujala anotace. Když jsem se dala do čtení, byla jsem nejprve zaskočena, jak těžko se mi kniha četla. Po pár stránkách se to zlepšilo, ale stále jsem s ní měla nějaký vnitřní konflikt.
Jakmile se více začalo ukazovat prostředí a hlavně fungování smeček a celkově fungování světa, zaujala mě kniha více. Připadalo mi, že je to velmi zajímavý nápad a zpracování nebylo špatně, jen tomu něco chybělo.
Když jsem knihu dočetla, hodně jsem váhala, zda se pustit i do druhého dílu. Celkově však nemůžu říct, že bych si knihu neužila.

08.05.2024 4 z 5

Věž Věž Skye Warren

Po prvním a druhém díle jsem k tomuto přicházela se značnými obavami. Říkala jsem si, že tento díl rozhodne. A bylo tomu tak. Celá série se nedá zařadit mezi nejlepší tohoto žánru a je pravda, že je příběh místy příšerně natáhnutý a místy příliš prázdný. Ovšem u třetího dílu jsem se utvrdila v tom, že jako oddechovka je to vlastně super.
Příběh spěl ke svému konci. Pár zajímavých zvratů, které okořenily příběh. Ovšem byla tu i pasáž, kterou jsem vůbec nepochopila. Nakonec vše dospělo ke svému konci.
Jak jsem již zmínila. Není to nic dokonalého, ale jako oddechovka dostatečné.

09.05.2024

Případ záhadného psaní Případ záhadného psaní Nancy Springer

Původně jsem se do této série pustila bez většího zájmu. Slyšela jsem na to jen samou chválu a říkala jsem si, jestli je to oprávněné, nebo ne. A tak jsem zkusila první díl. Záhy šel druhý a najednou jsem dočetla šestý. Musím přiznat, že to není ani zdaleka nějaká neuvěřitelná kniha. Ovšem jako oddechovka je to dokonalé. Perfektní kniha, u které člověk může přemýšlet a přitom nemusí. Je to psáno lehce a také je to jednoduché nahlédnutí do doby, kdy žena nebyla příliš slyšet. Je to opravdu příjemné čtení.

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Četla jsem nové vydání Solitaire. Nejdříve se mi do knihy příliš nechtělo. Ale nakonec jsem po ní sáhla. A byla jsem velmi mile překvapená. Upřímně jsem si ani nečetla o čem kniha vlastně je. Jedinou informací bylo to, že je to příběh Tori, kterou jsem si velmi oblíbila právě v sérii Srdcerváči.
Do postavy Tori jsem se dovedla vcítit ve většině situací. Sama jsem bývala strašný samotář a navazovat přátelství mi dělalo problémy. Nedovedu říct, co přesně mě na této knize tolik dostalo. Byla to však přesně ta kniha, která mi pomohla překlenout menší čtecí krizi.

04.08.2023 5 z 5

Život svatých Život svatých Leigh Bardugo

Tato doplňková kniha ze světa Grishaverse je nutností pro každého fanouška.

Avšak i přes krásnou grafickou stránku knihy, která nádherně doplní celou sbírku, je obsahově poněkud prázdná.

19.07.2023 4 z 5