Juditha Juditha komentáře u knih

Dny rozhodnutí Dny rozhodnutí Michaela Grünig

Jako i předchozí dva díly i ten třetí byl napínavý až do samého konce. V této nelehké době se znovu setkáváme s rodinou Kulmannovych, jejich hotelem, který nyní přijímá úplně jiné hosty, Julinkou, která se ujímá vedení hotelu, a zároveň zažívá lásku, ale také její matkou Elizabeth, strýcem Paulem, který naopak hotel opouští, aby odešel do Berlina, kde bojuje nejen sám se sebou. Do děje se vraci i Minna a Robert......

02.04.2023 5 z 5

Láska přichází po špičkách Láska přichází po špičkách Janette Oke

Kniha mě ihned oslovila a přečetla jsem ji jedním dechem, ačkoliv tohle muj žanr zrovna moc není a a dostala se mi do rukou náhodou. Po přečtení jsem shledla i film, který me trochu zklamal.
Mám raději děj v knihách než ve filmech, at už se jedna o jakoukoliv knihu.
Každopádně budu číst i pokračovaní knihy

25.03.2018

Máš cos chtěl, miláčku! Máš cos chtěl, miláčku! Jana Benková

Moc hezky napsaná kniha popisující nevěru i to, že když mužský ublíží jednou, není problém to udělat znovu. Lina ač se nezdála, dostala rozum včas, i když už jsem si myslela, že nebude mít sílu se postavit.

23.06.2013 5 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Kniha byla napsaná zajímavou formou. Zapadá do dnešní uspěchané doby. Čekala jsem od ní trochu více, ale jako relax mi vyhovovala, bavilo mě ji číst a v některých okamžicích jsem se jako asi spusta dalších žen vmém věku i poznala

18.06.2013

Unesená Unesená Klára Janečková

Kniha jsem bohužel nedočetla, nebyla pro mě dost zajímavá, i když prostředí i příběh,který je založený na pravdě znám. Autorka umí psát i zajímavější knížky,Dobře se mi od ní četly například Manželské okovy

17.04.2013

Sex po 40 - necenzurované vydání Sex po 40 - necenzurované vydání * antologie

Velmi vtipná knížka, stačí jen otevřít :-)

17.04.2013

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

Moc krásná knížka, která vás po celou dobu drží za srdce. Obdivuji, co všechno a jak dobře to táta zvládá. Smekám před mámou, jak tohle všechno mohla v tak těžkých chvílích napsat, muselo to pro ni být těžké vědět, že opouští tak malé děti a ještě jim dát tolik rad. Ráda bych věděla jak se jim bude dařit dál a zda splní i přání, že se ještě jednou ožení a založí novou rodinu.Určitě doporučuji přečíst.

03.03.2013 4 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Je to první kniha, kterou jsem od spisovatelky četla a musím říct, že její styl psaní se mi moc líbí. Kniha byla velmi hezky napsaná, napínavá a určitě ji všem doporučuji. Určitě si přečtu další kousky.

14.08.2012

Přes Moře písku Přes Moře písku Meredith Ann Pierce

Druhý díl byl také čtivý, ale stejně se těším, zda seAriel, vampíří nevěstě podaří ve třetí knize zničit královnu z jezera. Náznak, že její manžel ji bude mít rád už byl v druhém dílu, tak to snad dobře skončí.

20.07.2012

Probudím se včera Probudím se včera Lumír Holčák

Fakt super knížka, smála jsem se a bavila od začátku až do konce. Taky by se mi líbilo se s dnešním rozumem vrátit o pár let zpět a udělat pár věcí jinak,a ne jen co se týká lásky :-) Knížku doporučuji všem, co se chtějí pobavit a zasmát se starým časům a super fórkům

13.06.2012 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Jak i předchozím čtenářům, tak i mě dělalo ze začatku problém se zorientovat ve třech časových obdobích a musela jsem se v knize vracet. Ale za chvíli se vám děj tak zaryje pod kůži a vtáhne vás do dojemného příběhu. Vyprávění vás pohltí natolik, že se nedokážete od příběhu odtrhnout. Konec knihy, kdy se konečně vyjasnilo, kdo Nell vlastně je a proč to takhle muselo dopadnout mi vehnal slzy do očí.
Autorka opravdu svým vyprávěním dokáže zaujmout čtenáře a všem doporučuji. Určitě si od ní ráda přečtu další knihy.

12.06.2012 5 z 5

Třetí díl byl pro mě méně zajímavý, stále jsem čekala, jak to dopadne z Lisbeth. Mezitím se tam pořád řešila sekce a to mě moc nebavilo. Až jsem se dočetla k posledním stránkám, kde to začalo být zajímavé, hlavně ze soudní síně, tak se kniha už zase četla veseleji.
Určitě doporučuji, stojí za přečtení.

22.05.2012

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Nedávno jsem si četla knihu s dětmi a určitě bych ji doporučila dnešním dětem k přečtení. Moc hezky se čte a je hezky ilustrovaná.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Tuto knihu jsem dostala jako povinnou školní četbu a moc se mi líbila. Úžasně popisuje pracovníka krematoria a vše co k tomu patří až si to vedodete živě představit a běží Vám z toho mráz po zádech. Přesto doporučuji přečíst

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Jako každý i já jsem vařila s pejskem a kočičkou, když jsme byli děti a drhli jsme podlahu.Dnes už je to čtení mých dětí

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Knížka, ke ketré jsem se dostala náhodou znovu.Momentálně siji čteme se synem před spaním. To bylo krásné čtení a doufám že bude pro další a další generace

14.04.2012 4 z 5

Manželské okovy Manželské okovy Klára Janečková

Krásná knížka.Dá se přečíst jedním tahem, spolu s představitelkou prožíváte její životní příběh.Opět si ji zase někdy přečtu.

Unesená Unesená Klára Janečková

Tato kniha od Kláry měmoc nebavila,.Přečetla jsem ji, ale bylo to čtení spíše na silu než se zájmem.Jiné její knihy se mi ale líbí hodně a čtou se moc dobře

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Kniha mého mládí, snad se jednou bude líbit i mému synovi a bude ji číst se stejným zájmem, jako kdysi já

14.04.2012

Dobrodružství Toma Sawyera / Dobrodružství Huckleberryho Finna Dobrodružství Toma Sawyera / Dobrodružství Huckleberryho Finna Mark Twain (p)

Jako malou mě fascinoval příběh Tomaa svět,ve kterém byl hrdina i rošťák. Přáala jsem si být v knize s ním a tropit hlouposti a užívat si dětství.