judith141 judith141 komentáře u knih

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

První přečtená kniha od této autorky a musím říct... super. Kate mi hodně sedla, děj napínavý, strhující, někdy až brutální, četla jsem chvílemi se zatajeným dechem.

11.11.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Musím opět poděkovat synovi a jeho školní doporučené četbě. Čte rád nahlas a to byl ten první impuls, slyšet pár stránek a pak už to byla společná jízda! Knihu jsme nahlas četli na střídačku spolu, pokud jeden neměl čas, měl prostě druhý smůlu, domluva byla jasná, jedeme v tom spolu. Co říci... nikdy by mne nenapadlo, že propadnu tomuto literárnímu žánru a že to bude ještě dílo české spisovatelky, které mne tak uchvátí. Každá kapitola je ukončena tak, že nemůžete přestat a musíte číst dál, co se bude dít, co Ilan čeká a už jen to, že stále čekáte, zda Kapitán zjistí, že je Ilan dívka! Také popis budoucnosti, světa Ilan, autorka to dokázala tak, že si ho člověk představuje a přemýšlí o něm, umí si představit dle popisu jednotlivé postavy.
Prostě dávám tuto knihu do mých nej a jdu se ponořit do stránek Faji!!

17.07.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Stránky jsem přímo hltala, nebýt nemocná a neusínat u toho, sjela bych Ďábelské hry za pár hodin. Jízdu Kim a jejího týmu jsem si opravdu užila, řešení dvou případů, prostě perfektní detektivka!

10.02.2022 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

No páni, další super jízda! Angela to opravdu umí, udrží čtenáře po celou dobu knihy, nutí vás neodcházet od čtení a číst dál a dál. Perfektně propojuje dvě dějové linie, i když jednu upřednostní a konečné řešení? No prostě koukáte s otevřenou pusou. Jen jedno mi pořád nesedí, Kim dostane vždycky nářez, je to přece tvrdá holka a mám ji čím dál víc v oblibě, ale ona nemá zbraň? Celý tým nemá zbraň ani při zásahu?
No, každopádně jdu do další knížky!

14.02.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Když přehlédnu to, že vyšetřování únosu bylo svěřeno Kim jen z důvodu, že si to matka jedné unesené dívky přála, že je v knize spousta nelogických míst, tak jsem stránky fakt hltala!!
Každopádně únos dítěte, jak už pro rodiče či vyšetřovatele,... raději nepomyslet.

11.02.2022 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Je to moje první čtení od Angely Marsons a musím říct, že se mi to moc líbilo. I když děj byl ke konci hodně "ujetý", knížka se mi velmi dobře četla. A Kim? Proč ne, spousta vyšetřovatelů je zajímavá svou osobností, charakterem, minulostí, neřestí, koníčkem...

08.02.2022 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Za mě naprosto úžasně napsaný příběh!! Střídání děje před třiceti lety a současnosti perfektně provedené, čtenář si neustále láme hlavu nad tím, co se opravdu stalo, kdo je viník a ne a ne na to přijít. No a když už se dočkáte toho konce, tak je to ...... Prostě si to přečtěte sami a uvidíte!

22.10.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a musím říct, že mě jeho tvorba hned dostala! Perfektně napsané, děj čtenáře připoutá od začátku do konce. Prostě za mě 1*

05.03.2023 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Další díl a za mě prostě super!

18.04.2022 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Opět další napínavý díl, který samozřejmě nezklamal. No a jeho konec mě nutí číst okamžitě dál!!

13.12.2021 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Další skvěle napsaný díl, jen ten konec byl na mě až moc rychlý. Každopádně doufám, že bude další díl s Erikou!!

11.05.2023 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Opět úžasné čtení, dvě dějové linky a perfektně proplétané, tohle se mi hodně líbí!

20.05.2022 5 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Opět výborné čtení, asi nemám co dodat, pouze se těšit na další díl!!!

20.11.2021 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další perfektně napsaný díl, musím jen chválit. Ale ta Erika... na její povahu a chování si stále zvykám.

24.04.2023 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Tak další díl zdárně přečten, opět jsem nadšená, zajímavá zápletka, ale ta fyzická odolnost Kate vůči každému " výprasku" už je trochu moc přes čáru. Takže amišské prostředí na nějaký čas opouštím a jdu na jiného autora. Ale určitě se vrátím!!

15.01.2022 5 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Nejdřív mi nějak trvalo, abych se vůbec začetla. Ale pak jsem měla problém knížku jenom odložit! Za mě první díl ze série s Willem rozhodně doporučuji!! Vše zamotané, napínavé, děsivé... prostě tak, aby to čtenáře pohltilo.

22.10.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

I když se mi tento díl zdál trochu zdlouhavý, opět se mi velmi líbil. A i když jsem si při čtení říkala, že se Kate po každém " fyzickém konfliktu" .."supermansky" otřepe a pokračuje dál, jsem opravdu hodně zvědavá, jak se bude vyvíjet její životní tajemství!

28.12.2021 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

I když jsem měla hodně velké tušení, kdo v tom má prsty, tenhle díl byl za mě zatím nej!

21.04.2023 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Mít víc času na čtení, asi bych knihu přečetla mnohem rychleji. Laura mi byla velmi sympatická, nesla si s sebou svoje noční můry, místy se až překonávala a když jsem si byla jistá, že vím, kdo za vším stojí, tak jsem se pěkně sekla.

02.11.2021 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Příběh Betty jsem si po 20 letech přečetla znovu a opět jsem se nad některými situacemi zasmála. Musím říct, že čím víc toho člověk ve svém životě zažije, tím líp pak tuto knihu chápe! A určitě budu mít o něco jiný názor třeba zase za 20 let:-)

21.11.2020 5 z 5