joslin joslin komentáře u knih

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Z celé série je to moje nejoblíbenější knížka. Námět perfektní a k zamyšlení, ono to není daleko od reality všechního dne, jak to asi funguje, když je člověk odkojen na pocitu moci s příměsí bohatství.

18.06.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Joona, ooooch jak mi chyběl a s otevřenou náručí jsem ho přivítala zpět. I když trošku zrecyklovaného, ale pořád je to on! Námět si podal ruku trochu s knihou "Zabijáci," nu což, pořád je to pohled z jiného úhlu. Vzrušující a zajímavé, sem tam odskok mimo mísu v lidské hlavě, ale bavilo mě to. I tak patří tato dvojka autorů mezi génie. Obdivuju je, co všechno musí nastudovat, aby sepsaly takovéhle romány. Vždy se dozvím něco nového a věřím, že to není plácání jen tak do větru. Těším se na další.
P.S: Jediná negace? Že chodím do práce a brzo vstávám, ale díky severským detektivkám vypadám po ránu jako bych pařila nonstop! :D

17.06.2017 5 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

:D tak tohle mě utvrdilo, že si dám od Mo pauzu a musím nastřádat odvahu, abych otevřela od ní ještě nějakou knihu.. :D příjde mi, že už vaříla z vody a potřebovala nahrabat stránky k plusu..

06.01.2017 1 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder

OOO MŮJ BOŽE.... tak to byla bída.. přeskakovala jsem stránky a na drzo říkám, že jsem o nic nepřišla, o hlavní pointu.. Blecha je pro mě kráva, pardon za výraz. Caffery je pako.. a děsivý nález jako ruka :DDD to teda bububu nález Vám povím.. NEDOPORUČUJI, jestli se chcete u toho kopat do zadku jak já.. :D

06.01.2017 1 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Nemůžu si pomoct, ale nepříjde mi, že je nějaká mistryně ve zvrhlostech a nechutnostech.. ani o to nějak nestojím.. hlavní hrdina je typický litovač, lituje svůj život, lituje svého bratra, žene se proti větrným mlýnům. Námět bomba.. zpracování horší..

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Jak nerada to píši, ale film je lepší než kniha.. Mo mě leze na nervy jak se ve všem detailně pitvá a nemyslím si, že je potřeba vědět o každé vyšetřovatelské technice.. grrr
Má dar vymýšlet zajímavé náměty, neokoukané a příjemné.. Ale některé stránky jsem myslela, že se umučím nudou..

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Marco je příjemný, svěží a zábavný. Fandila jsem tomu klučinovi do poslední chvíle. Carlovi bych už přála nějakou hodnou žínku, co by se o něj postarala opravdu s láskou.. líbí se mi jak autor poukazuje, že náš cholerický vyšetřovatel je jen člověk a má srdce. . .

06.01.2017 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Asi nejslabší dějová linka.. tak doufám, že další díl mínusový bodík za nový díl nebude.. Námět byl skvělý, zaměřila bych se na sekty trochu hlouběji, takové spolky to je jeden blázínek vedle druhého.. snaha utéci z reality všedního dne je někdy opravdu smrtelná sázka do loterie.

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Námět je originálně neoriginální, ale 100% zábavný. Skvělá záporná "svině," mě donutila fakticky ji nenávidět a přát ji všechno špatné. S hlavními hrdiny jsem po hlavě vnikla do příběhu a nechala se unášet historií jedné ženy, která podle mě nebyla zas až tak nevinná, ale fakt, že si tyhle odporný věci nezasloužila. OPĚT DOPORUČUJI. Ať žije Carl a jeho neposedná banda :)

06.01.2017 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Přiznám se bez mučení, že jsem první viděla film.. což se mi jen tak nestává, ale k oddělení Q jsem se dostala jak slepý k houslím. Film i knížka se samozřejmě od sebe sem tam odlišují, ale koncept je stejný a já jsem byla šťastná, že jsem Adlera Olsena objevila. První díl je trošku opatrnější a Asad nemá ještě tolik prostoru a neprokazuje se tak inteligentně jako v dalších dílech.. (miluju ho), ale Carl je pořád stejný ubručený sympaťák. Sem tam odbočení do soukromého sektoru, ale parádní zápletka příběhu ve mně zvedala adrenalin.. DOPORUČUJI!

06.01.2017 4 z 5

Pro mě příjemné překvapení, tento žánr jsem nikdy nepotřebovala vyhledávat aktivně :D ale když se mi dostane pod ruku, tak se nebráním, že ano :D příběh se odehrává svižně, i když je to desetkrát obrácené, protřepané téma.. tak mě to celkem bavilo.. i když je hrdinka zase nadpřirozeně nadhérná a kolem ní se ochomítaj jen bohatí panďuláci, tak jsem se i zasmála.. doporučuju jako oddech..

18.12.2016 4 z 5

Věděla jsem, do čeho jdu.. nebudu přeci tropit scény a mrmlat, že je to dílo neúplné či jinak zpatlané. Naopak moje srdce zaplesalo, jsem holka šikovná a mé fantazii se meze nekladou. Osmý příběh neboli přepis scénáře do knižní podoby mi opět rozpoutalo chuť vyhlížet sovy s mým přijetím do Bradavic. (I když mi táhne skoro na 30 :D) No a, že je to dospělej Harry, no a že jeho syn se trochu chová jinak a no a že jsem si netrhala vlasy strachem jako v sedmém díle. Jsem šťastná, že ji mám v knihovně a jednou ji s celou serií předám s láskou svým dětem..

06.11.2016 5 z 5

Nevím proč, jsem si myslela, že se autor opravdu zaobírá povídkami z mateřinek či povídání o dětských lapáliích, které vždycky nutí k zamyšlení skrz to, že děti bychom neměli podceńovat. No a ejhle. Ono pár opovídánků tam sice bylo, ale jinak? Příjemná jednohubečka, ale nic z čeho bych si sedla na zadek. Vlastně mě zaujal jen název knížky. :D

25.09.2016 3 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Příjemná motivační knížečka o výchově i nevýchově dítěte, o lidském nitru, o pohledu na vztahy a i na svou vlastní duši. S autotrem jsem si notovala a ráda si najdu další jeho počiny v naučné literatuře.

23.08.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Autorka mi slušně zamotala hlavu, podle mě nedosahuje určitých stropů jako autorka Zmizelé. Ale... Kde je psáno, že se musíme s každým knižním hrdinou ztotožnit. Jsme přece jenom bytosti chybující a lidské. Zápletka se mi líbila, stejně tak všechny postavičky. To je život, to je realita.. Občas nechceme ani vnímat kolik psychoušů se kolem nás mihne..

22.08.2016 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Trochu odklon od typického Nesboa. Svěží. Proč ne. I trdí chlápci si musejí občas dát oraz. Další knížečka, která se četla sama. Příjemné, svižné, i laskavé.

22.08.2016 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Olaf si mě získal, vnímání jeho světa zla a jeho podíl na zlých věcech byl pomalu poetický. Doporučuji těm, co nemají trpělivost na dlouhé čtení, ale dávají přednost okamžité zápletce.

22.08.2016 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Nemám slov, oni mě tak strašně baví, že se jich nemůžu nabažit. Každá kniha je něčím výjmečná, vždycky mě něco zaujalo natolik, že jsem nemohla odtrhnout oči. Tenhle bubák, co se v knížce objevuje je asi největší noční můra každého z nás. Je to opravdu vymakané. Doporučuji moc.

27.07.2016 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

BOŽÍ BOŽÍ BOŽÍ... tak tohle mě totálně dostalo, rozstřelilo, zaujalo a uspokojilo mou čtenářskou marnivost. Jen a jen můžu doporučit. Je vidět, že dvě hlavy ví víc než jedna. Autorské duo mě totálně odzbrojilo a budu doufat, že jejich spisovatelské lahůdky ještě neskončily. DOPORUČUJI

27.07.2016 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Pro mě výborná záležitost.. Lidé by se asi divili, ale ono takových psychopatických osůbek po světě běhá spoustu. Prachy jsou velmi mocný prostředek. Celkový příběh perfekt, i odbočování do života některých postav mi mou mysl nenabořilo natolik, abych se odklonila od hlavního tématu. Každopádně u těchto autorů nikdy nevím, kdo co a proč.. Jsou precizní a umělci v detailu. Jen ten nápad. To jsem ještě nezažila. Perfekt

27.07.2016 4 z 5