Jordyz Jordyz komentáře u knih

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nebylo to špatné. V tomto případě mi ale dost vadilo, že jsem nejdřív viděla seriál. V knize prakticky nebylo nic navíc a chvílemi mě nudila. Neustále jsem srovnávala se seriálem. Jsem zvědavá na další díly.

29.10.2018 4 z 5

Tři plus jedna Tři plus jedna Danka Šárková

Nic jsem od knihy nečekala. Celkem nic mi nedala. Taková oddychovka na dva dny, na kterou ale velice rychle zapomenu.

14.09.2018 2 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Jak moc dokáže láska zatemnit rozum...Hezky napsáno.

30.07.2018 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Kniha se mi zdála příliš rozvleklá a konec překotný. Přesto musím říct, že se mi líbila. Nenechala mě klidnou a pořád se k ní v myšlenkách vracím.

19.06.2018 4 z 5

Jak si říci o to, co potřebujete, abyste to skutečně dostali Jak si říci o to, co potřebujete, abyste to skutečně dostali Alena Hanušová

Chtěla jsem se naučit komunikovat a díky této knize jsem víc poznala sama sebe... Doporučuji!

07.05.2018 4 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Fajn oddychovka. Nic náročného a je tedy pravdou, že jsem si celou dobu říkala, že to bude bezva knížka pro mou dceru až trošku povyroste :-) Takže z mého pohledu nenáročná oddychovka, ale nic naprosto skvělého. Pro dceru to bude bomba!

15.12.2017 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

O level lepší než jednička! Ne-li ještě o víc. Z dvojky jsem nadšená, vedle ní vypadá první díl jako pouhé nastínění děje. Druhý díl byl propracovaný, úžasně čtivý a vůbec mi nepřišlo, že by byl pouze pro náctileté :-)

30.11.2017 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Dobrá odpočinková četba, nic moc náročného... Z mého pohledu to je asi úžasná kniha pro mladé. Jsem trochu náročnější a chybí mi větší hloubka knihy a větší propracování postav.
Každopádně super odpočinková nenáročná četba.

23.11.2017 4 z 5

Stvůry a blíženci Stvůry a blíženci Francis Paul Wilson

Bezvadná kniha. Napínavá od začátku do konce, plná zvratů...a ano, ten konec byl takový americký velkolepý závěr trhlilleru....ale to mi nijak nevadilo. Doporučuji k přečtení.

23.10.2017 4 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Hodně zajímavé čtení a skvěle napsáno. Přesto, že jsem celou tu zápletku vytušila už od začátku, tak mě bavilo až do konce.

22.10.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Perfektní kniha. Zajímavé, uvěřitelné příběhy, krásně vykreslené postavy. Za mě jen chvála a doporučení k přečtení!
Asi nejlepší, kterou jsem zatím od autorky četla.

16.10.2017 5 z 5

První konec První konec Lauren James

Pohodová oddychovka, doporučuju.

05.09.2017 4 z 5

Vraždy na čínském jezeře Vraždy na čínském jezeře Robert van Gulik

Zatím všechny případy soudce Ti byly čtivé, stejně tak i tento. Určitě se pustím časem i do zbývajících.
Jen co mi trochu překáží jsou jména jednotlivých postav - nemůžu si nikdy zapamatovat kdo je kdo :-/
Ale jiná jména samozřejmě použitelná nejsou, je to jen hrozný nezvyk.

30.08.2017 4 z 5

Klára vstává Klára vstává Josefa Opplová

Zajímavý příběh, nabádá k zamyšlení, ale to je asi tak vše. Styl psaní mě neuchvátil a dočetla jsem, protože prostě knihy dočítám. Nemůžu říct, že by kniha byla vysloveně špatná, jen prostě neuchvátila a splnila to co měla - oddychovka na víkend.

28.08.2017 3 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Poslední díl... pořád dobré, ale už mě nebavily pasáže týkající se válčení. Více válčení a děje dle historických událostí a méně románu jako takového. Přiznám se, že 5 dílů této ságy je pro mě tak akorát. Bylo to hezké počtení,ale za mě stačí.

18.08.2017 4 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Stále baví - i tento 4. díl. Jen ty části bojů a války nejsou nic pro mě. Víc mě baví části, kde jsou popisovány životy lidí, zápletky.... Konec knihy byl pro mě dost nudný, ale přesto se těším na poslední díl.

27.07.2017 4 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Mám ráda ságy, ráda pozoruji celý život jedné osoby, nebo rodu, ale zároveň mám i obavy, aby mě to nezačalo nudit...Toto se u této ságy nestalo a naopak čtu čím dál s větším nadšením a obavou, že tato sága má JEN 5 dílů. Jdu na další :-)

12.07.2017 4 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Super! Historický román se zajímavým dějem, spousta zajímavých informací o způsobu života v té době, "právech" žen. Moc hezké čtení! Jdu na další díl :-)

04.07.2017 4 z 5

Soudce Ti a vražedný zvon Soudce Ti a vražedný zvon Robert van Gulik

Tato kniha mě bavila víc než Nejslavnější případy soudce Ti. Opravdu čtivé, zajímavé a určitě si přečtu i další případy :-)
I když si dám asi kratší pauzu a proložím něčím jiným :-)

18.05.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Mám moc ráda všechny knihy od tohoto autora. Je to příjemné čtení, krásně vztahově nedokonalé, opravdové a komplikované. Oddychovka na neděli, nešlo odložit a opravdu jsem si celý den užila u knihy :-)

24.04.2017 4 z 5