JointlieKat94 Online JointlieKat94 komentáře u knih

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Hodně jsem se rozhodovala, jestli dám tři, nebo čtyři hvězdičky a zvolila jsem tu lepší variantu.

A to i přes to, že jsem vlastně vůbec nebyla spokojená s koncem. Bude to mít pokračování? Protože pak bych to chápala.

S knihou a jejím příběhem, vyprávěný manželkou a milenkou, jsem fakt byla spokojená. Všechno se odehrálo ve chvilce, avšak s myšlenkami se vracíme zpátky do minulosti, na úplný začátek. A to bylo hodně vydařené. A proto potřebuji vědět, jak to dopadne, protože Hynka bych do zadele nakopala jako manželka, i jako milenka!

Líbilo se mi to. Četlo se to opravdu dobře. :)

28.12.2023 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Čtu po druhé, ale po prvé v tištěné verzi.

Je to dokonalé :)

Takový "pif69" s komentářem níže asi nikdy nečetl humorné fantasy, takhle přesně to má totiž vypadat. Nebo na to jen nebyl psychicky připravený. :)

25.12.2023 5 z 5

Pekla zplozenci Pekla zplozenci Josef Jiří Kolár

Myšlenky mi neustále těkaly jinam, asi jsem dílo nepochopila tak, jak bylo zamýšleno.

Někdy to ještě zkusím, možná. :)

24.12.2023 3 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Dlouho jsem přemýšlela, co k této knize napíšu a stále nemám úplně jasno, ale tak..

Nejsem ani tak zklamaná z vydání knihy, jako spíše z toho, o čem se v ní píše. Máme tu deníkové záznamy, které se čtou celkem rychle a často jsou třeba dovysvětleny pod čarou. Já byla zklamaná, omlouvám se moc, spíše z charakteru pana Rickmana. Vím, že byl často ovládaný bolestí (jak fyzickou tak psychickou), ale to, jak o někom někdy mluvil.. to, že byl často takový protivný a negativní.. a to myslím i v případě HP. On o natáčení psal jen tak, jakože proběhlo.. žádné hezké myšlenky.. proto si myslím, že kdyby chtěl knihu vydat on, určitě by jí ještě upravil.

Moc se mi třeba líbilo, jak hodně cestoval, jak moc rád jedl a stýkal se s kamarády. Byl tím ale naprosto přetížený a zahlcený. To, jak často trpěl jet lagem, kolik toho denně udělal.. to je strašná spousta práce! A tak se nedivím, že to tělo začlo slábnout..

Kniha se mi tedy četla dobře, roky ubíhaly rychle, Alan se setkal se spoustou známých osobností, se kterými si ne vždy sedl.. měl opravdu zajímavý život.

Na konci knihy jsou ještě rané deníkové zápisy z let 1974-1982, kde má Alan spoustu zajímavých myšlenek, vlastně, docela mě mrzí, že jsem nelepíkovala od začátku knihy, protože občas jsou tam opravdu hezké, nebo vtipné myšlenky.

24.12.2023 4 z 5

Frankenstein aneb novodobý Prométheus Frankenstein aneb novodobý Prométheus Mary Wollstonecraft Shelley

Pět hvězdiček Frankensteina nemine! I když nevím, jestli nejsou spíš pro to monstrum, které stvořil.

Konečně přišla ta chvíle, kdy jsem zjistila, že Frankenstein není monstrum, ale jeho stvořitel.. ano.. z toho můžete usoudit, že jsem nikdy neviděla film, a já rozhodně mohu říct, že teď po dočtení si ho klidně a ráda pustím.

Podle mně se nejedná o horor (i když v té době, kdy byl napsán asi mohl být) ale o pořádné psychologické drama, román. Na knize je hodně taky znát, že je psána ženskou rukou (popisy míst, pocitů a emocí) ale to rozhodně ničemu nevadí. Však jsem si to užila i tak! (Teď mě tak napadá, kdyby to samé napsal muž, možná by to i víc horor byl?!)

Každopádně to bylo velké wow.
Takové přísloví "pýcha předchází pád" by tomu rozhodně odpovídalo. Člověk, který si myslí, že je Bůh a může stvořit takové "monstrum" by za svůj čin rozhodně měl pykat. Ale když už to monstrum je.. měl by se o něj alespoň postarat. Tak jako otec o svého syna! Monstra mi bylo chvilkama opravdu líto..(no snad nejsem jediná?!)

Kniha se mi opravdu líbila, a myslim, že na tento příběh jen tak nezapomenu.
Těším se na film!

08.12.2023 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Naprosto dokonalé! Nemám k tomu co říct, vlastním vydání z roku 2018 a to je vážně krása. A příběh samozřejmě výborný!

06.12.2023 5 z 5

Čarodějky ze Salemu Čarodějky ze Salemu Arthur Miller

Šílené nahlédnutí do 17.století.

O čarodějkách ze Salemu jsem do teď získala velmi málo informací (moc jsem se o téma nezajímala) a o to víc jsem byla ze čtení deprimovaná! No opravdu, uhryzala bych si nehty z těch potvor!
Prostě nebylo nijak možné prokázat svou nevinnu a lhát bylo jediné východisko..
Smutná doba, ale velice zajímavá kniha. Osobně jsem si zamilovala Proctora, jeho chování i vyjadřování..

Asi bych ráda viděla i divadelní zpracování. Kniha se mi líbila. :)

26.11.2023 4 z 5

Pád domu Usherů Pád domu Usherů Edgar Allan Poe

Tahle klasická povídka je velmi povedená.
Již od začátku se ocitáme u ponurého stavení a setkáváme se s, celkem zvláštně, nemocným majitelem tohoto domu. Později i s jeho sestrou, která stejně jako majitel umírá..

Moc dobré. :)

26.11.2023 4 z 5

Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Viktorín Šulc

Tohle je tedy velice těžké ohodnotit, ale dávám průměr..
Osobně jsem si myslela, že čtu všechny žánry, že nemám nějaký určitý. V jednu dobu jsem zaznamenala velkou "poptávku" čtenářů na takovéhle případy a tak jsem si knihy začla kupovat, jen jsem se až teď dostala k první takové knize..

Nechci hodnotit obsah, ráda bych ohodnotila jen práci kriminalistů a osob zainteresovaných do řešení těchto případů. Těm všem dávám hvězdiček pět..
Tomu "zbytku" dávám tři.

Jsou to totiž nechutné činy a mě bylo při čtení vážně zle. Několikrát jsem musela čtení přerušit, abych se vzpamatovala.. tak jsem to měla z počátku knihy.. pak jsem si prostě zvykla.
A ty fotky?! Děsivě hrozné..

Ne, tohle opravdu není a nebude můj žánr. A to tu v takovém žánru ještě pár knih mám.

26.11.2023 3 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Neskutečná kniha, která mě opravdu vzala za srdce.

Z počátku vidíme dokonalou rodinu. Marilyn s Davidem a jejich čtyři dcery. Ale každý z nich má své tajemství, které postupně odkrýváme. Každá situace je probírána z několika úhlů pohledu, prolíná se tu časová linka a charaktery postav jsou tak perfektně vylíčeny, že si po dočtení musím připomínat, že to byl smyšlený příběh a tyto osoby neexistují. Je to tak uvěřitelné! Tak smutné! A tak.. dokonale napsané, že není potřeba nějaký větší děj. Nejvíc mě bolelo srdce z Wendy.. to, jak si vyžrala to nejhorší.. a nejvíc jsem chápala lásku Marilyn a Davida.

Naprosto skvělé čtení!

19.11.2023 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Tak to byla další z klasik, která mě překvapila. Já ale vlastně vůbec nevěděla, do čeho jdu! No vážně, netušila jsem ani to, že to je jeden z případů Sherlocka Holmese. A velmi povedený!

Líbila se mi atmosféra, bažiny a tajemství, ale i od poloviny předvídatelnej děj (jasně že jsem nejdřív podezřívala všechny!). A ke všemu se mi to dobře četlo.
Jsem spokojená!

16.11.2023 4 z 5

Tyjo, to bylo hodně hustý!
Tohle byla ta první sbírka povídek, kterou jsem od autora otevřela. A líbila se mi. Z každý povídky jsem úplně cítila ty deprese, to vzrůstající šílenství.. dobrý jako!

Bylo jen pár těch, které mě zas tak moc nezaujaly, ale valná většina byla dost dobrá, silná a někdy šílená a zvrácená!

Fakt dobrý.

15.11.2023 4 z 5

Medvědí pohádka Medvědí pohádka Ivona Březinová

Knihu dostanou kamarádky děti k Vánocům, a já si při balení řekla, že to musim přečíst (přece bych jim nedala něco špatného!).

Knížečka se mi osobně moc líbila, jsou v ní obrázky pana Zápala, které měly být k původnímu Medvídkovi Pú, a je to tak hezké, tak hezky zpracované, že si myslím, že to děti potěší.

A pohádka v pohádce je hezká, pro děti poučná a já jsem vděčná za objasnění "Teddyho". To jsem netušila!

11.11.2023 4 z 5

Předčasný pohřeb (12 povídek) Předčasný pohřeb (12 povídek) Edgar Allan Poe

Dvanáctkrát klasika od typického Poea.

Jen mě se z těch klasik líbila skoro polovina, no bohužel! (Ale přitom vlastně "bohudík").
Tedy klasika v podobě těchto povídek: Předčasný pohřeb, Jáma a kyvadlo, Sud vína amontilladského, Berenice a Zánik domu Usherů.
To podle mě bylo nejvíc děsivé.
A taky je pravda, že jsem si kolikrát u povídek musela připomínat, že žiju v jiné době a třeba pohřbení za živa už se určitě nemůže stát. Ale je to hrozná představa, to teda!

A já jsem moc ráda, že jsem si tuto klasiku mohla konečně přečíst. :)

07.11.2023 4 z 5

Hubička Hubička Karolina Světlá (p)

Zastávám názor, že Vesnický román a Frantina byla povedenější dílka, ale tohle bylo taky dobré, jen ne tak překvapivé. :)

Je to vlastně jen kratší povídka, a taky si myslím, že to nebyla jen "Hubička" kvůli čemu byla Vendulka s budoucím chotěm Lukášem tak "rozhádaná". :)

Příběh byl super, a vlastně to byl zatím jediný, který skončil dobře, je tak? :)

01.11.2023 4 z 5

Údobí mlh Údobí mlh Neil Gaiman

Dokonalý a přitom malinko děsivý. Ta představa, že se peklo uzavře a všechno z něj skončí zase tady. :)
Takový správně "Gaimanovský" a to mám moc ráda!

01.11.2023 5 z 5

Frantina Frantina Karolina Světlá (p)

Frantinu prostě musím ohodnotit 5* a to už proto, že Karolina psala o silných a chytrých ženách. Takový romány se v dnešní době čtou "jedna báseň".

Moc se mi to líbilo! A asi nemám co k tomu víc napsat- to, jak se mi "za mlada" do těchto knih nechtělo a to, jak je teď jedním dechem hltám, vypovídá o všem. :)

31.10.2023 5 z 5

Já jsem Malála:  Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Já jsem Malála: Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Christina Lamb

Vzhledem k tomu, co se teď děje a já se chtěla dozvědět jen o něco málo víc.. a taky jsem si ji dala do ČV.

Kniha je výborná ačkoliv je psaná očima náctileté dívky. Kdejaké americké studio by to hned bralo jako scifi film.. ale ona je to pravda. To všechno se tam děje a mě je z toho tak smutno. Je neuvěřitelné, že i v téhle době to někde takhle funguje.. zaostalá a vykradená, zkorumpovaná země, která nechce mít obyvatele, co by v hlavě mohli mít svoje názory a něco navíc. Je mi špatně z toho, co vše je ženám zakazováno..

Je to silné čtení. Ale lidi to musej vědět. Musej vědět, že v Čechách se máme skvěle.

26.10.2023 5 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Skvělá kniha u které jsem se dost bavila. Ne vážně, historkama z Tinderu mě vždycky zásobovala přítelova sestra a mě to tak bavilo, a pak najednou šup, a je tu kniha historek z Tinderu! I když teda né od přítelovo sestry. :)

Moc se mi to líbilo, každá z historek byla vtipná, několik jsem jich právě přítelovi musela přečíst. Bylo to dobré a mě se moc líbí, jak je autorka pohotová a zábavná. A na rande sama se sebou půjdu taky! :D

Rozhodně si jí přečtěte, pokud váháte. :)

24.10.2023 4 z 5

Do švestek jsme doma Do švestek jsme doma Martin Nekola

Kniha díky komiksu nezabrala ani tolik času na to, kolik jsem se toho z ní dozvěděla (třeba jak probíhala emigrace a že to nebylo jen tak..), ale přesto jsem s ní nebyla tak spokojená, jako bych čekala. Taky jsem se trošku ztrácela v postavách.

Zajímavé to bylo.

22.10.2023 3 z 5