Johny_H. Johny_H. komentáře u knih

Dracula Dracula Bram Stoker

Čteno po druhé po 13 letech a je poměrně pro mně překvapením, jak mé 15 leté já bylo touto knihou unešeno. Jen na okraj nebyl jsem v té době vášnivý čtenář a Drácula byla má první nebo druhá opravdu dospělácká kniha. Dnes bych tam pár drobností, které se mi nelíbí našel. Přeci jen četl jsem vydání z roku 2018 a je to trošku šroubovaná čeština. Nic méně Drácula je klasika klasik. I na podruhé jsem si jí užil.

17.07.2021

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

Ok tak toto byla neskutečná jízda. Pojďme si to trochu rozebrat je trochu složitější se v této knize alespoň pro mě vyznat v jménech, ale i tak jsem si to neskutečně užil. Akce bylo požehnaně a o osud jedné konkrétní postavy jsem se skutečně bál. Celou dobu je budována výborně atmosféra a to i přes trošku kostrbatou první kapitolu. Jen doporučuji od stránky 250 je dobré knihu dočíst jedním dechem. Jelikož já jsem skončil na stránce 308 a to napětí než jsem se vrátil z práce a mohl to dočíst bylo opravdu strašné a měl jsem co dělat se soustředit. Jako vždy musím dát 5/5 a snad díl 9 vyjde co nejdříve v češtině a objeví se u nás v knihovně.

23.11.2023 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Stále výborné, ale více mi sedí styl detektivek 2 až 6 díl kdy je krásně vidět popis nejen detektivů, ale i záblesky myšlenek a úvah zločinců. V první díle schází pořádná policejní práce v tomto zase druhá část. Čímž se jede jen po policejní rovině a tak nějak je vše na rozdíl od ostatních dílů jasné od začátku a tím pádem přicházíme o ono kouzlo detektivek, kdy máme možnost přemýšlet co bude dál což je z mého úhlu pohledu škoda.

06.08.2022 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Vzhledem k tomu, že povídky nečtu a dá se říci, že je vysloveně nemám rád. Není se čemu divit, že se mi do této knihy nechtělo. O její existenci jsem tak nějak věděl a popadl jsem ji v rámci letošní čtenářské výzvy a musím říci, že je to až na dvě slabší povídky opravdu povedená kniha u které jsem měl místy vlhké oči a přesto že čtu obvykle jiný žánr tak musím dát 5/5.

15.03.2024 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Ano opakuji se, ale je až neuvěřitelné jak poutavě dokáže tento autor psát. Jeho propojení soukromého života, akce a vyšetřování je naprosto parádní. Vše je perfektně načasované a má to správné tempo, které vás vtáhne do děje a nepustí. Zkrátka není co vytknout.

06.12.2023 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

(SPOILER) Mimozemšťanka s análním otvorem v ústech. Vesmírný slepic co zadává úkoly a bláznivá holka žijící v zoo. Zní to absurdně a absolutně hloupě ale je to kur...a skvělý a moc se těším na další díl.

08.08.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Tato místi smutná milá spíše povídka nežli knížka. Je opravdu vynikající má spád a velice mile líčí čtenáři příběh, který občas dožene až do lehkého zamlžení očí. Pokud máte rádi zvířátka tak si tuto knihu opravdu užijete.

20.11.2021 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Sice patří k méně vydařeným dílům ze série. A upřímně motiv také nic moc. No na 5 hvězd to stále má.

31.07.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tak pořád na pět hvězd. Jen mi zde chybí to co bylo u prvních dílů. Takové ty malá vodítka k vrahovy zde prakticky nenajdete. Na druhou stranu u první i u druhý knížky jsem odhalil vraha, ale ne motiv a zde to bylo naopak.

26.02.2021 5 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Tak dobře malé varování pokud nemáte silný žaludek a nervy nepouštějte se do toho. V případě že se do toho pustíte prvních 100 stránek se násilí jen a jen zhoršuje. Pokud si na 20 stránce myslíte že horší to být nemůže počkejte si na 40, 60, nebo 80. Děs běs a brutalita v tom nejsurovějším podání jaké může jen být. Po 100 stránkách sklouzne kniha k pořádně drásavému thrilleru, který se zamotává a zamotává až nakonec přijde nečekané rozuzlení a postupné odmotávání zamotaného příběhu. No naprostá paráda jen pro silné žaludky.

08.07.2023 5 z 5

Až do nejdelší smrti Až do nejdelší smrti Ed McBain

Nádherná a moc napínavá knížka kterou jsem si užil od začátku do konce. Nejlépe si vyhradit čas protože ji budete chtít dočíst co nejdříve.

27.06.2023 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Tak to byla zase pořádná nálož. První třetina trochu slabší oproti ostatním knihám, ale jak se to rozjede tak je to naprostá paráda. Závěr knihy naprosto dokonalý a opět nádherný díl série. Část mě se těší až vyjdou všechny a já si je pak dám hezky po sobě všech 12 a druhá část nechce aby tato série končila. Doufám že už spolu pracují na nějaké další sérii a bude minimálně 2x tak dlouhá.

09.03.2023 5 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Naprostá paráda daleko lepší nežli předchozí díl. Zatím je tento spolu s třetím dle mého nejpovedenější pak Amanda, Operace a Rudý vrabčák až na posledním. Stejně jsou všechny díly na parádních 5/5. Doufám že se budou držet jednoduššího a přesto zajímavého děje jako je tady. Rudý vrabčák byl trochu moc překombinovaný.

16.10.2022 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Oproti předchozímu dílu naprostá paráda. Není zde jediné hluché místo snad budou všechny knihy z této série stejně skvělé.

10.04.2022 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tak po méně vydařeném šestém díle se autor vrací do starých dobrých kolejích, kde je mu nejlépe. Srovnatelný kvalitou a akcí s pátým dílem a zatím druhý nejlepší ze série.

24.06.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Docela mě začíná zajímat jaký budou mít tyto knihy dále vývoj. Dle mého kdybych měl seřadit první 4 knihy tak sochař smrti bude první poté Dvojitý kříž Pak Popravčí a na konec Noční lovec. Jinak zatím se všechny díly drží na pěti hvězdičkách. Musím, ale uznat že je pro mě radostné překvapení, že tyto díla nemají pro mě pouze sestupnou tendenci jako tomu bylo dosud to mě upřímně děsilo.

05.04.2021 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

(SPOILER) Tak nějak zcela upřímně nevím co napsat. Moc se mi do knihy nechtělo, ale v rámci letošní čtenářské výzvy jsem ji popadl jako nejmenší možné zlo. No světe div se ono to bylo docel dost dobré asi na 5 to není ale 4 hvězdy si to zaslouží. Bavilo mě prozkoumávat různé životy s hlavní postavou i když tak nějak se dal konec očekávat. Co mě ale trochu mrzí je neustálé tápání v novém životě, jako nějaký základ ohledně jmen a znalostí který by v té době měla dostat mohla. Představte si situaci, že si vybere život kde je pyrotechnička ocitne se zrovna v momentě kdy detonuje bombu a z pochopitelných důvodů neví jak to provést a umře čímž umře i doopravdy super. To je trochu nedomyšlené.

08.05.2024 4 z 5

Štvanice Štvanice František Niedl

Moc pěkná kniha, kterou jsem si na rozdíl od prvního dílu opravdu užil. Oceňuji skvělou akci a vyprávění příběhu jednou osobou. Doufám, že se budou tohoto stylu držet i další knihy ze série.

28.03.2024 5 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

(SPOILER) Výborný velmi povedený díl, který je spolu s Agou nejlepším dílem z dosud vydaných knih ze série, ale ten smutný konec tam být nemusel. Vodičkovy nedají moc prostoru v předchozích knihách a když konečně se sním můžeme seznámit :-( Čest jeho památce.

17.11.2022 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Tuto sérii jsem zakoupil jako dárek pro babičku, které se moc líbila kniha Agatha Raisinová a toto bylo v podobné a musím říci, že je to opravdu velmi podobné(Myšleno styl detektivky). Taková lehká detektivka pro lidi co nemusejí pořádné krvavé nebo temné thrillery. V žánru detektivka jako celek 3/5 v žánru konkrétního detektivního stylu 5/5

03.09.2022 5 z 5