Johny_H. Johny_H. komentáře u knih

Krv prvorodených Krv prvorodených Juraj Červenák

Doufal jsem že výhrady k předchozímu dílu zde nebudou a nespletl jsem se. V minulém dílu bylo moc postav a na seznámení to byl až moc složité tady známe hlavní postavy a díky tomu, že hlavní postavy neznají podezřelé je seznámení s nimi lehčí a celý děj je o to více zajímavější a plný akce a skutečně zde máte možnost i pátrat což je super.

06.07.2023

Genesis Genesis Chris Carter

Asi třetí nejhorší kniha od tohoto autora nechápejte to špatně i tak je dokonalá a je to na 5/5 a doporučuji si tuto knihu přečíst každému kdo má rád styl napínavých thrillerů a nevadí mu lehce morbidní vraždy ano píši lehce jelikož kdo četl knihy od německého autora Sebastian Fitzek ví že jsou i brutálnější a nechutnější vraždy nebo spíše popisy vražd či mučení. Nádherná kniha která má slabinu v tom že je o malinko silnější než předchozí knihy a celé to pak ubírá na napětí jelikož se tam objeví pár hluchých míst. Komentář srovnává knihy od autora jinak bych nemohl být vůbec kritický a musel jen a jen chválit ohledně napětí o proti jiným detektivkám.

15.08.2023 5 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Nádherně napsaný příběh s překvapivým vyústěním i samotným koncem. Který na konci když se to pořádně rozjede cca 320 strana dáte na jeden zátah. Škoda jen že Jaroš se objeví déle v příběhu do 100 stránky.

26.07.2023 5 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Musím říci že ač jsem měl ze začátku obavu, že v této knize se objeví jen notář Barbarič byla tato obava naprosto lichá a kniha je i přesto velmi povedené dílo které stojí za to. Stejně jsem stále zvažoval zda neubrat jednu hvězdu za absenci nejúžasnější postavy a to kaprála pardon seržanta Jaroše ale ten se sice na 2 nebo 3 kapitoly také objeví takže naprostá spokojenost.

15.09.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Poprvé jsem na malého prince narazil jako na audio knihu načtenou Viktorem Preissem a byla to naprostá paráda. Nyní jsem jí vzal na čtenářskou výzvu z knihovny a toto je zkrátka dojímavý a nádherný příběh kterému se nedá co vytknout 5/5 a na 100% doporučuji.

13.02.2024 5 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Napínavé od začátku do konce. Opravdu povedený díl který je místy až moc pro některé lidi krvavý než díly předchozí mě jako otrlému to ovšem nevadilo a celé jsem si to moc užil a nemohu jinak než dát 5/5. PS: Mě tato knihy vyšla na dovolenou a pokud nejste rychlí čtenáři doporučuji si na ní udělat čas jelikož ji budete chtít dočíst co nejdříve.

29.10.2023 5 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Nádherné dílo plné zvratů. Přestože skoro každému dojde, kdo je viník hned na začátku a myslí si, jaká to bude nuda na konci ohledně rozřešení, tak přijde zvrat, a i když si už teď myslíte, že víte vše, tak se zase mýlíte a je tu další zvrat naprostá paráda 5/5. Jinak Jaroš je prostě nejlepší a jestli autor tuto postavu v nějakém díle zabije tak mu uberu pár hvězd, jelikož je to dost možná nejlepší literární postava.

11.10.2023 5 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Trochu slabší než 2. a 3. díl, ale lepší něž díl 1. Opět zajímavý příběh pln zvratů který vás nutí číst dále a dále.

12.08.2023 5 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Tak k tomuto mohu napsat jen toto zkrátka výborný počin. Jediné co mě mrzí, že tuto sérii nemohu dát do doporučovaných jelikož jsem si v sobě stanovil, že v případě sériích doporučím všechny a nebo žádnou a to tady bohužel nemohu. Všechny jsou výborné, ale první a sedmí díl sem tam škobrtnou.

13.10.2022

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tak o malinko mi to sedlo méně než první díl, ale stále krásných 5/5 si to zaslouží. Autor si dává opravdu záležet a doufám, že tato série jen tak neskončí. Mám doma zatím všechny díly a dávkuji pomalinku, abych mohl každý díl co nejlépe vychutnat.

31.01.2021 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Naprosto dokonalé. Pokud se vám od tohoto autora líbila Vánoční zpověď, tak pak toto zkrátka musíte přečíst jedním dechem.

17.07.2022 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak po skvělém prvním dílu mírném poklesu u druhého ještě většího poklesu u třetího čtvrtý díl zatím vedl za mě jako nejlepší, ale tato kniha ho opět převálcovala. kdybych měl hodnotit díly tak ač jsou bezesporu všechny zatím na 5 hvězd tak od nejlepšího bych je seřadil asi takto Jeden za druhým, Sochař smrti, Dvojitý kříž, Popravčí a Noční lovec

28.04.2021 5 z 5

Perfektní knížka doporučuji si na ní vynahradit víkend nebo dovolenou, protože budete nuceni ji přečíst co nejdříve.

15.09.2022 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Bráním se této knize dát 5/5 a upřímně by to kvůli přílišným jménům bylo na 4/5. Nic méně příběh je neuvěřitelně poutavý a i když nestíháte sledovat některé osudy velmi vedlejších postav jako já tak si tuto knihu užijete a proto přidávám jednu hvězdu navíc.

05.10.2023 5 z 5

Skleněný vrch Skleněný vrch František Niedl

Nečekal jsem že toto téma mě bude bavit. Autor umí opravdu psát cokoliv a pokud se vám líbí jedna knížka tak se nebojím říci že se budou líbit i ostatní i když tématu neholdujete. Nikdy jsem si neuměl představit že něco takového budu číst a přesto nemůžu hodnotit jinak ně 5/5.

09.08.2023 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Zajímavý příběh, který je místy až moc složitý a na můj vkus je zde příliš mnoho postav kde jsem se párkrát ztratil vzhledem k tomu jak kniha končí mám naději, že příští díly na tom budou o poznání lépe.

20.06.2023 4 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Přesto že postavy se k sobě vůbec nehodí anebo právě proto jsou sehrané a komické situace na sebe nenechají dlouho čekat. No tak starý ruský prasák Gerasim a polská Profesorka. To je něco kouzelného. Věčně naštvaná Aga která si notuje s Vodičkou. Další povedené dílo a snad se celá sérii povede tak, jako tyto tři díly. Z mého úhlu pohledu naprostá dokonalost

27.08.2022 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Nádherný díl stejně tak, jako předchozí nedá se od děje odtrhnout. Děj je plný nečekaných zvratů a konec nečekaný jen tak dál.

24.08.2022 5 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Napínavé od první stránky, až do konce. Další moc povedený díl. Těším se na další.

26.06.2022 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Čteno po druhé po 13 letech a je poměrně pro mně překvapením, jak mé 15 leté já bylo touto knihou unešeno. Jen na okraj nebyl jsem v té době vášnivý čtenář a Drácula byla má první nebo druhá opravdu dospělácká kniha. Dnes bych tam pár drobností, které se mi nelíbí našel. Přeci jen četl jsem vydání z roku 2018 a je to trošku šroubovaná čeština. Nic méně Drácula je klasika klasik. I na podruhé jsem si jí užil.

17.07.2021