John6900 John6900 komentáře u knih

Setkání s Rámou (limitované vydání) Setkání s Rámou (limitované vydání) Arthur Charles Clarke

Celý život mě Arthur C. Clarke tak nějak míjel. Asi i proto, že se mi Vesmírná odysea jako film nikdy moc nelíbila. Ale Argo si udělá limitované vydání a to já "must have".
O příběhu je tady už napsáno asi úplně vše. Pod většinu pětihvězdičkových se podepisuju. Napínavá jízda od začátku až do konce.
Asi dám Clarkovi novou šanci i s tou Odyseou, ale jen v knižní podobě.

19.11.2022 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Vtipné, akční a super čitelné. Co víc si přát. Vše už tu bylo psáno a já se také těším na další díl.

02.04.2024 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Klobouček před všema hasičema i celým IZS. Odvádí neskutečnou práci, stejně jako Štěpán Kopřiva předvedl u téhle knihy. Nešla přestat číst, napínavá od začátku do konce. A to že se celý děj odehraje, jak je prozrazeno v názvu, jen ve 101 minutách, je taková třešnička této skvělé knihy.

18.03.2024 5 z 5

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

Tady není o čem. Totální bomba a knižní jednohubka. Prostě musíte číst dál a dál. Jarošův vývoj skvělý, posunulo se zase někam jinam a vůbec ne na škodu. Teď oprášit východňárčinu a těším se na další.

12.08.2022 5 z 5

2010: Druhá vesmírná odysea 2010: Druhá vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Snad bych i řekl, že o chloupek lepší než první díl. Rozhodně napínavější. Přečteno jedním dechem a opravdu jsem si to, po těch letech, kdy mě odysea míjela, skvěle užil. Teď jen dilema jestli se pustit do dalších dvou, nebosi radši nekazit zážitek....

18.08.2023 5 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Luxusní postapo. První díl byl dobrý, ale tohle je prostě nářez. Od začátku do konce napínavé a akce střídá akci. Přemýšlím jestli bych v celé knize našel pasáž, kde bych se byť jen chvíli nudil, nebo tam nemusela být. Za mě dokonalost. Kristýna zraje jako víno a já se nemůžu dočkat dalšího dílu.

21.04.2022 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Celou šestidílnou sérii Franka Herberta už vlastním x let a celou dobu, stejně jako hodně dalších, mě nějak míjela. Ano, hodně mě ovlivnilo nové zfilmování a tak před druhým dílem jsem se do ní pustil. A nelituji ani minuty. Duna slupnuta za pár večerů a musím říct že mě se četla sama.

24.02.2024 5 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Pecka!!! Kristýna je dílo od díla lepší a lepší. Až se mi zdá, že nám překonává mistra Kvantitu...eee...sry...Kotletu. Jen tak dál, těším se na další díly.

05.02.2024 5 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

V dalších komentářích jde krásně vidět, jak jsme každý jiný v tom co se nám líbí a nelíbí. Pro mě, celkem odsuzovaná, první část, byla ze všech nejlepší. Krásný úvod do celého tohoto dlouhotrvajícího příběhu. Samozřejmě i další části hodně dobré i když jde hodně poznat ten časový horizont, kdy byla kniha napsána. Jinak ale skvělá četba a jsem zvědavý na pokračování.

26.07.2023 5 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Tady to nejde jinak než 5*. Jako vždy u tohoto tria. Skvělá , rychlá, napínavá jednohubka. Miluju tenhle styl psaní, kdy mě to nutí odkládat jiné věci, jen proto, abych mohl pokračovat ve čtení. Těším se na další díl.

30.01.2022 5 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Tak žádný WAU efekt se nekonal ani u mě. Jo, čte se to dobře, děj odsýpá a je to i celkem zábava. Ale ... jak už tu píše pár lidí, je to tak nějak pořád dokola. Od půl knihy jsem se už tak nějak těšil až bude konec.

18.12.2023 3 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Konečně zase jednohubka za plný počet hvězd. Neskutečně zábavná akčňárna od začátku do konce. Nebyla snad strana, kde bych se jen chvíli nudil. Čtivé, akční, napínavé, zábavné a místy proběhla i ta trocha romantiky a sexu. Těším se na další díl...

28.03.2023 5 z 5

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

První jsem četl Projít ohněm a zdá se mi o něco lepší, ale i tady je to pro mě za plný počet hvězd. Strašákův první příběh je totální akčňárna, plná krve a hlášek. Můj dešvorc je delší než tvůj - to už každý nezná :) Bavil jsem se skvěle a těším se na další dvě knihy, které mají za chvíli vyjít. Určitě "must have".

24.03.2023 5 z 5

Invaze Invaze Roman Bureš

Podle některých komentářů tady, jsem měl trochu obavy, ale byla to teda pekelná jízda. Ano, kniha je dost tlustá, ale ten příběh je tak neskutečně dobře napsaný, že jsem ho proletěl za pár večerů (občas lituju že musím spát...). Nebe i peklo jsou tak skvěle propracované, že jsem pořád toužil po dalším a dalším postupu, tímto skvěle vytvořeným universem. Pan Bureš prostě umí a pro mě to dokazuje v každé jeho další knize.

19.10.2022 5 z 5

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

Po druhém 5* díle, je to zase o něco slabší. Né že by se to špatně četlo, to ne. Celé jsem to skousnul za pár večerů, i se u toho dobře bavil. Ale... Přišlo mi to takové, všechno hrozně rychlé a jakoby nedokončené. Každá dějová část šla mnohem víc rozvíjet. Bavím se bavím, najednou stop a jedeme dál.
Jinak za celou sérii 8/10 a myslím že by tohoto světa šlo ještě hodně využít.

25.11.2022 4 z 5

Bitva o české země Bitva o české země Jan Kotouč

Skvělé zakončení celé série. 450 stran napínavého čtení, které vás nutí pokračovat ještě aspoň pár stránek. No dobře, tak ještě pár. Už bych měl spát, ale ještě pár.... Takhle to mám rád. Uvidíme, co nás od pana Kotouče čeká nového. Těším se...

23.08.2022 5 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

To čučím na některé komentáře, které Pána hor kritizují. Za mě teda o kousek lepší než Aga. Dá se říct že padla jedním dechem, ale hlavně bavila.

28.06.2022 5 z 5

Slovácko sa súdí aj nesúdí Slovácko sa súdí aj nesúdí Zdeněk Galuška

Ze Slovácka pocházám, rovnů z mikroregionu Horňácko, tož to tady néjde ináč než za 5*.
Bichla plná vtipných príběhů ze života v téjto krásnej oblasti.

24.03.2022 5 z 5

Říše Říše Roman Bureš

První část akční a dost dobrá. Co mě ale dostalo, tak druhá část. Tak depresivní a tísnivá, ale zároveň tak čtivá a napínavá, že jsem se od ní nedokázal odtrhnout. Přečteno na jeden zátah.

03.02.2021 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Tak si takhle jednou hrajeme vědomostní Česko a já zjišťuji že mám hrubé nedostatky v naší historii. Říkám si, že to chce doučit, ale nějak tak, aby mě to bavilo. No a epopeje jsem nedávno někde viděl a bylo rozhodnuto. Čtu hlavně fantasy, sci-fi a nějakou tu literaturu braku, tak jsem byl obrovsky překvapený, jak mě tohle chytlo a jak rychle jsem to přečetl. Pan Vondruška píše neskutečně chytlavým způsobem. Těším se na další díl a pokud to takhle půjde dál, věřím že další epopeje budou následovat.

17.04.2024 5 z 5