jitka1585 jitka1585 komentáře u knih

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Kniha se mi líbila,je pěkně napsaná,vyhovuji mi krátké kapitoly.Tesim se na další díly,všechny předešlé jsem četla a mám ráda všechny vyšetřovatele,jen mi bylo moc líto,že jeden opustil partu,to bylo moc smutné.Knihu doporučuji.

23.09.2022 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

No,jsem ráda,že jsem zvládla dočíst.Pribeh dobrý,ale ta složitost a překombinovaný děj.A z poslední věty se mi udělalo až zle..."pokračování příště"..

29.08.2022 2 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Za mě plný počet,kniha se mi moc líbila,už mám nachystaný druhý díl.Precetla jsem za 2dny,doporučuju všem,kdo mají rádi dobrou detektivku a žádný velký kecy okolo.Dejove podobná kniha filmu Sedm.

25.08.2022 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Vynikající kniha,moc se mi líbila a mrzí mě,že je konec.Doporucuji.5hvezd si zaslouží.

15.08.2022 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Jsem tak zklamaná, předchozí díly mě moc bavily,ale tento...ještě do chabého příběhu zamotat koronavirus a roušky s bylo po radosti ze čtení.Konec mně navíc připadl jaksi rychle ukončeny, nedopsaný.Me tato kniha zkrátka nebavila a jsem docela překvapená,že jsem ji vůbec dočetla do konce.Davam hodnocení 2,za víc to nestálo.

09.08.2022 1 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Kniha se mi líbila,byla čtivá,zápletka zajímavá.Byla to pro mě první kniha od této autorky,chci si přečíst další . Doporučuji

22.07.2022 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Knihu jsem koupila náhodou ve slevě a rozhodně nelituju.Doporucuji a já si rozhodně koupím další díl a i předchozí,protože touto knihou jsem začínala.

09.03.2022 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Na knihu jsem se dlouho těšila a rozhodně mě nezklamala.Namet byl zajímavý,i když místy brutální...ale co když takový temný a zlý svět někde existuje?Myslím si,že zlo a násilí,brutalita a sexuální sadismus jsou i ve skutečnosti,jen my je nevidíme a nepřipouštíme si je.Kniha pro mě byla zajímava, čtivá,měla spád, rozuzlení nečekané,měla jsem jiný tip na vraha,doporučuji i z hlediska pohledu do lidské psychiky.Za mě 5hvezd.

04.03.2022 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Nádherný příběh,lepší než první díl Skála.Dojemny příběh,drsná krajina,skvělé vyprávěný příběh,víc neprozradim,hned jdu s očekáváním do posledního dílu,snad bude tak skvělý jako tento.Za mě 5hvezdicek a dala bych i víc.Doporucuji

02.11.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Opravdu mě mrazilo,kniha byla dobrá,snad poprvé se mi stalo,že jsem se v noci bála jít na záchod.Predchozi díly jsem nečetla,pustím se do nich,snad budou stejně dobré.Uz mám stažený film Sněhulák,tak jsem zvědavá,i když...kniha je vždy lepší.Knihu doporučuji a dávám plný počet hvězdiček.

23.08.2021 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Toto byla první kniha,kterou jsem od Yrsy četla a ani nevím,co napsat... příběh byl zajímavý,litovala jsem chudáky lidí v ústavu,ale znásilňování nemohoucích...?No tak tedy bavím..Kniha se mi nečetla dobře díky tykání.dej byl zdlouhavý,konec zase jaksi prostřižený.Celkove za mě...nic moc.

13.08.2021 2 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Opět dobrá kniha,bavila neměla spád,dobře se četla.Zaver byl překvapivý.Budu se těšit na další díl.Doporucuji

12.07.2021 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Byla jsem hodně zvědavá na knihu z prostředí psychiatrie,trošku mě zklamala.Cekala jsem více o diagnozach a i o lidech.Jinak příběh byl dobrý,od začátku jsem podezírala z vražd primáře,nakonec to dopadlo jinak.Jasmin mi bylo líto a škoda,že jsem se nedočkala,jak to s ní dopadlo.Konec detektivky byl těžko uvěřitelný.Cetla jsem tuto knihu jako první ze série,předchozí si určitě přečtu.

15.06.2021 3 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Moc dobrý příběh,jako vždy.Mrzi mě,že další díly už nejsou.V tomto díle se víc psalo o hlavních postavách a bylo to zajímavé.V prvním díle jsem Sebastiana naprosto nesnášela,ale postupem četby jsem si ho oblíbila a v tomto díle mi ho bylo i líto.Zato Vanja se mi coby člověk vůbec nezdá,je mi nesympatická.Torkel konečně našel lásku,však si to zasloužil.Ale Billy?Na jeho zvrácené úchylky a jeho obludné chování a doufám,že i následný trest,který doufám v příštích dílech bude,jsem hodně zvědavá.Kniha se četla dobře.

09.06.2021 4 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Naprosto skvělý díl,opět otevřený konec.Jak to všechno dopadne jsem moc zvědavá a už mám připravený poslední díl série,...doufám,že je poslední,aby se snad nemuselo čekat až se napíše další pokračování.To neeee!Příběhy se Sebastianem jsou návykové...supr,plný počet hvězdiček.

31.05.2021 5 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Tak tato kniha se mi nelíbila,jsem ráda,že to mám za sebou.Zvlastni téma sebevražd dětí...dle mého spousta z nich jsou jen znudění lidé,kteří nevědí co roupama dělat..a konec knihy smutný.Jen snad ponaučení"never ani nejlepšímu příteli".

25.05.2021 1 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Kniha byla opravdu dobrá,zajímavý případ.V prvním díle jsem Sebastiana naprosto nesnášela,ale zjišťují,že přece jen je lepší,alespoň co se týká žen.Tesim se,jak se bude vyvíjet jeho vztah s Vanjou.A zajímá mě hodně i Billy,jeho euforické pocity následně po zastřelení člověka mě dost děsí.Knihu doporučuji,je čtivá,příběh není zdlouhavý a má spád.

11.05.2021 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Kniha se mi celkem líbila,zápletka byla zajimava-mrtvy chlapec s vyrizlym srdcem.Chlapec s nízkým sebevědomím,který prošel šikanou i domácí nepohodou,ale i s tajemstvím..Do vyšetřování se sám zapojí známý psycholog,i on se smutnou minulostí. Musím přiznat,že i přes jeho chytrý pohled na případ mi byl od začátku až do konce psycholog neuvěřitelné protivný,jeho názory na ženy a zacházení s nimi,až odporný.Sebestředný,protivný obtloustlý Don Juan.Případ vyřešil a konec byl překvapivý.I přes to,že mi je Sebastian tak nepříjemný jsem zvědavá na další dil a na to jak se vyrovná se svou minulostí.

11.04.2021 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Knihu jsem po přečtení hodnocení brala nejistě do rukou.Ovšem už po pár stránkách byly mě pochyby zbytečné. Pro mě kniha byla nesmírně zajímavá a to hlavně z důvodu snahy spisovatelů o pochopeni, co se děje v myšlenkách a v hlavě nemocných lidí.Lidí, kteří onemocněli ze strašných věcí,které jim způsobili nejbližší.. Kteří je měli milovat a místo toho je znásilňovali, psychicky týrali... .Až z obětí vyrostly další zrůdy,které jen nicily a tryznily další oběti. Kniha pro mě byla až do poslední stránky zajimava,nemohla jsem ji však číst delší dobu,po desítkách stránek jsem musela o všem přemýšlet a pak pokračovat dál.Kniha je pro silné povahy,ne jen kvůli zvracenostem,ale převážně v tom,co se děje v v hlavách hlavních postav.A to co se tam děje není fikce,ale skutečnost,proto je kniha tak děsivá. Přečetla jsem za 4 dny.Další díl budu samozřejmě číst.

26.03.2021 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Pro mě hodně povedený díl. Moc se mi kromě případů a vyšetřování líbilo popisování života v sektě.Moc zajímavé byl i zážitek vyšetřovatelů s hypnózou.V tomto dile jsem měla strach o Asada,když svoji odvahou zachránil kolegů.Četlo se mi dobře,díl měl spád.

18.03.2021 5 z 5