jisimi jisimi komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Detektivky jsou moje literatura, ale tohle byla první Agatha Christie. Autorka si pěkně se čtenářem hraje a neodhalí mu nic, podle čeho by mohl vytušit pachatele. Mnoho postav mi pěkně procvičilo mozkové buňky a průběh děje mne neustále nutil nad knihou přemýšlet.

14.04.2016

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Tak tomu říkám thriller. Vyšetřování brutálních vražd propojené s krutou minulostí hlavní hrdinky. Popis obětí je tak podrobný, až se ptám, jak tohle mohla napsat žena. Kdo na to nemá žaludek, ať nečte. Budete znechuceni brutalitou, budete hledat vraha, budete dychtiví toho ,,hajzla" dostat! Od strhujícího závěru se nebudete moci odtrhnout!

14.04.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Jak pročítám komentáře k této knize, asi budu jedna z mála, kterou tato kniha neoslovila. Po padesáti stránkách jsem chtěla knihu odložit, ale nakonec jsem jich ,,vydržela" sto. Toto opravdu není můj šálek kávy...

07.04.2016

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Nevzpomínám si, jestli jsem kdy četla lepší knihu. Myslela jsem si, že Lovce draků od téhož autora nic nepřekoná. Omyl. Tisíce planoucích sluncí je opravdu silný příběh vyprávěný stylem, který mne doslova pohltil. Byla jsem v Afgánistánu a ten příběh prožila. Neuvěřitelný zážitek. Děkuji pane Hosseini!

04.03.2016 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Nádherná kniha, ani chvíli jsem se nenudila. Neuvěřitelný příběh plný emocí. A jak je u autorky zvykem, velký nečekaný zvrat na závěr!

14.02.2016 5 z 5

Chladná zrada Chladná zrada Dick Francis (p)

Detektivka z dostihového prostředí, nicméně jsem od tohoto autora četla lepší. Vyšetřování nebylo až tak napínavé, aby to nutilo číst dál a dál.

14.02.2016 4 z 5

Kvintet Kvintet Frederick Forsyth

Pro mne byla nejzajímavější povídka Jak na věc z prostředí aukčních síní. Navzdory vesměs kladných recenzí jsem knihu četla dlouho a těžko jsem se k ní vracela.

21.01.2016 3 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Hezký příběh z dostihového prostředí. Jediné, co působilo trochu kostrbatě byla zamilovanost hlavního hrdiny ke Kate, jinak příběh byl pro mne čtivý a zajímavý. Určitě vyhledám další knihy autora.

21.01.2016 4 z 5