jirkuss jirkuss komentáře u knih

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Tak konečně dočteno :D Svět podle Garpa nebyl vůbec lehké čtení a přiznávám, že po první půlce jsem to musel proložit veselejším čtivem od T. Pratchetta, ale nakonec jsem ji dočetl a nelituji. Hlavním problémem pro mě bylo, že hlavní "hrdina" mi byl hrozně proti srsti, což mi obyčejně pro zahození knihy stačí, ovšem zde byl děj tak bizarní a nepředvídatelný, že čtenáře udrží u knihy prostá zvědavost na to, "co bude". Nakonec jsem knihu dočítal s pocitem určité nezacílené nostalgie, takže hodnotím pozitivně :)

27.05.2015 4 z 5

Povedená čtivá kniha, která vyniká laskavým inteligentním humorem a nehynoucím optimismem. Literárním stylem se velice podobá Staříkovi a děj plyne vcelku svižně, takže čtenář nenarazí příliš často na místa, kde by se nudil. Vřele doporučuji pokud máte chuť si přečíst něco lehčího :)

08.09.2014 5 z 5

Historie dvacátého století z pohledu jednoho velice speciálního staříka. Kniha je velice čtivě napsaná, humor milý a nevtíravý, prostě palec hore a vřele doporučuji :)

15.07.2014 5 z 5

Zajímavá kniha, jež buduje atmosféru i pomocí velice pozoruhodných fotografií, které autor získal nákupy po různých blešácích. Myšlenka bezpečného útulku v podobě časové smyčky jednoho dne pro mě byla nová, děj odehrávající se na od civilizace odtrženém ostrově, obludy požírající lidské maso...prostě ideální čtení na dobrou noc :D

10.04.2014 4 z 5