Jirka92333 Jirka92333 komentáře u knih

Společníci Společníci Robert Anthony Salvatore

Kniha mě moc bavila!! A to i přesto že se v ní objeví Drizzt až na posledních pár stranách. A za mě osobně bych snesl i přidání příběhu Wulfgara. Tak nějak jsem celou knihu počítal s tím že se objeví. B-) Za mě další povedená kniha.

15.03.2020 5 z 5

Zlověstné proroctví Zlověstné proroctví Tim Severin

Kvalitní a velice realistický příběh!!! Za mě velmi dobrá kniha. Těžším se na třetí díl :-)

01.05.2019 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Poslední kapitola pro mě byla lehké zklamání. A zvláštní ukončení série :-|.

17.12.2018 4 z 5

Slib Čarodějného krále Slib Čarodějného krále Robert Anthony Salvatore

Atrogat se stal jednou z mých nejoblíbenějších postav. Za jeho stvoření patří spisovateli můj upřímný dík :-D.

16.04.2018 5 z 5

Služebník krystalu Služebník krystalu Robert Anthony Salvatore

Pan Salvatore je můj nejoblíbenější spisovatel. Takže od něj vždy hodně očekávám. Upřímně zatím jsem nikdy nebyl zklamán a to ani u této knihy. Jediný problém byl že jsem se zaměřil na Drizzta a přečetl nejdříve Změnu a také Příběhy o Drizztovi. A to byl trochu spoiler. Ale i tak jsem si užil každou stránku knihy :-).

09.04.2018 5 z 5

V zemi černých stanů V zemi černých stanů Karel May

Nebylo lehké tuto knihu dočíst :-(. Pro mě byl příběh nezáživný s jedinou postavou která řeší problémy svých neschopných přátel. Zatím jsem se ale nerozhodl sérii vzdát :-D:-D. Tak uvidíme :-)

12.03.2018 2 z 5

Ohnivý drak Ohnivý drak Richard A. Knaak

Vidím že rekce jsou tu rozporuplné. Je to moje první knížka od tohohle spisovatel, ale musím uznat že jsem byl nadmíru spokojen. Pro mě jsou draci základním pilířem celé fantazie. A sto spisovatelů nám je podá na sto způsobů (kladně a záporně; krvelačné besite nebo inteligentní bytosti; moudré rádce či chamtive strážce pokladu...). Mě podání Richarda Knaaka nadchlo. Knihu jsem si prostě bez vyjímky užíval.

21.01.2018 5 z 5

Zaříkávač Zaříkávač Michael Scott

Knihy z téhle série mají rychlý děj. Co je podle mého gusta :-D. Užívám si každou stránku a zatím má příběh pořád co nabídnout. Upřímně se těším jak to celé dopadne. A taky vždy přemýšlím jakou historickou či bájnou postavu spisovatel ještě přidá :-). Tuhle sérii vřele doporučuji!! :-)

04.01.2018 5 z 5

Krev trpaslíků Krev trpaslíků Frank Rehfeld

Mám z téhle série rozporuplné pocity. Vadili mi ale vesměs samé drobnosti. Například trpasličí bohyně (spíše bych očekával boha kováře). Nebo to že mi nesedí u trpaslíku výběr dvou zbraní sekera nebo MEČ. Sekery jsou klaska ale meč? Co kladva, palcáty nebo válečné krumpáče? Taky nemá rád když je konec útlý aniž bych věděl něco bližšího o tom jak dopadli hlavní hrdinové. Navíc konec hlavní postavy Balroka mi přijde odflaknutý. Fantasy mám rád, a trpasličí rasu nejvíce ze všech, takže pro mě měli knihy i spoustu světlých míst a napínavých částí. Ale za mě je tohle průměrná série. :-|

19.12.2017 3 z 5

Stíny nad Ulldartem Stíny nad Ulldartem Markus Heitz

Heitz je geniální spisovatel, jeden z mích nejoblíbenějších. Tahle kniha je lehce pomalejší ale i tak mě nenudila ani jedna stránka. Pro mě kniha zafungovala jako dobrý předkrm. Prostě vám navnadí chutě a už se nemůžete dočkat dalšího dílu (chodu).:-D:-D

14.12.2017 4 z 5

Město malomocného krále Město malomocného krále Emilio Salgari

Příběh této knihy byl napínavý a četl se velmi dobře. 4z5 dávám proto že mě trochu mrzí rychlí konec knihy. Např. bych si představoval více popisu zříceniny města když už tam hrdinové putují celou knihu. Nicméně bych se nebál tuhle knihu doporučit

13.08.2017 4 z 5

Vykoupení Kryštofa Kolumba Vykoupení Kryštofa Kolumba Orson Scott Card

Velice zajímavé zpracování námětu ,,cestování do minulosti".

09.04.2024 4 z 5

Černé koráby II. Černé koráby II. Joe Alex (p)

Velice dobře napsaný dobrodružný příběh!!!

18.03.2024 5 z 5

Tarzan triumfující Tarzan triumfující Edgar Rice Burroughs

Pistolník a jeho mluva mě děsně bavili . Velice povedený díl.

13.03.2024 5 z 5

Waverley aneb Před šedesáti lety Waverley aneb Před šedesáti lety Walter Scott

Neuvěřitelně náročná kniha. Ale jsem rád že jsem se do ní pustil. Příběh se mi velice líbil.

24.02.2024 5 z 5

Tarzanova dvojčata Tarzanova dvojčata Edgar Rice Burroughs

Příjemná oddychovka. :-D

20.02.2024 5 z 5

Tarzan a trpasličí muži Tarzan a trpasličí muži Edgar Rice Burroughs

Tarzan v tomhle bájném fantasy světa mě velice baví.

15.02.2024 5 z 5

Obávaný Tarzan Obávaný Tarzan Edgar Rice Burroughs

Tenhle výlet do pravěku mě velice bavil. Doporučuji přečíst je to oddychovka :-)

13.02.2024 5 z 5

Ahriman Mirza Ahriman Mirza Karel May

Mnoho řečí o ničem a akce žádná.

09.02.2024 1 z 5

Testament Testament Eric Van Lustbader

Tyhle knihy záhad a tajných společenství mám rád. V téhle jsem se trošku hůř orientoval. Hvězdička dolů musela být. A to hlavně za to že rébusy a šifrování tu hlavní hrdina vždy vyřeší jako hádanku pro prvňáčky ale poznat kdo je nepřítele a kdo ne neumí ani na základní úrovni. Jeho poměr s ochránkyní ani nebudu komentovat. Pan spisovatel si do téhle knihy narval spoustu křehkých vztahů.

06.02.2024 4 z 5