Ahriman Mirza

Ahriman Mirza https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43930/bmid_ahriman-mirza-fTu-43930.png 4 46 5

Kara ben Nemsi efendi a jeho věrný přítel Halef Omar prožívají další ze svých dobrodružství: V Říši stříbrného lva V.

Jirka92333
09.02.2024 1 z 5

Mnoho řečí o ničem a akce žádná.

Kakho-Oto
23.01.2022 4 z 5

(SPOILER) První čtvrtina knihy mě skoro vůbec nebavila a říkal jsem si, jak dlouho ji budu číst. Avšak poté některé postavy překvapily v záporném, případně kladném smyslu. Pak přibyla zajímavá linka s příjezdem šejka ul islám a jeho lidí, Karovo dvojí vyzvědačství, poté průzkum podzemí zřícenin i zřícenin samotných, zajímavý Karův sen-podobenství, příjezd Džafara Mirzy, příhoda s Pekaliným milencem, získání písemností zaměřených proti Ustadovi a Džamikunům, seznamování s perfektním koněm Syrrem. Nakonec mě kvalita svazku mile překvapila, poněvadž je o poznání lepší než u předchozího svazku V propastech stínů. Celkové hodnocení 3,5 hvězdičky, tj. 70 % (za milé překvapení se přikloňuji k ohodnocení čtyřmi hvězdičkami).

vlkodlaq
21.10.2020 2 z 5

"Májovky" z muslimského prostředí mě přece jen baví znatelně méně, než ty z hlubokých lesů a širých prérií. Radši manitua než Alláha, radši hledání zlata, než vody, radši indiány, než muslimy. To není nějaký předsudek, jen jsou mi jednoduše divoký západ a indiáni mnohem bližší.

o_mega
09.06.2020 2 z 5

Piata kniha série nám okrem filozofie, zdĺhavého a otravného opisovania kadečoho zbytočného, prináša aj približne 10stranovú fantasmagóriu, kde fest skárovaný KARA opisuje sen v ktorom sú postavičky ako čaroděj, duch či kostlivec :) Ešte pridať Rumburaka, Babu Jagu a Hermionu === to by bolo "sadlo-maslo" !?! Začínam mať obavy akého "králika z klobúka" vytiahne MAY v následujúcich knihách tejto série.

hemrbinladin
18.11.2011 4 z 5

Stejně jako u série "Ve stínu Padišáha", tak i zde musím hodnotit celou sérii. Ze začátku se děj krásně rozvíjí a slibuje i v dalších dílech spoustu překvapení. Téměř v každém díle zůstane něco nevyřešeno na potom. Děj krásně plyne a rozvíjí se v spoustu napínavých dobrodružství. Bohužel po dopadení pašeráků se děj pomalu začíná drobit a Kara už nevítězí silou a důvtipem při spoustě dobrodružných akcí, ale spíš své soky vyřídí tím, že je přemluví. Navíc jsem v posledních dílech musel spoustu stránek přeskočit, protože autor se zde sálodlouze zabívá křesťanstvím a smrtí, což u dobrodružné literatury nijak nepotřebuji

Karel May
německá, 1842 - 1912