Jirka0604 Jirka0604 komentáře u knih

Tajemství pelotonu Tajemství pelotonu kolektiv autorů

Jako fanoušek cyklistiky i amatérský cyklista jsem od knihy čekal víc. Pár zajímavostí jsem se určitě dozvěděl, některé i překvapující, ale celkově mě čtení moc nevtáhlo, občas mi přišlo popisování rozvleklé a lehce se opakující. Knihu jsem dočetl, ale vracet se k ní nebudu.

02.05.2021 2 z 5

Spis Vaterland Spis Vaterland Volker Kutscher

Opět velmi dobře čtivé, tentokrát kromě zajímavých dobových reálií z Berlína i částečný přesun do tehdejšího Pruska a objevení dalších historických skutečností, které nás ve škole neučili. A tak se těším na další tlustý svazek!

14.03.2021 4 z 5

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

Zde jsem na rozdíl od Mokré ryby nebyl ovlivněn výborným filmovým zpracováním a musím říci, že se mi kniha moc líbila. Zajímavé prostředí i příběh, škoda, že neznám Berlín. Díky četnému jmenování ulic a náměstí by byla četba ještě poutavější. Těším se již na Goldsteina!

05.10.2020 5 z 5

Dobro v tobě Dobro v tobě Linda Olsson

Knihu mi doporučila manželka a když jsem viděl recenze, byť vesměs kladné, ale většinou od žen, měl jsem trochu obavy, zda kniha není určena hlavně pro ně. Můžu říci, že jsem se mýlil. Je to poutavá kniha, která se mi příjemně četla a příběh mě zaujal.Opět jsem si uvědomil, jak moc může dospělý člověk, zvláště ti nejbližší, zasáhnout do budoucího života dítěte.

04.08.2020 4 z 5

Čtyřcestí Čtyřcestí Tommi Kinnunen

Poslouchal jsem jako audio knihu. Úplně mě kniha nepohltila, ale na druhou stranu jsem ji nepřestal poslouchat. Zajímavé, ale někdy dost rozvleklé popisování běžných věcí, občas jsem se ztrácel v časových rovinách. Často mi přišlo, že místo vygradování zajímavé situace došlo k ukončení jejího popisu. Přes tyto skutečnosti má kniha zajímavou atmosféru.

02.06.2020 2 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Zajímavé čtení. Po prvních rozhovorech jsem si myslel ( i když se mi líbily), že to bude dál podobné a celé to třeba ani číst nebudu. Jak jsem se zmýlil...Čtení o p.Stonišovi, p.Provázkové, p.Broukalovi a Karin Kocumové mě vtáhnulo do knihy zpět a nyní se již těším, až si přečtu 1.díl.

12.04.2020 4 z 5

Škola od svatého Norberta Škola od svatého Norberta Petr Placák

Některé zážitky mám stejné či podobné, přesto jsem knihu nedočetl, možná i proto, že mi některé přijdou přehnané. Každopádně jsem měl pocit, že další četba se nikam neposouvá.

31.07.2022 1 z 5

Expert Expert Dick Francis (p)

Můj první Francis a lehké zklamání. Nejsem ale velký fanoušek detektivek. Nejvíce se mi líbil svět vína a whisky a to v prostřední části knihy.

15.06.2022 2 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Audiokniha - dobře načteno (P.Beretová) kromě sousedky - ta mě doslova pila krev tím hlasem :-) Příběh zajímavý, čekal jsem dřívější prozření Rose. A ač nejsem přítel podobné literatury, vcelku se mi to líbilo.

06.02.2022 3 z 5

Dcery Dcery Lucy Fricke

Zajímavá kniha se zajímavým tématem ze současné doby.

15.09.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, více než Dešťová hůl od stejného autora(také ale nebyla špatná). Líbil se mi jazyk, jakým jsou povídky psány, někdy mi až připomínal Hrabalovy popisy a vůbec ve mě povídky vyvolávaly příjemné pocity.

29.12.2020 4 z 5

Avion Avion Jiří Kratochvil

Zajímavá kniha. Jiná, než obvykle čtu, ale určitě zanechala silnou stopu s chutí přečíst si nějakou jinou od stejného autora.

04.08.2020 3 z 5

Povídky (6 povídek) Povídky (6 povídek) Anton Pavlovič Čechov

Příjemné čtení o ruské povaze, těžkém či zahálčivém životě podle toho kde se člověk narodí. Množství vodky, která protekla ruskými hrdly, to už nikdo nespočítá. Popis krajiny láká k návštěvě, život v těch dobách moc neláká. Každá povídka trošku jiná, ale líbily se mi snad všechny.

05.06.2020 4 z 5