Jirinamac Jirinamac komentáře u knih

Hra osudu Hra osudu Barbara Wood

Přečteno, ale žádné hluboké vzpomínky ve mně nezanechává. Za pár dní nebudu vědět o čem knížka byla.

12.08.2016 3 z 5

Matka v koncích Matka v koncích Simona Monyová (p)

Do metra na cestu do práce dobrá, probere mě ze spánku. První díl mě bavil víc.

20.04.2016 4 z 5

Bije ve mně cizí srdce Bije ve mně cizí srdce Aline Feuvrier-Boulanger

Pěkně popsaný život těžce nemocné dívky, které nechyběla vůle k životu. Těch 150 stránek se četlo jedním dechem.

14.03.2016 5 z 5

Paní de Winterová Paní de Winterová Susan Hill

Živá a mrtvá je moje oblíbená knížka z mládí, když jsem četla tady ty negativní komentáře, tak jsem od knížky moc neočekávala, ale docela se mě líbila a nezklamala mě

25.02.2016 4 z 5

Provdaná proti své vůli Provdaná proti své vůli Lajla

Hrozný život narodit se v muslimské rodině, kde si nejsou partneři rovni a muži jsou pro své děti tyrani i v civilizované Evropě

15.02.2016 5 z 5

Děvčátka v modrém Děvčátka v modrém Mary Higgins Clark

Přečteno, ale nic úchvatného

15.02.2016 3 z 5

Bez matky ne! Bez matky ne! Meral Al-Mer

Až neuvěřitelné, že takto může být někdo krutý. Hodně dospělých se pohybovalo okolo magora a nikdo nedokázal zabránit násilí které páchal. Meral Al-Mer přeji už jenom pohodový život

14.02.2016 5 z 5

Na rozcestí - Kolotoč nástrah se opět roztáčí Na rozcestí - Kolotoč nástrah se opět roztáčí Barbora Koudelková

Nepoučitelná

09.02.2016 3 z 5

Arabská dcera Arabská dcera Tanya Valko

Tato knížka mě moc neuchvátila. Je i znát, že není autorkou odžitá.

08.02.2016 3 z 5

Ukradené dětství Ukradené dětství Kateřina Janouchová

Dobře popsaná blbá doba. Příběh zažitý pohledem dítěte.

04.02.2016 5 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Knižku bych rozdělila na třetiny. 1.a 2. část dost možná by se mohla stát, poslední třetina, tak neuvěřitelná hovadina, jak kdyby to napsala jiná spisovatelka. Ani druhý díl mě neuchvátil, i když byl o fous lepší Přečetla jsem ho jen proto, že jsem měla najednou půjčené oba díly z knihovny.

17.01.2016 3 z 5

Vězeňkyně z Teheránu Vězeňkyně z Teheránu Márína Nemat

Smekám před její odvahou. Jak asi žije dneska?

21.12.2015 5 z 5

Obrázková kuchařka krok za krokem Obrázková kuchařka krok za krokem Jana Ryšavá

Knížku jsem měla půjčenou. Přijde mi moc dobrá pro začínající kuchařky nebo šikovné děti. Jsou tady pěkně vyvedené fotky s postupem, úplně pro ,,blbé,, to musí zvládnout každý. Je tady hodně základních jídel, polévky, jídla s masem i bez masa, sladká jídla, pomazánky, saláty, zákusky, ale i jak uvařit rýží nebo udělat bramborový salát.

11.01.2020 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Tato knížka mi neuchvátila. Od Jodi jsem zvyklá na jiná díla. Je to pohádka, ale asi by mě nebavila, ani kdybych byla v mladším věku. Je to fantazie a já jsem raději nohama na zemi. Pokračování už číst určitě nebudu

22.04.2018 3 z 5

Tak už spi Tak už spi Helen Walsh

Jsem ztracená. Co byly halucinace a co byla pravda? Po pár dnech nebudu vědět o čem knížka byla.

14.03.2018 3 z 5

Odsouzená Odsouzená Susan Elizabeth McClelland

Kolik takových dívek a žen tam žije? Nevíme, zda se Názanin stala opět obětí nebo jen nevděčně chtěla těžit peníze. Je to fanatický národ a asi se tam nic nezmění. Oni jinak žít neumí a pro nás je to nepochopitelné.

18.12.2017 3 z 5

S malířem kolem světa S malířem kolem světa Josef Šubrt

Knížku dostala tehdy má 4letá dcera od babičky k vánocům. Prý, když nemůžeme cestovat, tak alespoň prstem po mapě. Ku podivu v ní opravdu ráda listovala. Poutavé a pěkné obrázky se jí líbily a i já v ní ráda četla. Dneska už by neobstála, ale líbila by se mi s aktuálními informacemi.

26.11.2017 5 z 5

Já se vrátím Já se vrátím Adriaan Van Dis

Nevím jestli se mi knížka líbila, je to takové páté přes deváté. Nemohla jsem se do ní začíst a několikrát jí chtěla nechat nedočtenou. Vrtochy staré paní a dospělého syna, minulost a součastnost, vzpomínky a představy.

03.09.2017 3 z 5

Smoothies a ovocné šťávy Smoothies a ovocné šťávy Anna Brenn Horová

Koupeno jen tak, jako inspirace, ale dočetla jsem se toho mnohem víc než jsem čekala

24.08.2017 5 z 5

Na slzy nezbyl čas Na slzy nezbyl čas Blanka Faltová

Námět knížky je dobrý, ale knížka je psaná strašně zdlouhavě. Kdyby byly popisy stručnější, tak by to bylo pro knížku jedině přínosem. Takto jí hodnotím jako průměrnou.

22.08.2017 3 z 5