jirijanovotny jirijanovotny komentáře u knih

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

Autorky v knize zahrnují mnoho užitečných tipů a postupů, včetně toho, jak vytvořit plán, jak zvolit správné kanály pro komunikaci, jak měřit úspěch sítě a jak zvládat různé výzvy, které se při vytváření a správě sítě mohou objevit.

Kniha je psána srozumitelným a přístupným stylem, který je vhodný pro jakékoli úrovně zkušeností s marketingem. Výhodou této knihy je také to, že obsahuje mnoho praktických příkladů a konkrétních kroků, takže čtenáři mohou ihned začít aplikovat tyto techniky do svého podnikání.

Nevýhodou je, že spousta věcí není zrovna nejaktuálnějších. A taky, i přes zdánlivou záživnost, je to mnohdy docela nudné. Než jsem se tím s velkými pauzami prokousal, tak uběhl zhruba rok.

04.03.2023 3 z 5

Berserk 2 Berserk 2 Kentaró Miura

Tady už není třeba upozorňovat, že je to brutální krvák.
Slečinky odpadly u prvního dílu, takže tady už se dostali jen čtenáři, kteří mají rádi krev, hloubku, násilí, filozofický podtext a samozřejmě krev.

Chat od OpenAI mi k druhému dílu složil pěkné haiku, snad někoho taky potěší:
Berserk, druhý díl
Temný boj hrdiny
Krvavý svět v pohybu.

12.02.2023 5 z 5

3 kroky do tmy 3 kroky do tmy Ondřej Neff

I přes to, že je kniha psaná doslova na zakázku a je to z ní znát na první pohled, tak to není ve výsledku vůbec na škodu (ale na Škodu).

Tím, že je zakázkové psaní přiznané, tak člověk ví, do čeho jde. Navíc je kniha zajímavě doplněna o technické vysvětlivky formátu, který už ani nejde nazvat jako "pod čarou".

Prvky sci-fi jsou pojaty poměrně střídmě a autor se drží celkem při zemi. Prezentuje budoucnost technologií tak, jak je aktuální trend a kam právě směřují. Tedy až na tu Škodovku, ta se možná roku 2044 nedožije :)

16.11.2022 4 z 5

Co si vaše kočka doopravdy myslí? Co si vaše kočka doopravdy myslí? Sophie Johnson

Zábavná jednohubka na prolistování po dobrém jídle.
Kupovat ani vlastnit to ale nepotřebuji.

24.06.2022 3 z 5

700 exabytů nesmrtelnosti 700 exabytů nesmrtelnosti Julie Nováková

Autorka zapracovala do knihy několik zajímavých nápadů, na které jsem jinde zatím nenarazil. Za to si určitě zaslouží o hvězdičku navíc. Zajímavě byly taky zapracovány vysvětlivky technologických pojmů.

Poměrně nevtíravým způsobem byla zpracována i reklama na Škodu. Není tedy škoda si knihu přečíst :)

Místy děj trochu drhne, ale i tak jsem si tuto jednohubku užil a určitě se při nejbližší příležitosti poohlédnu po něčem podobném.

22.06.2022 4 z 5

Mise, která musela selhat Mise, která musela selhat Shigor Birdman (p)

Chutná jednohubka, která je dosti podobná knize Poutník z Mohameda. Nebo spíše naopak, Poutník se mohl inspirovat zde.

Takový příjemný mix Poutníka z Mohameda a planety opic, řekl bych.

Pár pasáží bylo trochu navíc a lehce na sílu, ale jinak parádní oddechovka.

15.06.2022 4 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Život je změna! Přijmi ji nebo zahyň.
I takto by se dala ve stručnosti popsat už tak dost stručná kniha.

Věnovat hodinku či dvě čtení této knihy se určitě vyplatí všem. Jak těm, co se neumějí pohnout z místa, které to možná konečně přinutí přijmout změnu, tak i těm kteří změny vítají s otevřenou náručí.

Knihu jsem četl asi třikrát nebo čtyřikrát za posledních deset let a vždy mi dá takový ten správný boost k tomu, abych konečně udělal něco, k čemu se dlouho nemám.

03.02.2022

Atomové návyky Atomové návyky James Clear

Kniha, která dá čtenáři pár skvělých rad, hromadu příkladů, na kterých dané rady potvrzuje a spoustu dalšího čtení, které je tam jaksi navíc.
Nehledě na to, že by tato kniha mohla mít 15 stran i s úvodem, tak jsem rád, že jsem ji přečetl.
Doporučil bych ji každému, kdo se chystá zatočit s leností, nezdravým životním stylem, chce se něco naučit a zkrátka něco dokázat. A taky těm, kteří už na tom pracují a potřebují se utvrdit v tom, co dělají.

19.12.2021 4 z 5

Blednoucí vzpomínky Blednoucí vzpomínky Bartosz Sztybor

Z této série (aktuálně 5 knih) je to jednoznačně nejslabší díl.
Ani nemám chuť to pořádně komentovat.

09.10.2021 3 z 5

Neteleportovaný muž Neteleportovaný muž Philip K. Dick

Je to až trestuhodné, ale doteď jsem od Dicka nic nečetl. A pokud jsou i ty další knihy alespoň z půlky tak dobré, jako byl Neteleportovaný muž, tak se Dick stává mým nejoblíbenějším autorem.

Zajímavé, jak se Dick trefil s počtem obyvatel v roce 2014… 7 miliard to opravdu bylo. Ale že by lidi byli namačkaní hlava na hlavě, jak si představoval, se říct nedá. (v roce 1964 kdy, psal knihu, bylo o 4 miliardy lidí méně). Natož pak, aby se čekaly fronty na volné místo v restauraci. V každé restauraci i v kdejakém pajzlu.

Bohužel, se snadným vesmírným cestováním a malými létajícími dopravními prostředky se nestrefil. A jak to tak u starých sci-fi bývá, velice podcenil vývoj výpočetní techniky.

15.08.2021 5 z 5

Povídky Povídky Jiří Kulhánek

Dvě povídky, jedna krátká a druhá ještě kratší, jsou výbornou četbou na nedělní odpočinek po obědě.
I přes to, že jde o počtení na hodinku, splní tato knížečka svůj účel na 100 %. Vezme čtenáře z šedi všedního života a vrhne jej do zcela nového a neokoukaného světa.

05.08.2021 5 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Zda bych chtěl, aby se mi do rukou dostal zápisník smrti? Zápisník, s jehož pomocí bych odstranil zločince, na kterého je zákon krátký, zkorumpovaného politika (vy víte koho) nebo třeba otravného souseda, který nezná jinou chůzi než po patách.
Raději ne. Možná bych jej používal více, než by bylo zdrávo. Jestli by někdo takový zápisník měl mít? Možná. Třeba nějaký dobře motivovaný psychopat.
Kniha krásně cílí na nás knihomoly a naši představivost, jak vyřešíme problémy světa… z pohodlí domova.

První díl byl super! Na další díly se nechystám, už jsem viděl anime. Jestli jsou knihy stejné, tak doporučuji přestat číst někde u 6 knihy. Pak to jde rychle z kopce.

24.01.2021 4 z 5

Marketing jako šachová hra Marketing jako šachová hra Jaroslav Tručka

Neměl jsem sílu toto "veledílo" dočíst a pochybuji, že se k tomu někdy vrátím.
Věřil bych tomu, že autor zvládá jednodušší šachové strategie, ale docela pochybuji o jeho dovednostech v marketingu. Myšlenka spojení šachu a marketingu je velice nešťastná. Možná to bude jen tím zpracováním.
Kdyby se autor držel tématu, zbytečně nenatahoval stránky, neustále neodbíhal k otravným narážkám na politiku a vlastně vůbec řešil marketing, jak v úvodu slibuje… byla by to dobrá kniha.
Pak už by zbývalo dořešit jen pár drobností. Například nedávat tam trapná šachová přirovnání (jsou tam i dobrá), naučit autora pracovat se zdroji a odnaučit ho odkazovat na pochybné weby.
Takovou knihu bych s chutí dočetl.

Jak můžu hodnotit knihu (216 stran) na základě 50 stran? Je to prosté. Autor se neuměl prodat. Neudržel mou pozornost a na dva týdny zničil mou chuť číst cokoliv dalšího o marketingu. Knihu z jiného žánru bych takto zle nehodnotil a četl bych dále… ale tady jde o knihu, která má učit umění prodávat. A sama se prodat neumí!
Jak by řekla Jolanda (budiž Zemi Jolanda lehká): "Já vidím velký špatný!"

24.01.2021 1 z 5

Pozor, v knihovně je kocour! Pozor, v knihovně je kocour! Klára Smolíková

Chápu to dobře, že tato knížka má být pro dospívající čtenáře?
Zdánlivě nenáročná kniha totiž ukrývá nemilé překvapení. Pro plné pochopení požaduje jistou úroveň znalosti českých dějin. Neznám přesně osnovy základních škol, ale myslím, že tuto knihu lépe pochopí až středoškolák. Pro toho ale zase může být odrazující příběh, který na první pohled vypadá jako pohádka pro děti.
Naštěstí je kniha krátká, takže se tím prokouše i průměrně zdatný, lenivý středoškolák.
Je to taková jednohubka na kratší čtení před spaním, při které se člověk i leccos dozví. Jen kdyby ty texty v komiksech nebyly tak malé, užil bych si čtení mnohem více.

08.01.2021 4 z 5

Planeta Eden Planeta Eden Stanisław Lem

Autorova představivost byla nepochybně veliká, jeho schopnost předat to čtenáři v této knize už byla poněkud horší. Jinak skvělý děj zabíjely dlouhé popisné pasáže, které by se daly zredukovat na pětinu.
Kdo chce lepší čtivo od Stanislawa Lema, nechť sáhne po knize Solaris.

13.12.2020 4 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Přečíst tuto knihu zabere pár chvil. Je v ní nahusto nasázeno mnoho tipů a rad co a jak dělat. Kniha opakuje věci známé (nejspíše je autor někde ukradl, jak sám radí), ale často opomíjené.
Jestli si z této knihy odnesete alespoň jednu dobrou radu, tak to stálo za to.

10.12.2020 5 z 5

Hadí šupiny Hadí šupiny Richard A. Knaak

Nečekal jsem od knihy mnoho a počítal jsem s jistou mírou stereotypičnosti, druhý díl trilogie však překonal mé očekávání.
Varování: čtení této knihy vyvolává silnou touhu zahrát si hru Diablo

09.12.2020 4 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Kdyby na téma knihy vznikla PC hra, tak by byla hodně podobná hře DOOM.
Jen by byla ještě krvavější, násilnější, vtipnější a krvavější.

18.11.2020 5 z 5

V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha druhá V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha druhá Gó Tanabe

Jo! Tady jsem nechtěl usínat. Když to srovnám s původním zněním, tak je to rozhodně krok dobrým směrem. Ale ani tak není Lovecraft mým oblíbeným autorem. Prostě je to takové neaktuální, neživé, zkamenělé, 100 let staré.

28.02.2024 4 z 5

Válka světů / Stroj času Válka světů / Stroj času Dobbs (p)

Dva oblíbené sci-fi náměty pohromadě v jedné knize a k tomu tak okouzlující kresba – 5 hvězd jak vyšitých.

Doteď jsem znal pouze filmové zpracování obou těchto klasik. Komiksová verze knihy mě inspirovala k tomu, abych se pustil i do originální předlohy tedy až se k tomu jednou dostanu :)

Zamiloval jsem se do těchto komiksových zpracování. Není to jen jednodušší varianta pro děti, které by se jinak od telefonu neodlepily. Poslouží to taky skvěle dospělým, kteří si udělají čas na chvíli k večeru a chtějí knihu začít a ten stejný den ji taky dokončit.

08.01.2024 5 z 5