jiriburda01 jiriburda01 komentáře u knih

Smrt na jazyku Smrt na jazyku Jan Bauer

Začátek knihy a některé další kapitoly jsou velice zajímavé. Autor zde vypráví spíše historicky podložený příběh. Tento díl série mi nepřišel moc jako detektivní historický román.

19.09.2020 3 z 5

Vesničko má středisková Vesničko má středisková Zdeněk Svěrák

Pěkně napsané, malé odchylky od filmu a nějáké scény navíc. Také je zde krásně popsaný příběh vzniku námětu na film

08.09.2019 5 z 5

Máchorky Máchorky Ilona Daňková

Super knížka, kde jsou pohádky napsané jinou zábavnou formou. Kniha člověka rozveselí v jakékoliv situaci.

24.07.2019 5 z 5

Tatarák Tatarák Kamil Tatar

Kniha plná kreslených vtipů. Některé vtipy jsou pro mně nové, některé staré ale přesto vtipné, ale také zde jsou vtipy které už ani vtipné nejsou - čímž rozhodně nechci napsat, že kniha je špatná, ale prostě jen každý máme rád jiný humor a já některé vtipy slyšel již tolikrát že se jim nedokáži smát. Ale i přes to myslím že kniha rozveselí člověka za skoro každé situace.

24.07.2019 5 z 5

Studie v růžové Studie v růžové Steven Moffat

Klasický příběh napsaný zajímavým stylem literatury. Celý první díl jsem měl přečtený za 1 den.

22.07.2019 5 z 5

Vážení truchlící a ostatní hosté Vážení truchlící a ostatní hosté Ladislav Muška

Kniha s vtipy, kterým se člověk se smyslem pro trochu černý humor vždy zasměje.

21.07.2019 5 z 5

Pět dětí a skřítek Pět dětí a skřítek Edith Nesbit

K této knížce jsem se dostal vlastně náhodou, když jsme se v knihovně začali bavit o filmech a seriálech, které dávali když jsem byl malý. A tak jsem našel i tuto knihu, která je pěkně psaná, je to odpočinkové čtení.

14.07.2019 5 z 5

Křest sv. Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Křest sv. Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Karel Havlíček Borovský

Knihám od Karla Havlíčka Borovského jsem se dříve vyhýbal, ale potom jsem se jednou nudil a sáhl jsem po první tenké knize, kterou jsem viděl a skoro celou jsem ji přečetl za hodinku. Již od začátku jsem se smál, jak satiricky dokázal napsat příběh. Kniha je také doplněna skvělými ilustracemi Josefa Lady.

13.07.2019 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Kniha je psána zajímavým způsobem, a to korespondencí strážce nádrže generálnímu řediteli povodí.
Kniha zajímavá hned od počátku

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Již od začátku napínavá detektivka, a i když filmy o Hercule Poirot s Davidem Suchetem jsou skvělé, zrovna tento příběh nebyl ve filmové podobě takový jako kniha

08.02.2019 5 z 5

Na kole napříč Amerikou (29 dnů po Route 66) Na kole napříč Amerikou (29 dnů po Route 66) František Šesták

Jeden z povedených cestopisů

08.02.2019 4 z 5

Pes rodu Baskervillovcov Pes rodu Baskervillovcov Arthur Conan Doyle

Tajuplná detektivka a napínavá již od začátku. To, že jsem knihu četl ve slovenském jazyce, na kvalitě rozhodně neubralo. Podle mě byla kniha ve slovenštině dokonce lepší, nežli v češtině.

08.02.2019

Život snů a skutečnosti Život snů a skutečnosti Jiří Hanzelka

Zajímavý rozhovor o životě a cestách H+Z. Obdivuji je již od svého dětství.

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Zajímavá biografická kniha o nejznámějším českém vězni Jiřím Kajínkovi.
Poutavě popisuje celý svůj život.

Sršeň Sršeň Vita Jamborová

Pohodová a odpočinková detektivka z prostředí slovenské dědiny, která Vás vláká do děje hned v prvních kapitolách a hned jak začnete číst, chcete zjistit, jak to dopadne co nejdříve.

31.01.2019 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Sice jsem knihu četl ve slovenštině, ale rozhodně to na kvalitě neztratilo. Od začátku napínavé

30.01.2019 5 z 5

Lada svetom - Z Horného Vadičova do Libérie Lada svetom - Z Horného Vadičova do Libérie Marián Grofčík

Kniha je psaná vtipně a četla se mi lépe než některé české knihy.

30.01.2019 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Kniha je stejně skvělá, jako divadelní hra s Louis de Funesem v hlavní roli

Běhej, dokud můžeš Běhej, dokud můžeš René Kujan

Velmi zajímavý příběh. Po přečtení této knihy jsem začal více běhat a "běhej dokud můžeš" používám při běhu jako motivační citát.
Opravdu pěkná kniha a sportu, osobním životě a cestování

Istanbulská mozaika Istanbulská mozaika Laurence O'Bryan

Napínavý příběh s historickými souvislostmi. Perfektně promyšlený děj

29.01.2019 5 z 5