jinbr jinbr komentáře u knih

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Knihu jsem četla v němčině, film jsem viděla rovněž. Pro mě byl film asi přeci jen trochu lepší, protože v knize bylo až moc opakováno, jak se cítí (a vlastně to bylo hodně dlouho pořád stejně). Navíc se film přeci jen od knihy trochu odklonil, zkrátka výjimečně ho považuji za lepší než knihu.

02.10.2019 4 z 5

Mayday Mayday Heinz Günter Konsalik

Určitě existují i lepší detektivky, ale já s touto knihou prožila intenzivní 3 měsíce. Měla jsem ji k dispozici v originále a přijala výzvu ji přeložit. Stále mám její výtisk ve své knihovně. Konsalik umí psát poutavé dobrodružné a kriminální příběhy i s lehkým milostným příběhem na pozadí.

20.06.2019 4 z 5

Začátek sezóny Začátek sezóny Linda S. Howington

Mě se kniha líbila, i když měla své chyby - jen nějak netuším, proč se jmenuje Začátek sezóny?

11.07.2020 4 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Ze začátku tam bylo možná mnoho takového plevelného povídání. Ale pak se to přeci jen rozběhlo. Umím si velmi dobře představit dívku, která je neustále degradována do role neschopné, hloupé, nezajímavé holky. Její sklon všechny své nesouhlasy a nejistoty zakrývat lží byly si trochu nadsazené, hlavně to nic neřeší. Ale výlev Jacka v televizi? No neumím si představit takové ponížení?, některé věci by nedaly ani mnohem odolnější osoby.
Příběh jednoduchý, ale odpočinkový, a to jde.

10.05.2020 4 z 5

Elegantní hřích Elegantní hřích Kendall Ryan

Příjemná oddechovka, někdy možná trochu přitažené, ale jinak se to četlo hezky. Ben mi přišel v tomto díle trochu nevyzrálý, ale vzhledem k rodinné anamnéze se to dalo pochopit.

27.04.2020 4 z 5

Růžový květ Růžový květ Julie Garwood

Tento díl už nedosahuje kvality toho prvního, ale byla jsem zvědavá na ostatní bratry

27.03.2020 4 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Knihy tohoto typu se mi líbí, ale to u mě není nic neobvyklého. Je to příjemná oddechovka, a tak jako většinou u těchto knih se poukazuje na nějaký všeobecný problém. Zde to bylo týrání, ale zase v takové míře, aby z toho byla depresivní četba.

04.03.2020 5 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Příběh dobrý, i s odkazem na problémy bipolární poruchy. Ale mohlo to být méně rozvláčné, ke konci už to potom trochu unavovalo.

24.02.2020 4 z 5

Čáp děti nenosí Čáp děti nenosí Leigh Michaels

Tato kniha byla slabší než ta první, nemělo to šťávu, a bylo to takové rozcuchané... nevím, jestli se autorka zlepšila, ale tohle nic moc

26.11.2019 2 z 5

Pán ztracených duší Pán ztracených duší Heinz Günter Konsalik

Ach ano, moje druhá překladatelská srdcovka

08.11.2019 4 z 5

Ukažte mi hrdinu Ukažte mi hrdinu Ted Allbeury

četla jsem ji už před léty, dodnes ve mě zanechala velmi hluboký pocit zajímavé a poutavé knihy.

20.06.2019 4 z 5