jfialova jfialova komentáře u knih

Panský dům 1 Panský dům 1 James Clavell

Dobré a napínavé čtení. Překlad opravdu nic moc, ale zažila jsem horší paskvil. Ian je důstojným nástupcem Dirka, těším se, jak to půjde dál.

11.02.2019 4 z 5

O zlaté rybce a jiné slovanské pohádky O zlaté rybce a jiné slovanské pohádky Jan Červenka

Kniha plná známých i neznámých pohádek. Kvalitně napsáno, krásný jazyk. Moc rádi jsme četli, i když některé pohádky jsou poněkud drsnější :-)

14.01.2019 4 z 5

Další pokračování série Milénium se opět "čte samo". Škoda, že už je konec. Od autora bych pokračování uvítala.

12.11.2018 4 z 5

Vynálezce Alva Vynálezce Alva Klára Smolíková

Dětem se kniha líbila, mají rády i animovaný seriál. Mně tam vadí, jak jsou Denisa s Filipem pořád takoví napůl otrávení a remcají. Že by příprava na pubertu? :-) Určitě ale kniha patří k tomu lepšímu z dětské literatury.

14.10.2018 3 z 5

Bestiář Bestiář Robert Masello

Kniha mě bohužel vůbec nenadchla. Hlavní hrdinové mi nebyli příliš sympatičtí-autor překombinoval jejich kladné vlastnosti, byli příliš dokonalí, aby budili alespoň zdání toho, že by mohlo jít o skutečné osoby. Tudíž bylo jasné, že jako superlidi vyřeší všechny záhady a nic se jim nestane. Námět jinak zajímavý (za to ta jedna hvězda), ale celkově to působí strašně lacině a neučesaně.

11.10.2018 1 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Sebastian Faulks

Výborná kniha, už jen proto, že knih zabývajících se tématem první světové války (v porovnání s druhou světovou) je tak málo (já osobně si vybavuji pouze Remarqua). Určitě stojí za přečtení.

02.09.2018 4 z 5

Sestra Sestra Jáchym Topol

Knihu jsem četla už před dlouhou dobou, kdy jsem zrovna prožívala takové to depresivní puberťácké období a k němu se tedy výborně hodila. Četla jsem i další Topolovy věci, ale Sestra se mi líbila nejvíc. Ač nejsem čtenář poezie (vůbec), tady mi poeticky laděné texty vůbec nevadily, i když hledat v nich děj bylo někdy složité.

24.08.2018 5 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Téma kouzelného auta, podobně jako v knize Christina. Průměrná kingovka z prostředí malé policejní stanice.

22.08.2018 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Asi ještě horší než první díl, autorka jen dále těží z úspěchu první ubohé knihy. Kdybych měla v době, kdy jsem to četla, po ruce něco jiného, toto by letělo do koše.

22.08.2018 odpad!