jesuswlasac jesuswlasac komentáře u knih

Štít hromu Štít hromu David Gemmell

Výborná časť skvelej trilógie ... Preste takto má vyzerať historický román. Bolo zaujímavé sledovať že aj hrdinovia ako Hector, Achilles či Aeneas boli iba ľudia a mali svoje osobné problémy , svoje city a názory na svet , a neboli to iba mýtickí hrdinovia bez chýb. No a celej knihe určite kraľuje postava Odysea a jeho príbehov a postrehov , ktoré sa vyrovnajú aj mnohým filozofom :-)

31.07.2013 4 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Dosť dlho mi trvalo kým som sa dostal ku Hamletovi ale nakoniec nelutujem!!! a v najbližšej dobe si to určite musím isť pozrieť niekam do divadla !!! no proste klasika opät raz nesklamala !!!

31.07.2013 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

opät kvalitná kniha od Sapkowskeho :-)
jednoduché príbehy ktoré sa lahko čítajú a aj napriek tomu majú v sebe niečo na zamyslenie ... no a netrebe zabudnuť na neopakoveltný občas až krčmový slovník na ktorom som sa fakt dobre bavil :-)
Bez jízvy je rytíř kokot a ne hrdina !!! a pod.

30.07.2013 4 z 5

Svetlo večné Svetlo večné Andrzej Sapkowski

celkom pekný záver celej trilogie ...veľké plus pre autora že kniha nekončí prihluplym happyendom ale končí ako skutočnosť !!!

25.07.2013 4 z 5

Na krídlach vetra Na krídlach vetra Ursula K. Le Guin

Užasné vyvrcholenie celej ságy zememorí !!! Najlepšia kniha celej ságy a krásne spojenie jednotlivých príbehov. Čakal som podstatne iný koniec, ale tak ako to skončilo malo svoje opodstatnenie a bolo úžasné a velmi emotívne priam až dojemné.
ďakujem autorke za skvelú knihu (knihy)

06.06.2013 5 z 5

Pán strieborného luku Pán strieborného luku David Gemmell

Takto si predstavujem historicky rom

15.05.2013 5 z 5

Príbehy Zememorí Príbehy Zememorí Ursula K. Le Guin

Velmi podarene pri

21.03.2013 4 z 5

Místo smrti Místo smrti Edgar Wallace

Jednoduchý pribeh, jednoduchá oddychovka z prostredia mafie v USA. Nič horybilne ale jeden - dva večery s tým zabijete :-)

10.03.2013 3 z 5

Potopa I. Potopa I. Henryk Sienkiewicz

Podla mna najlepsia cast tejto trilogie... podstatne viac napatia a bojov ako v Ohnom a mecom !! a posdtatne menej milostných opisov ako v Pán Wolodijovsky

25.02.2013 5 z 5

Černé díry a budoucnost vesmíru Černé díry a budoucnost vesmíru Stephen William Hawking

Geniálna kniha ktorá aj laikom dokáže príblížiť problematiku a pointu čiernych dier !!!

23.09.2012 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Buď som príliš hlúpy alebo nevzdelaný, ale túto knihu som nepochopil ... preto bohužiaľ hodnotenie ako ODPAD.

23.09.2012 odpad!

Tehanu Tehanu Ursula K. Le Guin

zaujimavé pokračovanie trilogie zememori
osobne mi ale chybalo viac magie a aj pribeh mi pripadal dost priamociary a predvidatelny. to vsak neubera na putavosti a musiim vyzdvihnut mnozstvo fylozofickych uvah a nazorov ktore mozmu mlademu (a nielen jemu) citatelovi dat zaujimavy pohlad na muzov, zeny a celkovo ich postavenie v spolocnosti. na rozdiel od predchadzajucich knih uz Tehanu nie je podla mna urcina pre adolescentneho divaka ale skor pre fanusika sci-fi starsieho ako cca 20 rokov.

16.07.2012 4 z 5

Ohňom a mečom 1 Ohňom a mečom 1 Henryk Sienkiewicz

Nie som (resp NEBOL som ) fanušikom historickych romanov ale Sienkiewicz ma presvedcil o mojej velkej chybe ... Ohnom a mecom je genialna kniha a vrelo doporucujem vsetkym citatelom ... v tejto knihe som nasiel asi vsetko : lasku, nenavist, vojnu, hrdinstvo, zabavu (proste pan Zagloba) ... a mohol by som vymenovat asi vsetky mozne vlastnosti a zaujmove stranky a stale by som tu pisal az do noci ...
PROSTE TREBA SI PRECITAT !!!

15.06.2012 5 z 5

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

nie som fanúšikom detektívok a táto kniha ma určite nenadchla. množstvo mojich priateľov mi ju doporučovalo, ale rozhodne som čakal viac.

02.03.2012 2 z 5

Satanská Bible Satanská Bible Anton Szandor LaVey (p)

Kto si mysli ze satanisti zabijaju male deti a znasilnuju panny tak by si mal tuto knihu urcite precitat a pochopi ze satanizmus je niekde uplne inde !!!

Kto by už kradol nohy! Kto by už kradol nohy! Gert Prokop

celkom zábavné sci-fi kde sa striedajú lepšie a slabšie príhody detektíva Truckleho , stojí za to prečítať si - teda ak ste fanúškom sci-fi .

02.03.2012 3 z 5

Strojnické tabulky pro SPŠ strojnické Strojnické tabulky pro SPŠ strojnické Pavel Vávra

Takzvaná biblia stojárov , ale aj ľudí zaujímajucich sa o techniku - počas štúdia na VŠ som ich mal každý deň v ruke !!!

Námestie kozmonautov Námestie kozmonautov Viliam Klimáček

Jednoduchá oddychovka pri ktorej sa síce zabavíte ale viackrát po nej asi nikto nesiahne ... osobne som to prečital za 2 večery ...

02.03.2012 3 z 5

Nox et Solitudo Nox et Solitudo Ivan Krasko

Nádherné verše jedného z najlepších slovenských básnikov ... jednoznačne by som ho prirovnal Baudelairovi !!!

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Túto knihu som si prečítal až keď som mal asi 24r a rozhodne ma veľmi zaujala. Určite lepšia a napínavejšia séria ako Pán prsteňov !!!

29.02.2012 5 z 5