Jerry H Jerry H komentáře u knih

Robinzoni z Kronborgu Robinzoni z Kronborgu František Běhounek

Výborná, čtivá kniha. Něco jako Tajuplný ostrov od Verna. jen se začíst a popustit fantazii...

16.01.2024 5 z 5

Mlha nad Atlantikem Mlha nad Atlantikem František Běhounek

Pěkná, čtivá kniha o dobrodružství na moři a námořnících. Tak mě tak napadá, že dříve toho lidé vydrželi mnohem více než dnes. Jinak autor je opravu vypravěč.

07.11.2023 4 z 5

Na sever Na sever Scott Jurek

Jen tak dál Scotte. Radost se rodí z bolesti. Moc jsem si tu knihu užil.

03.04.2022 5 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Tuto knihu beru jako jednu nej, co o běhu bylo napsáno.

18.02.2022 5 z 5

Závrať Závrať Pavel Šestakov

Knížku jsem našel zapadlou v knihoboudě, nevím jestli mi byl povědomý autor nebo čím mě "nadchla". Moc jsem od ní neočekával, ale nakonec mě tedy celkem slušně překvapila.
Jak to na začátku příběhu příběhu vypadalo jednoduše, konec byl psychologický majstrštyk detektiva Mazina. Na to, že příběh se odehrává před padesáti lety v Russii, nebylo to vůbec nejhorší.

18.03.2021 4 z 5

První cesta kolem světa První cesta kolem světa James Cook

Tak zase něco jiného, než klasická četba. Tento autor toho za svůj život zažil minimálně na sto knih. Zajímavé se ponořit do doby, v které žil, do zemí, které navštívil a co všechno prožil. Prostě akce, dobrodrůžo, objevování.

02.12.2020 4 z 5

Mimosmyslové vnímání - Svět je jiný, než myslíme Mimosmyslové vnímání - Svět je jiný, než myslíme Russel Targ

Autor evidentně věří v to, co si myslí, dělá i píše. Kniha zajímavá se spoustou údajů o fungování mysli, prekognici a celkově takový zajímavý náhled na něco, co si asi většina z nás nedokáže představit. Dle autora většina z nás má vrozené vlastnosti, které dokážeme rozvinout a paranormálně uhádnout či popsat, co se např. nalézá ve vedlejší místnosti v neprůhledném obalu, který tam před chvílí zanechal váš blízký. Proč to nevyzkoušet? Musím dát 5 hvězd.

14.11.2020 5 z 5

Skalpel Skalpel Paul Carson

Pěkná, čtivá detektivka, ke konci s parádním spádem, kdy jsem to chtěl dočíst co nejdříve, abych se dozvěděl, jak to dopadne. Nic mě nenapadá, co bych vytknul, takže plný počet.

13.09.2020 5 z 5

Písky Sakkáry Písky Sakkáry Glenn Meade

Je zajímavé si uvědomit, kdyby se ten záměr, co měli hlavní hrdinové, ve finále vlastně hlavní hrdinka(Ráchel), zrealizoval (na Roosevelta vystřelila). Byl to hezký příběh na který se čtenář může dívat z různých úhlů pohledu, vše propracované, že se to prostě musí přečíst až do konce.

28.05.2020 5 z 5

Poklad Poklad Lincoln Child

Kniha je napínavá, čtivá, prostě žůžo dobrodrůžo. Nečekal jsem žádnou detektivku, spíše pohodové čtení s troškou toho "bojení se" a čekání jak to vlastně celé dopadne. Mám rád autory a knihy od nich se superagentem Pendergastem, ale tato kniha mě také bavila.

13.05.2020 5 z 5

Odkaz královny Nefertiiti Odkaz královny Nefertiiti Jerzy Glowacki

Taková krátká rychlá detektivka s poměrně zajímavým egyptským příběhem, ale asi tak že to přečtete, založíte do knihovny nebo pošlete do knihobudky dále.

23.04.2020 4 z 5

Rabštejnské údolí Rabštejnské údolí Petr Joza

Krásně detailně napsaná kniha i když s ponurým obsahem s velkým množstvím fotek i tabulek. Je zajímavé, co lidé v té době vytrpěli a stejně dokázali přežít. Dnes si to nedokáži představit.

17.03.2019 5 z 5

Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Bear Grylls (p)

Ze začátku trochu nezáživné ale pak dokonale vyhrazené. Je to krásné, jak si člověk může splnit svůj sen i to že se musí spojit více vlivů dohromady, aby ten cíl dosáhl. Kniha krásně jednoduše napsaná, s pokorou a bez arogance. Překlad by mohl být lepší, ale dík za něj, než to louskat v originále.

"Pokud se nepokusíte překročit hranice, které jste si sami stanovili, nikdy nic nedokážete"

23.02.2019 5 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Přišlo mi to takové přitažené za vlasy a těžko uchopitelné. Každopádně jsem to dočetl, ale nic moc zážitek.

27.12.2018 2 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha se hrozně pěkně četla, měla spád a napětí. Hodně mi připomínala Sněhuláka od Nesba. Konec byl takový překombinovaný, ale jinak parádní počtení.

15.01.2018 5 z 5

2012: Tajemství křišťálové lebky 2012: Tajemství křišťálové lebky Ceri Louise Thomas

Kniha má zajímavý náhled na život, kdy se všichni pachtí za jakýmsi mamonem, ale že jsme všichni součástí celku, nám uniká.

12.04.2017 5 z 5

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Výborná motivační kniha nejen pro běžce, ale pro toho, kdo chce po své "cestě" chce nalézt cíl. "Někdy prostě musíš" - NE - "Pořád prostě musíš".

18.08.2015

Rasputinovo proroctví Rasputinovo proroctví Steve Berry

Parádní se dozvědět něco a Rusku, carovi, atd...

25.05.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Dvě třetiny knihy jsou poměrně zdlouhavé a nezáživné. Poslední třetina se už dá se zájmem číst.

17.01.2015 4 z 5

Trampoty eskymáckého náčelníka v Evropě Trampoty eskymáckého náčelníka v Evropě Edvard Valenta

Člověk ani kolikrát neví, kolik je ve světě známých "Čechů".

03.01.2015 4 z 5