Jerry H Jerry H komentáře u knih

Vražda v zastoupení Vražda v zastoupení Josef Škvorecký

Za mě parádní detektivka z protektorátní doby, která zrovna nekončila happyendem. Krásně popsané detaily za této doby, např. nedostatek a náhražky alkoholu, kdy měl prakticky cenu zlata nebo obrazu. Auto předělané na dřevoplyn apod. Jinak krásné a svižné čtení s koncem, který nejspíš odpovídá v době, v které se příběh odehrává.

28.12.2020 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Hodně pěkné čtení s napětím až do konce.

26.11.2023 5 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Knížka parádní, několikrát jsem se v ní našel. Asi zrovna nemusí každému sednout, jelikož každý se trochu liší od ostatních, ale ve finále proč si ji nepřečíst a neudělat si vlastní závěr.

26.09.2021 5 z 5

Sám na lodi kolem světa Sám na lodi kolem světa Joshua Slocum

Jednoduše chlapík byl na tu dobu slušnej bourák

08.06.2017 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Až neuvěřitelné,co lidé v té době snesli a vydrželi v takových nelidských podmínkách a to jak fyzicky tak psychicky. Každopádně kniha se čte skoro sama a nedá se od ní odtrhnout.

14.01.2017 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Začátek knihy autor pojal jako navracející se Johnyho Ramba z Vietnamu do USA.
Zápletka výborná s rychlým spádem, čtivá a poměrně představitelná.

23.02.2015 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Nejlepší má kniha, čtená cca po 15 tetech znova, kdy tradice a čest měly své místo v životě.

08.12.2014 5 z 5

Český špion Erwin van Haarlem Český špion Erwin van Haarlem Jaroslav Kmenta

Neskutečný příběh. Hlavní hrdina Jelínek měl určitě zajímavý život i když to neslo hodně psychického vypětí. Stihl toho opravdu hodně, ať už s pomocí svého talentu, přístupu, vyškolení, náhody i štěstí atd. Kniha má spád a čte se sama. Třeba na motivy tohoto příběhu natočil Hollywood Jamese Bonda, kdo ví ? :-)

27.01.2023 5 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Wimovi rozhodně fandím, určitě i rozumím, co chce sdělit, každopádně kniha mohla být poloviční. Je tam dost opakujících se tezí, atd. To co dokáže je neskutečné. Osobně si myslím, že každý čtenář si v tom najde to své, co potřebuje, pro někoho to může být pár řádků, pro někoho stránek a i to se cení.

17.02.2022 4 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Knížka čtivá, napínavá, když už si člověk myslí, že to je vyřešeno, tak to tak není. Autor nás napnul až do samotného konce. Taky se čtenář něco dozví o diamantech a ta překombinovanost? Beru to tak, že to tak muselo být, každý malý článek zapadá do jedné velké skládačky. Osobně jsem si to čtení užil. Pět.

11.02.2022 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Parádní detektivka, od začátku až do konce se četla prakticky sama. Pěkná zápletka, trošku brutality, napětí k prasknutí, zajímavý závěr. Co dodat? Nenapadá mě nic.

06.04.2021 5 z 5

Ostrov pokladů Ostrov pokladů Robert Louis Stevenson

Parádní dobrodrůžo, četl jsem ji po několikáté, ač ji znám prakticky nazpaměť, nikdy nezklame. Piráti, poklad, ostrov, Silver a Jim - to prostě nemůže zklamat.

14.03.2021 5 z 5

Pan Poirot se vrací Pan Poirot se vrací Agatha Christie

Parádní čtení, logika a psychologie Hercula Poirota vskutku až neuvěřitelná. Na všechno se dívat z různých úhlů pohledu a nakonec se vše vyřeší. Je zajímavé, že to co člověk vidí a myslí si, že to tak je, ve finále to vlastně nemusí ve skutečnosti být. A jak říká Hercule Poirot "Já si to nemyslím, já to vím".

10.05.2020 5 z 5

18 oříšků k rozlousknutí 18 oříšků k rozlousknutí Agatha Christie

Příjemné pohodové čtení, i když to jsou povídky prakticky z "pravěku", pořád se to krásně čte a čtenáře to nutí přemýšlet.

16.04.2020 5 z 5

Mít a nemít Mít a nemít Ernest Hemingway

Kniha neurazila, ale ani nenadchla. Bylo tam pár lepších záblesků, ale jinak to bylo čtení o ničem.

24.03.2020 3 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

První půlka možná trochu zbytečně rozvláčná, ale pak už to mělo šťávu. Jinak ale opět propracované popisy ať už osob či věcí. Nakonec to dobře dopadlo - jedině dobře, je to lepší, než kdyby Margaret skončila nějak nepěkně. Čtenář se něco dozví o steroidech (nejspíš to je pěkný hnus), sportovcích, Číně apod. Za přečtení tato kniha určitě stojí.

04.10.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Kniha pěkně napsaná, ideální na dovolenou nebo někam na vícedenní tůru. Chce to nesedět doma a někam vyrazit a něco zažít, vyjít z komfortní zóny i když to kolikrát bolí. Mě osobně se styl psaní autora líbil, psal to jak to cítil, dal tam své názory na svět (chápu, že to nemusí brát každého) a proto mu dávám plný počet zvězdiček.

19.07.2019 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Parádní kniha jako obě předchozí

23.11.2017 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Jak jsem jí začal číst, tak jsem de od ní nedokázal odtrhnout, než jsem jí nedočetl. Hodně chytlavá :-)

30.12.2016 5 z 5

Tajemný oheň Tajemný oheň Wilbur Smith

Tak toto počtení nemělo jedinou chybu. Napínavé, akční, vygradované do posledního řádku knihy.

17.11.2022 5 z 5